DIY: Ogródek w stylu ZEN. Dekoracja i sprawdzony sposób na relaks

2022-11-10 16:55

Głęboka ramka, piasek do kąpieli dla ptaków, kilka ozdobnych kamyczków, roślinka niewymagająca podlewania – a poza tym już tylko garść narzędzi do opieki nad terrarium. Tak niewiele trzeba, aby samodzielnie wyczarować maleńki ogródek w stylu ZEN. To piękna dekoracja do domu, ale również znakomity przyrząd do relaksu. Przekonaj się!

DIY: ogródek w stylu ZEN. Dekoracja i znakomity sposób na relaks
Autor: Agnieszka Malec

Ogródek w stylu ZEN to wspaniała ozdoba domu. Aranżację wybranego pomieszczenia – salonu, sypialni, a najlepiej gabinetu – wzbogaci o intrygujący, niecodzienny akcent. Co ważne, nie tylko cieszy oczy, ale i zajmuje ręce, a w konsekwencji także myśli. Bo choć nie wymaga tradycyjnej pielęgnacji i nie zmarnieje w czasie nawet najdłuższej nieobecności, zachęca, by sięgnąć po miniaturowe narzędzia – a potem skoncentrować się, zamyślić lub pomedytować przy rozgarnianiu piasku.

DIY: ogródek w stylu ZEN. Dekoracja i znakomity sposób na relaks
Autor: Agnieszka Malec

Aby wykonać taką miniaturową oazę filozofii Wschodu, nie trzeba wiele... zachodu. Wystarczy sięgnąć po:

  • dość głęboką ramkę,
  • miałkiego piasku do kąpieli dla ptaków lub chomika,
  • narzędzi do pielęgnacji terrarium,
  • roślinki, która nie wymaga podlewania,
  • dużej pęsety albo pałeczek do sushi,
  • wybrane elementy dekoracyjne (np. bambusową miseczkę, świeczkę, garść ładnych kamyków)

Po zabezpieczeniu spodu ramki taśmą klejącą, wsypujemy do niej piasek. A później można już przejść do kwestii kreatywnych – zasadzić w piasku roślinkę, rozlokować elementy dekoracyjne, a na końcu zagrabić piasek tak, by powstały na nim płynne linie. Gotowe!

DIY: Ogródek w stylu ZEN. Dekoracja i sprawdzony sposób na relaks
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE