Aranżacja ściany w salonie: pomysły na modne wykończenie ściany w salonie

2022-03-17 11:06

Aranżacja ściany w salonie stanowi idealne tło dla wyposażenia wnętrza. Cegła na ścianie, wzorzysta tapeta, surowy beton czy klasyczne malowanie – pomysłów na wykończenie ściany w salonie jest nieskończenie wiele. Różne style, różne struktury i materiały. Prezentujemy najmodniejsze pomysły na aranżację ściany w salonie!

Salon: inspiracje. 20 pomysłów na ładny salon: zdjęcia
Autor: Marta Behling/Pion Poziom Mamy mnóstwo inspiracji i pomysłów na ładną aranżację salonu.

Spis treści

  1. Aranżacja ściany w salonie a styl wnętrza
  2. Aranżacja ściany w salonie: wszystkie chwyty dozwolone
  3. Aranżacja ściany w salonie: dekoracje ściany dopełnieniem wnętrza?
  4. Jak w ciekawy sposób zaaranżować ścianę w salonie? Sprawdź:

Aranżacja ściany w salonie a styl wnętrza

Aranżację ściany w salonie warto zrównoważyć ją ze stylem wnętrza. Czasem jednak trzeba nieco odejść od stereotypowych rozwiązań i puścić wodze fantazji. W kwestii malowania ściany możliwości kolorystyczne mamy praktycznie nieograniczone. Jedynym hamulcem jest nasza aranżacyjna odwaga.

Na pozór szalonym posunięciem w aranżacji ściany w salonie jest zdecydowanie się na czarną ścianę w salonie. Rozwiązanie to nada jednak głębi aranżacji, a przy tym niekoniecznie sprawi, że wnętrze wyda się chłodne i mroczne. Ostateczny wyraz zależy od otoczenia, w które wkomponujemy czarną ścianę.

Ostatnimi czasy, modne w aranżacji wnętrz stały się tapety z motywami kwiatowymi bądź zwierzęcymi. Tutaj jednak warto zastanowić się, czy szalone kolory i charakterystyczne wzory nie znudzą nam się zbyt szybko i będą pasowały na każdą okazję.

Jeśli nie mamy przekonania do tak odważnych rozwiązań, postawmy na oryginalny, ale subtelny wzór na tapecie w aranżacji ściany w salonie. Kolejnym pomysłem na wykończenie ściany w salonie jest cegła, ale tego rozwiązania nie trzeba chyba nikomu przedstawiać.

Piękny i funkcjonalny salon - zobacz najciekawsze projekty Muratora:

Zależnie od efektu, jaki chcemy osiągnąć, możemy zdecydować się na surową cegłę w naturalnym odcieniu, bądź też postawić na cegłę w wersji bielonej. Oryginalną aranżację może dopełnić także ceglana ściana pomalowana na czarno. Chcąc wprowadzić do wnętrza odrobinę industrialnego charakteru i modnej surowości, postawmy na surowy beton. Ten idealnie sprawdzi się w aranżacji ściany w salonie minimalistycznych i loftowych przestrzeniach.

To jednak nie wszystko w kwestii możliwości wykończenia ścian! Ostatnimi czasy na hitem w aranżacji ściany w salonie spieki kwarcowe, które wyróżniają się nie tylko wyjątkowymi właściwościami, ale przede wszystkim oryginalną kolorystyką. Chcąc zaś nadać aranżacji salonu nieco przytulności i iście domowego klimatu możemy zdecydować się na tapicerowaną ścianę.

Zdecydowany kolor na ścianie doda charakteru i głębi minimalistycznej aranżacji salonu. Białe ściany z kolei będą ukojeniem eklektycznego misz-maszu, który uspokoi aranżację i pozwoli odnaleźć estetyczne ukojenie. Pomysłów na wykończenie ściany w salonie jest nieskończenie wiele. My prezentujemy 10 najmodniejszych i najpopularniejszych pomysłów na dekorację ściany!

Aranżacja ściany w salonie: wszystkie chwyty dozwolone

Jeszcze nie tak dawno triumf w dekoracji ścian święciły tapety. Później nadeszła moda na gładkie ściany i klasyczne malowanie. Szeroka paleta kolorów i różne rodzaje farb pozwalały na dekorowanie ścian w taki sposób, by jak najlepiej wpisywały się one w stylistykę aranżowanego wnętrza.

Niedługo potem nadeszła moda na industrialne rozwiązania, wśród których bezapelacyjnie królowała surowa cegła na ścianie, czy to w wersji naturalnej, czy nieco romantyczniejszej – bielonej. Surowy beton, chłodny w wyrazie kamień, czy intrygujący spiek kwarcowy – wszystko to króluje na ścianach salonów, będąc nie tylko dopełnieniem aranżacji, ale bardzo często jej głównym wyznacznikiem i dominantą we wnętrzu.

Aranżacja ściany w salonie: dekoracje ściany dopełnieniem wnętrza?

Różnorodna oferta materiałów do wykończenia ścian pozwala nam na wybranie takiego rozwiązania, które w optymalny sposób spełni nasze oczekiwania i sprawdzi się pod względem praktycznym. Pamiętajmy, że dzięki określonemu wykończeniu ściany w salonie, możemy lekko modyfikować jego aranżację sprawiając, że ściana pozostanie jedynie tłem dla wyposażenia wnętrza, bądź wręcz odwrotnie – będzie najlepszym i najwyraźniejszym wyznacznikiem stylu i elementem nadającym wnętrzu wyjątkowego charakteru.

Jeśli chcemy nadać głębi prostej i minimalistycznej aranżacji salonu, możemy zdecydować się na wyrazisty akcent na ścianie, który ożywi wystrój, stając się idealną podstawą do zaprezentowania tego, co w aranżacji najlepsze. Jeśli natomiast nasz salon to ikona eklektycznego misz-maszu, w którym przeplatają się różne style, struktury i kolory, za pomocą subtelnej dekoracji ściany możemy nadać mu nieco wyciszenia i „wygładzić" ostateczny wyraz aranżacji.

Jak w ciekawy sposób zaaranżować ścianę w salonie? Sprawdź:

Jaki kolor ścian wybrać do salonu?
Nasi Partnerzy polecają