Nowy trend na TikToku. Ludzie zaczęli malować ściany za pomocą ziemniaków

2023-02-28 15:52

Szukasz prostego sposobu aby urozmaicić swoje ściany? Przypomnij sobie zajęcia z plastyki ze szkoły podstawowej, tak jak zrobiła sobie to Abbey Marie Sherwood, właścicielka kanału @indie.boho.nest. Dziewczyna podzieliła się sprytnym trikiem na ozdobienie ścian.

Stemple z ziemniaka
Autor: tiktok.com/@abbey.marie98

Pamiętasz tę lekcję, na którą każdy miał przynieść kilka ziemniaków i nożyk? Następnie wykrawało się w nich wzór i w ten sposób tworzyło stempel. Kolejnym krokiem było namoczenie go w farbie i udekorowanie za jego pomocą kartki. Dlaczego nie wykorzystać tego sposobu do szybkiego stworzenia niepowtarzalnego wzoru na twojej ścianie?

Właśnie w ten sposób postąpiła Abbey. Jednego ziemniaka przekroiła na pół i wycięła z niego dwa trójkąty, tworząc wzór w kształcie kokardki. Później swój stempel pokryła brązową farbą i w ten sposób ozdobiła jedną ze ścian, tworząc pionowe i poziome wzory. W ten sposób uzyskała ciekawy efekt, a jej film wyświetlono prawie 800 tys.

Stemple z ziemniaka
Autor: tiktok.com/@abbey.marie98

Minusem tej metody jest to, że jeśli nie masz wielkich zdolności plastycznych nie uda ci się zapewne wyciąć w ziemniaku bardzo skomplikowanego wzoru, a jedynie proste geometryczne kształty. Jeśli marzy ci się bardziej ażurowy wzorek, doskonałym rozwiązaniem mogą być drewniane stemple do ścian, które znajdziesz w internecie lub w sklepie z artykułami plastycznymi.

Przeczytaj również:

Źródło: apartmenttherapy.com