DIY: Ogródek w stylu ZEN. Dekoracja i sprawdzony sposób na relaks

2022-11-10 16:55

Głęboka ramka, piasek do kąpieli dla ptaków, kilka ozdobnych kamyczków, roślinka niewymagająca podlewania – a poza tym już tylko garść narzędzi do opieki nad terrarium. Tak niewiele trzeba, aby samodzielnie wyczarować maleńki ogródek w stylu ZEN. To piękna dekoracja do domu, ale również znakomity przyrząd do relaksu. Przekonaj się!

DIY: ogródek w stylu ZEN. Dekoracja i znakomity sposób na relaks
Autor: Agnieszka Malec

Ogródek w stylu ZEN to wspaniała ozdoba domu. Aranżację wybranego pomieszczenia – salonu, sypialni, a najlepiej gabinetu – wzbogaci o intrygujący, niecodzienny akcent. Co ważne, nie tylko cieszy oczy, ale i zajmuje ręce, a w konsekwencji także myśli. Bo choć nie wymaga tradycyjnej pielęgnacji i nie zmarnieje w czasie nawet najdłuższej nieobecności, zachęca, by sięgnąć po miniaturowe narzędzia – a potem skoncentrować się, zamyślić lub pomedytować przy rozgarnianiu piasku.

DIY: ogródek w stylu ZEN. Dekoracja i znakomity sposób na relaks
Autor: Agnieszka Malec

Aby wykonać taką miniaturową oazę filozofii Wschodu, nie trzeba wiele... zachodu. Wystarczy sięgnąć po:

  • dość głęboką ramkę,
  • miałkiego piasku do kąpieli dla ptaków lub chomika,
  • narzędzi do pielęgnacji terrarium,
  • roślinki, która nie wymaga podlewania,
  • dużej pęsety albo pałeczek do sushi,
  • wybrane elementy dekoracyjne (np. bambusową miseczkę, świeczkę, garść ładnych kamyków)

Po zabezpieczeniu spodu ramki taśmą klejącą, wsypujemy do niej piasek. A później można już przejść do kwestii kreatywnych – zasadzić w piasku roślinkę, rozlokować elementy dekoracyjne, a na końcu zagrabić piasek tak, by powstały na nim płynne linie. Gotowe!

DIY: Ogródek w stylu ZEN. Dekoracja i sprawdzony sposób na relaks
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE