Tiktokerka zrobiła sztukaterię za pomocą jednego przedmiotu z Ikei. Genialne i proste!

2023-02-24 15:31

Marzy ci się sztukateria, ale obawiasz się, że bez odpowiednich narzędzi nie poradzisz sobie z jej wykonaniem? Okazuje się, że dzięki temu genialnemu trikowi, jaki jedna z użytkowniczek Tiktoka przedstawiła na swoim kanale, będziesz potrzebować jedynie farby i kleju!

Sztukateria z ramek z IKEA
Autor: tiktok.com/@filiz.interior

Sama jako posiadaczka sztukaterii wiem, ile z nią roboty. Samo jej rozplanowanie może już sprawiać pewne kłopoty, a cięcie i przyklejanie również może pochłonąć nieco czasu. Ja zdałam się na ekipę wykończeniową, ale okazuje się, że istnieje prosty, wręcz genialny sposób, by w krótkim czasie zamienić płaskie ściany, w eleganckie, trójwymiarowe i przyciągające wzrok.

Sztukateria
Autor: Mariusz Bykowski Projekt: Patrycja Alicja Najda.

Właścicielka konta na TikToku, @filiz.interior, nie potrzebowała do tego ani piły, ani skrzynki uciosowej, ani nawet poziomicy. Co zrobiła? Po prostu wybrała się do sklepu IKEA i kupiła ramki na zdjęcia (model EDSBRUK). Jedyne, co musiała zrobić, to wyciągnąć szkło, tylną ściankę, delikatnie przeszlifować ramę, pomalować ją na dowolny kolor, a potem przykleić do ściany.

Dzięki temu za zagłówkiem jej łóżka powstała boazeria angielska. Jedynym minusem, na jaki zwrócili uwagę internauci, jest koszt całego przedsięwzięcia. Cena jednej ramki, w zależności od rozmiaru, wynosi od 70 do nawet 120 zł. Tymczasem za 2-metrową listwę sztukateryjną zapłacimy około 25 zł, więc właśnie za tę kwotę jesteśmy w stanie wykonać jeden taki prostokąt.

Sztukateria
Autor: Marta Behling/Pion Poziom Projekt wnętrza: WZ Studio.

Co za tym idzie, stworzenie sztukaterii za pomocą ramek z sieci IKEA może być trzy albo nawet pięć razy droższe! Jest jednak i na to sposób, można poszukać w internecie ram o odpowiednich wymiarach w cenie dopasowanej do naszego budżetu.

Przeczytaj również: