Przekształciła szafkę z IKEI w stylową półkę na wino. Może być twoja za 200 zł

2023-04-26 13:46

Okazuje się, że IKEA to niekończące się źródło inspiracji. Jej fani nie tylko urządzają swoje domy za pomocą mebli, które tam kupią, ale traktują je też jak półprodukty, z których można zrobić całkowicie coś nowego. Jedna z użytkowniczek TikToka pokazała, w jaki sposób przekształciła regał KALLAX w szafkę na wino.

Jak zrobić winiarnię z szafki z IKEI?
Autor: tiktok.com/@clearspacesorganizingco

Meble z serii KALLAX to jedne z najtańszych i najłatwiejszych do złożenia regałów. Taki sam regał, jaki został użyty na poniższym filmiku, składający się z czterech wnęk, w Polsce kosztuje 199 zł. Można go nie tylko postawić bezpośrednio na podłodze, ale też zawiesić na ścianie. Do wyboru są cztery wersje kolorystyczne: biały, biały z połyskiem, bejcowany dąb i czarnobrązowy.

IKEA KALLAX
Autor: Materiały prasowe / IKEA

Użytkowniczka TikToka wpadła na całkiem nowy pomysł i postanowiła przekształcić go w małą winiarnię. Na górnych szafkach zainstalował metalowe uchwyty, w które w łatwy sposób można wsunąć kieliszki, by efektownie zwisały do góry dnem. 

Dolne półki wystylizowała za pomocą wiklinowych koszy. Na blacie szafki na drewnianej tacy poustawiała butelki z winem, paprotkę i świecę, w tej sposób dopinając tę aranżację na ostatni guzik.

Filmik na tyle spodobał się użytkownikom TikToka, że wyświetlili go ponad 4 miliony razy, a polubili prawie 200 tys. razy. W komentarzach pojawiło się mnóstwo pomysłów, w jaki sposób można byłoby jeszcze ulepszyć tę miniwiniarnię. Niektórzy np. proponowali, by do szafki dodać nóżki, które sprawiłyby, że szafka byłaby wyższa.

Jak można byłoby ją jeszcze ulepszyć? Naszym zdaniem, aby nadać jej wygląd miniwiniarni z prawdziwego zdarzenia, na dolnych półkach można byłoby zamontować po prostu wkłady na wino. Te są również dostępne w IKEI.

KALLAX
Autor: Materiały prasowe / IKEA

Przeczytaj również:

Źródło: apartmenttherapy.com

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE