Kupiła komodę w Ikei za 300 zł. W prosty sposób zamieniła ją w takie cudeńko

2023-03-08 11:47

Marzysz o nietuzinkowym meblu i masz trochę wolnego czasu? Mamy dla ciebie prawdziwą inspirację, jak najzwyklejszą komodę z IKEA przekształcić w prawdziwe cudeńko. Meghan Wheeler prostą sosnową szafkę za 299 zł zamieniła w intrygujący mebel!

Renowacja szafki
Autor: instagram.com/mwhomegoods

Sosnowa komoda RAST z IKEA to świetna baza, by stworzyć coś z niczego. Potrzeba nieco wyobraźni, szczyptę inspiracji, farbę i nieco dodatków, np. drewnianych aplikacji, za pomocą których można całkowicie zmienić jej styl.

Meghan Wheeler w ciągu trzech dni całkowicie odmieniła swój mebel. Jak przebiegały jej prace? Najpierw, ponieważ chciała do komody zamocować nóżki, przymocowała do jej spodu płytę wiórową za pomocą gwoździarki. Idealnie sprawdzą się też zwykłe gwoździe oraz młotek. W ten sposób chciała wzmocnić podstawę szafki.

W dalszej kolejności Meghan za pomocą wypełniacza do drewna pozatykała w szafce wszystkie otwory, a potem delikatnie zmatowiła ją papierem ściernym, dzięki czemu farba miała lepiej trzymać się drewna. 

Tak przygotowana szafka została przez nią zagruntowana, a potem pomalowana na zielono dwiema warstwami Black Bamboo firmy Behr. Kiedy farba wyschła, na frontach szuflad Instagramerka przykleiła odpowiednio docięte drewniane listewki, będące tak naprawdę… mieszadłami do farby. Zamiast nich można również kupić po prostu drewniane listewki i odpowiednio je dociąć.

W dalszej kolejności listewki zostały pomalowane bejcą w kolorze orzecha. Moim zdaniem lepiej będzie je pomalować przez przyklejeniem, ponieważ bejca jest dosyć rzadka i łatwo wybrudzić resztę mebla i spowodować na farbie przebarwienia.

Kiedy cały mebel już jest suchy, wystarczy przykręcić uchwyty meblowe. Jak zrobić to najłatwiej? Przyklej do uchwytu kawałek taśmy malarskiej, zaznacz, gdzie mają znajdować się otwory, oderwij taśmę i przyklej ją do mebla. Za pomocą poziomicy sprawdź, czy taśma została równo przyklejona. Wywierć otwory i przykręć uchwyty. Na sam koniec Meghan przykręciła do komody nowe nogi.

Przeczytaj również:

Źródło: apartmenttherapy.com

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE