Trendy osłonki na doniczki: rośliny w domu w modnej o(d)słonie!

2016-02-18 16:39

Modne osłonki na rośliny wprowadzają do wnętrz charyzmę i stylowy sznyt! Rośliny doniczkowe znów są we wnętrzarskim trendzie wschodzącym. Warto więc nie tylko zadbać o ich wspaniałą kondycję, ale i modną o(d)słonę. Osłonki na doniczki z betonu, marmuru, ceramiki czy inspirowane sztuką origami... Zobacz w czym się teraz noszą rośliny!

Spis treści

  1. Osłonki na doniczki: TRENDY 2016
  2. Czytaj też: Złoto i marmur TREND 2016 >>>
  3. Czytaj też: 10 najmodniejszych roślin do salonu >>>

W aranżacji wnętrz jak w stylizacji mody: diabeł tkwi w szczególe, choć nie zawsze ubiera się u Prady. Trendy 2016 w aranżacji wnętrz to przede wszystkim precyzyjnie dopracowane detale, które "robią wnętrze" na neutralnych i pastelowych tłach. Modne osłonki doniczkowe to jedne z takich detali, o które warto zadbać w trwającym sezonie. W jakiej o(d)słonie prezentujemy rośliny w domu?

Osłonki na doniczki: TRENDY 2016

Osłonki doniczkowe zgodne z trendami na 2016 rok to osłonki, które stawiają na fakturę i kształt. Owalne i niewysokie marmurowe i betonowe osłonki zdobią w tym sezonie juz nie tylko parapety okien. Wkradają się na kredensy i regały z książkami, stanowiąc część bardziej złożonej dekoracji wnętrza. Przestrzenne kolaże doniczek z ciekawymi grafikami, betonowymi odlewami liter czy drewnianymi figurkami i zdjęciami z podróży to stylowe must have wieńczące regały z książkami, półki i konsolki. Matowe i chropowate osłonki betonowe warto zestawić z połyskującymi miedzią wiaderkami na doniczki i delikatnymi świecznikami z giętej miedzi. Marmurowe osłonki na rośliny doniczkowe, nie tylko z uwagi na wizualny (i nie tylko) ciężar, warto łączyć z elementami drewnianymi. Drewniane, masywne i wysokie świeczniki (w wersji podbielanej, np. rozwodnioną farbą kredową) czy rustykalne drewniane, rozrzeźbione ramki na zdjęcia to dobre towarzystwo dla marmurowych osłonek na kwiaty. Niskie osłonki doskonale eksponują modne rośliny do salonu, jak np. coraz popularniejszy "pieniążek" czyli Pilea peperomioides.

Czytaj też: Złoto i marmur TREND 2016 >>>

Modne osłonki na doniczki do wyższych i większych kwiatów, zgodne z trendami na 2016 rok to - zaskakująco - osłonki wybitnie przezierne. Plecione z metalu kosze (o oczkach w kształcie plastra miodu) w wersji z patyną lub w błyszczącej miedzi to patent na modną osłonkę na duże kwiaty. Nie musisz wymieniać jej doniczki. Wystarczy, że wstawimy je do plecionego kosza. Kosze z naturalnych surowców, jak wiklina czy liście bananowca to także genialna opcja na modną osłonkę dla dużych roślin w salonie.

Czytaj też: 10 najmodniejszych roślin do salonu >>>

Osłonki z tak popularnej w latach '60 i '70 terakoty (wówczas najtańszej wersji doniczki) równiez przeżywają modowy renesans. W skupisku czy pojedynczo, w kolorystyce ceglanej czy szarej sprawdzają się zarówno we wnętrzach rustykalnych jak i tych inspirowanych surowym stylem flamandzkim. Osłonki na rośliny w wersji origami zyskały nową o(d)słonę - antracytowe i białe w absolutnie matowym wykończeniu, niczym abstrakcyjna rzeźba wieńczą pieczołowicie dopracowane wnętrze. Trend na 2016 rok? Detal!