DIY. Lustra na plastrach drewna ZRÓB TO SAM krok po kroku

2019-04-10 14:34
Lustra na plastrach drewna
Autor: mat. prasowe TESA

Lustra w różnych kształtach, a czasem kolorach szkła coraz częściej zastępują tradycyjny dekor ścienny. Warto więc stworzyć autorską galerię zwierciadeł – efektowną i łatwą w wykonaniu. Proponujemy lustra na plastrach drewna, czyli praktyczną ozdobę z silnym naturalnym akcentem. To również ważne w kontekście modnych wnętrz oraz nurtu proekologicznego.

Plastry drewna – pomysły na dekoracje

Z plastrami drewna można wyczarować mnóstwo intrygujących dekoracji: zamienić je w tace, podkładki na stół, blaty stolików albo potraktować jako powierzchnię do malowania. Jeśli dysponujesz znaczną ich liczbą, to świetnie sprawdzą się nawet w roli dekoracji całej ściany – wystarczy tylko gęsto je przykleić obok siebie.

..  Wiszący stolik z plastra drewna – DIY krok po kroku >>>

Galeria luster na plastrach drewna

Już jedno lustro przymocowane do plastra drewna prezentuje się zjawiskowo, jednak taka dekoracja najlepiej wypada w większej grupie. Baw się różnymi wymiarami plastrów – im ich więcej, tym kompozycja będzie ciekawsza. A gdzie ją umieścić? Może to być ściana w salonie, przedpokoju czy sypialni. Pamiętaj, że lustra nie tylko ładnie zdobią wnętrze, lecz także powiększają je optycznie. Dlatego np. w wąskim przedpokoju możesz je zamontować na dłuższej ścianie. Optycznie hol zyska więcej centymetrów!

Lustra na plastrach drewna – co będzie potrzebne?

Aby samodzielnie wykonać tę prostą, ale efektowną dekorację przygotuj następujące rzeczy:

  • suche plastry drewna o różnej wielkości;
  • okrągłe lustra (mniejsze od plastrów);
  • kawałek drutu;
  • nieduże wkręty z oczkiem;
  • nożyczki;
  • taśmę montażową (np. tesa® Powerbond);
  • regulowane gwoździe samoprzylepne tesa®.

Lustra na drewnie krok po kroku

Kilka drobiazgów i można zabierać się do pracy. Dekoracja jest bardzo łatwa w przygotowaniu, a dokładną instrukcję z poszczególnymi krokami znajdziesz w galerii zdjęć poniżej:

Inne pomysły DIY:

..  Lustro w stylu hampton z ramą ze sznurka >>>

..  Biurko młodzieżowe w stylu vintage >>>

..  Sofa z palet krok po kroku >>>