Aranżacja ściany w salonie: pomysły na modne wykończenie ściany w salonie

2022-03-17 11:06

Aranżacja ściany w salonie stanowi idealne tło dla wyposażenia wnętrza. Cegła na ścianie, wzorzysta tapeta, surowy beton czy klasyczne malowanie – pomysłów na wykończenie ściany w salonie jest nieskończenie wiele. Różne style, różne struktury i materiały. Prezentujemy najmodniejsze pomysły na aranżację ściany w salonie!

Salon: inspiracje. 20 pomysłów na ładny salon: zdjęcia
Autor: Marta Behling/Pion Poziom Mamy mnóstwo inspiracji i pomysłów na ładną aranżację salonu.

Spis treści

  1. Aranżacja ściany w salonie a styl wnętrza
  2. Aranżacja ściany w salonie: wszystkie chwyty dozwolone
  3. Aranżacja ściany w salonie: dekoracje ściany dopełnieniem wnętrza?
  4. Jak w ciekawy sposób zaaranżować ścianę w salonie? Sprawdź:

Aranżacja ściany w salonie a styl wnętrza

Aranżację ściany w salonie warto zrównoważyć ją ze stylem wnętrza. Czasem jednak trzeba nieco odejść od stereotypowych rozwiązań i puścić wodze fantazji. W kwestii malowania ściany możliwości kolorystyczne mamy praktycznie nieograniczone. Jedynym hamulcem jest nasza aranżacyjna odwaga.

Na pozór szalonym posunięciem w aranżacji ściany w salonie jest zdecydowanie się na czarną ścianę w salonie. Rozwiązanie to nada jednak głębi aranżacji, a przy tym niekoniecznie sprawi, że wnętrze wyda się chłodne i mroczne. Ostateczny wyraz zależy od otoczenia, w które wkomponujemy czarną ścianę.

Ostatnimi czasy, modne w aranżacji wnętrz stały się tapety z motywami kwiatowymi bądź zwierzęcymi. Tutaj jednak warto zastanowić się, czy szalone kolory i charakterystyczne wzory nie znudzą nam się zbyt szybko i będą pasowały na każdą okazję.

Jeśli nie mamy przekonania do tak odważnych rozwiązań, postawmy na oryginalny, ale subtelny wzór na tapecie w aranżacji ściany w salonie. Kolejnym pomysłem na wykończenie ściany w salonie jest cegła, ale tego rozwiązania nie trzeba chyba nikomu przedstawiać.

Piękny i funkcjonalny salon - zobacz najciekawsze projekty Muratora:

Zależnie od efektu, jaki chcemy osiągnąć, możemy zdecydować się na surową cegłę w naturalnym odcieniu, bądź też postawić na cegłę w wersji bielonej. Oryginalną aranżację może dopełnić także ceglana ściana pomalowana na czarno. Chcąc wprowadzić do wnętrza odrobinę industrialnego charakteru i modnej surowości, postawmy na surowy beton. Ten idealnie sprawdzi się w aranżacji ściany w salonie minimalistycznych i loftowych przestrzeniach.

To jednak nie wszystko w kwestii możliwości wykończenia ścian! Ostatnimi czasy na hitem w aranżacji ściany w salonie spieki kwarcowe, które wyróżniają się nie tylko wyjątkowymi właściwościami, ale przede wszystkim oryginalną kolorystyką. Chcąc zaś nadać aranżacji salonu nieco przytulności i iście domowego klimatu możemy zdecydować się na tapicerowaną ścianę.

Zdecydowany kolor na ścianie doda charakteru i głębi minimalistycznej aranżacji salonu. Białe ściany z kolei będą ukojeniem eklektycznego misz-maszu, który uspokoi aranżację i pozwoli odnaleźć estetyczne ukojenie. Pomysłów na wykończenie ściany w salonie jest nieskończenie wiele. My prezentujemy 10 najmodniejszych i najpopularniejszych pomysłów na dekorację ściany!

Aranżacja ściany w salonie: wszystkie chwyty dozwolone

Jeszcze nie tak dawno triumf w dekoracji ścian święciły tapety. Później nadeszła moda na gładkie ściany i klasyczne malowanie. Szeroka paleta kolorów i różne rodzaje farb pozwalały na dekorowanie ścian w taki sposób, by jak najlepiej wpisywały się one w stylistykę aranżowanego wnętrza.

Niedługo potem nadeszła moda na industrialne rozwiązania, wśród których bezapelacyjnie królowała surowa cegła na ścianie, czy to w wersji naturalnej, czy nieco romantyczniejszej – bielonej. Surowy beton, chłodny w wyrazie kamień, czy intrygujący spiek kwarcowy – wszystko to króluje na ścianach salonów, będąc nie tylko dopełnieniem aranżacji, ale bardzo często jej głównym wyznacznikiem i dominantą we wnętrzu.

Aranżacja ściany w salonie: dekoracje ściany dopełnieniem wnętrza?

Różnorodna oferta materiałów do wykończenia ścian pozwala nam na wybranie takiego rozwiązania, które w optymalny sposób spełni nasze oczekiwania i sprawdzi się pod względem praktycznym. Pamiętajmy, że dzięki określonemu wykończeniu ściany w salonie, możemy lekko modyfikować jego aranżację sprawiając, że ściana pozostanie jedynie tłem dla wyposażenia wnętrza, bądź wręcz odwrotnie – będzie najlepszym i najwyraźniejszym wyznacznikiem stylu i elementem nadającym wnętrzu wyjątkowego charakteru.

Jeśli chcemy nadać głębi prostej i minimalistycznej aranżacji salonu, możemy zdecydować się na wyrazisty akcent na ścianie, który ożywi wystrój, stając się idealną podstawą do zaprezentowania tego, co w aranżacji najlepsze. Jeśli natomiast nasz salon to ikona eklektycznego misz-maszu, w którym przeplatają się różne style, struktury i kolory, za pomocą subtelnej dekoracji ściany możemy nadać mu nieco wyciszenia i „wygładzić" ostateczny wyraz aranżacji.

Jak w ciekawy sposób zaaranżować ścianę w salonie? Sprawdź:

Jaki kolor ścian wybrać do salonu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE