Kupiła dwa chlebaki w Ikei i zrobiła z nich szafkę. Możesz mieć taką samą za niecałe 200 zł

2023-03-31 15:52

Marzy ci się oryginalny niewielki stolik lub szafka nocna, ale w twoim budżecie nie uwzględniłeś na to zbyt wygórowanej kwoty? Nic straconego! Jedna z użytkowniczek TikToka pokazała, jak w prosty sposób stworzyć coś z niczego. Ta nietypowa szafka powstała z chlebaków kupionych w sieci IKEA!

Szafka z chlebaków
Autor: tiktok.com/@lindaseel

Jesteśmy zachwyceni prostotą, w jaki sposób zrobiono tę szafkę. Użytkowniczka TikToka o imieniu Linda kupiła w Ikei dwa chlebaki. W Polsce model MAGASIN jest dostępny za 89,99 zł. Aby wykonać taką szafkę, musisz kupić dwa.

Chlebak IKEA
Autor: Materiały prasowe / IKEA

Następnie Linda oba pojemniki na pieczywo skleiła tak, jak pokazano to na poniższym filmiku. Jeśli chcesz mieć pewność, że mebel się nie rozklei, możesz również je ze sobą skręcić. 

Na sam koniec, jedyne, co wystarczyło jeszcze zrobić, to wybrać się do sklepu z artykułami meblarskimi albo po prostu sklepu budowlanego i kupić gotowe nóżki. Zawsze możesz również wykonać je samodzielnie z dłuższego kawałka drewna. Zamiast kleić, lepiej je przykręcić. To gwarantuje, że mebel będzie stabilniejszy i w nieoczekiwanym momencie po prostu się nie wywróci. 

Chociaż Linda pomalowała swoją szafkę na czarno, ty możesz użyć innych kolorów i dopasować ją do swojego wnętrza. 

Musimy przyznać, że widzimy w tych chlebakach spory potencjał na wykonanie jeszcze innych mebli. Można z nich stworzyć również wyższą szafkę. Wystarczy kupić cztery chlebaki i połączyć je ze sobą w większy mebel. Można również pokombinować z nóżkami, które przecież wcale nie muszą być krótkie. 

Co ważne, taką szafkę można wykonać jeszcze tańszym kosztem. Chlebaki w Ikei kosztują 90 zł, jednak w popularnym serwisie aukcyjnym udało mi się znaleźć podobne za jedynie 50 zł. Co za tym idzie, koszt stworzenia takiego mebla spada prawie o połowę!

Przeczytaj również: