Jak zrobić kwietnik ze sznurka KROK PO KROKU

2016-06-03 13:57 Patrycja Malitka

Kwietnik ze szanurka to wnętrzarski HIT modnego eksponowania roślin w mieszkaniu, na balkonie i tarasie w stylu skandynawskim! Jak zrobić kwietnik ze sznurka samodzielnie w domu? Podpowiadamy, jak niewielkim kosztem wykonać wiszący kwietnik ze sznurka - HIT blogów wnętrzarskich!

Wiszące kwietniki ze sznurka jako dekoracja balkonu, tarasu czy domu, nie muszą kosztować fortuny. W cyklu ZRÓB TO SAM podpowiadamy, jak samodzielnie i minimalnym kosztem wykonać wiszący kwietnik w stylu skandynawskim. KROK PO KROKU pokażemy wam, jak wykonać oryginalny wiszący kwietnik ze sznurka.

Zobacz: Styl skandynawski niejedno ma imię. Wnętrza w stylu skandynawskim krok po kroku >>>

Kwietnik ze sznurka: materiały

Nie musisz wydawać fortuny na modny znów kwietnik ze sznurka. Z przyjemnością i łatwością wykonasz go samodzielnie w domu. Aby wykonać wiszący kwietnik ze sznurka, potrzebować będziesz jedynie następujących materiałów:

- sznurek,
- nożyczki,
- kwiat w doniczce.

Nie przegap: Rośliny w domu: zielony obraz z sukulentów. ZRÓB TO SAM >>>

Kwietnik ze sznurka KROK PO KROKU
Autor: Patrycja Malitka

Kwietnik ze sznurka: KROK PO KROKU

  • Kwietnik ze sznurka: KROK 1

Prace nad kwietnikiem rozpocznij od przygotowania ośmiu odcinków sznurka jednakowej długości. Następnie zawiąż na supeł wszystkie odcinki, dzieląc jednocześnie sznurki po dwa obok siebie.

  • Kwietnik ze sznurka: KROK 2

Ułóż sznurki na spodzie doniczki. Jeśli doniczka posiada otwór, dla ułatwienia prac włóż supeł ze sznurków do wnętrza doniczki.

  • Kwietnik ze sznurka: KROK 3

Supełki to jedyny element pracy nad wiszącym kwietnikiem. Zacznij od wykonania supełków na każdej z czterech stron doniczki, łącząc po dwa sznurki na supełku. Następnie wykonaj supełki, dobierając dwa sznurki z każdego poprzedniego supełka. Supełki wykonuj do momentu osiągnięcia pełnej wysokości doniczki.

  • Kwietnik ze sznurka KROK 4

Na koniec ze wszystkich sznurków wykonaj jeden supeł, odmierzając przy tym wysokość na jakiej chcesz powiesić kwietnik.

Twój wiszący kwietnik ze sznurka jest gotowy!

Przeczytaj: Trendy osłonki na doniczki: rośliny w domu w modnej o(d)słonie! >>>

Dekoracje we wnętrzach - GALERIE ZDJĘĆ

Zobacz,w jaki sposób możesz zmienić charakter swoich wnętrz niedużym kosztem. Wystarczą odpowiednie dekoracje! Przekonaj się, oglądając nasze galerie zdjęć.