DIY. Wianek świąteczny z papierowej wikliny KROK PO KROKU

2017-12-14 13:00

Autorskie dekoracje świąteczne cieszą najbardziej. Warto więc poświęcić trochę czasu i przygotować oryginalny wianek świąteczny z papierowej wikliny. Plecionkę wykonujemy z tutek z gazety. Jak zrobić taki stroik krok po kroku? Poniżej dokładna instrukcja, a w galerii znajdziesz fotografie z wszystkimi etapami!

Wianek świąteczny z papierowej wikliny – co będzie potrzebne?

Do wykonania stroika świątecznego z papierowej wikliny potrzebne będą:

  • 2-3 gazety ok. 20-stronicowe;
  • klej do papieru w sztyfcie;
  • patyczek do szaszłyków;
  • nożyczki;
  • mocny klej (typu Kropelka);
  • papierowa tuba o średnicy 2,5 cm i długości minimum 15 cm.

Wianek z papierowej wikliny – DIY krok po kroku

Gazetę przecinamy na cztery równe części, by powstały paski. Każdy pasek smarujemy klejem w prawym górnym rogu, ale nie sam róg, bo patyczek, którym będziemy skręcać papierowe tutki, się przyklei.

Patyczek przykładamy pod kątem do papieru i zaczynamy ciasno skręcać, końcówkę sklejamy.

Po zrobieniu wszystkich tutek bierzemy dwie i sklejamy mocnym klejem na krzyż. Na środku stawiamy tubę i doklejamy trzecią wiklinę, tak by dotykała tuby i przecinała dwie z czterech tutek.

Zaczynamy składać stroik, przekładając kolejno tutki – tę spod spodu na górną i tak dookoła. Poszczególne tutki przedłużamy, wkładając jedną w drugą (nie kleimy). Kiedy dojdziemy do końca tuby, delikatnie ją wyciągamy, ale nie do końca, po czym pleciemy dalej.

Gdy zrobimy splot długości ok. 60 cm i wianek bez oporu da się zawinąć w koło, kończymy pracę, przyklejając mocnym klejem końcówki wikliny zgodnie ze wzorem. Obcinamy zbędne końcówki wikliny i sklejamy końce wianka mocnym klejem. Dla pewności spinamy wszystko spinaczami do bielizny i zostawiamy na chwilę, by klej dobrze się związał.

Na koniec wianek z papierowej wikliny ozdabiamy wedle uznania. Możemy go wykorzystać jako stroik na świąteczny stół albo do powieszenia na ścianie czy drzwiach.

Zobacz też:

..  Renifer z filcu krok po kroku – instrukcja i szablon >>>

..  Choinka z szyszek – jak zrobić samodzielnie? PORADNIK >>>

..  Ozdoby z papieru DIY: wieńce, bombki, stroiki i nie tylko! >>>

..  Świąteczny stroik z brzozy – naturalna dekoracja DIY >>>

Dom na Boże Narodzenie - GALERIE ZDJĘĆ

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Letnie leniuchowanie - w numerze podpowiedzi, jak urządzić i wyposażyć salon pod chmurką. W ABC stylu angielska łazienka - podobną możesz mieć u siebie.

Kup dostęp od 1 zł
Moje Mieszkanie - Lipiec 2022