Jak ukryć router? Wystarczy jeden gadżet z IKEA, na pewno masz podobny w domu

2023-03-02 12:52

Nie da się ukryć, że router raczej szpeci niż zdobi, jednak trudno go schować tak, aby nie zakłócić sygnału. Zwykle znajduje się na wierzchu, blisko okien i niekoniecznie pasuje do pozostałych dekoracji wnętrza. Jak go zatem zamaskować?

Jak zamaskować router?
Autor: instagram.com/the_house_acc

W każdym domu, niezależnie od tego, czy nad jego wnętrzami pracował sztab architektów czy nie, i tak będą musiały znaleźć się przedmioty, które nie będą jego ozdobą: skrzynki z bezpiecznikami, grzejniki, kable czy właśnie routery Wi-Fi. Robyn Stanley pokazała, jak w bardzo prosty sposób ukryć właśnie to urządzenie.

Instagramerka wykorzystała to, co miała pod ręką. Wystarczyła jej jedynie prosta, nieco większa ramka z sieci IKEA, rattanowa siatka oraz pistolet klejowy. W zaledwie kilka minut stworzyła przedmiot, który w szybki sposób pomógł zamaskować router.

Najpierw Robyn wyjęła z ramki (model RIBBA) szybkę i tylną ściankę. Później jej wnętrza pokryła klejem i w środku przykleiła rattanową siatkę. W ten sposób stworzona przedmiot nie będzie zakłócał sygnału Wi-Fi. Wystarczy oprzeć go o router albo postawić przed nim, a obok ustawić pozostałe dekoracje, które razem z nim stworzą spójną całość.

Kiedy będziesz próbować odtworzyć jej projekt, zmierz najpierw swoje urządzanie. Gdy już będziesz znać jego wymiary, wtedy zastanów się, jak dużej ramki będziesz potrzebować. Pamiętaj, że w zależności od stylu twojego wnętrza, możesz ją pomalować na dowolny kolor, by jeszcze lepiej wpisała się w estetykę danego pomieszczenia.

Jak zamaskować router?
Autor: instagram.com/the_house_acc

Wcale nie musisz również sięgać po ramkę z IKEA, możesz wykorzystać już tę, którą masz w domu. Ważne, aby jej rama była nieco grubsza. Dzięki temu ramka będzie stabilniejsza i łatwiej będzie ją postawić w pionie bez żadnego wsparcia.

Przeczytaj również:

Źródło: apartmenttherapy.com