Wieniec świąteczny - jak zrobić stroik na drzwi?

2020-06-25 12:09

Wieniec świąteczny zawieszony na drzwiach wejściowych już od progu mieszkania wprowadza nas w świąteczny nastrój. Tradycyjne świąteczne stroiki na drzwi wracają do łask i stają się znowu popularne. Wśród nich jest wianek świąteczny: możemy zrobić go sami z gałązek świerkowych, wikliny czy nawet materiału albo kupić gotowy.

Wieniec na drzwi
Autor: Thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Jak zrobić wieniec na drzwi?
  2. Stroik świąteczny na drzwi i nie tylko!
  3. Galeria inspiracji: stroiki świąteczne

Dekoracje świąteczne z bożonarodzeniowym akcentem już od progu wprowadzą gości w wyjątkowy nastrój. Stroiki świąteczne to dobry pomysł na ozdobę drzwi. Tradycja wieszania wianków na drzwiach jako dekoracji świątecznych jest u nas coraz powszechniejsza. Podpowiadamy więc, jak zrobić oryginalny stroik na drzwi.

Jak zrobić wieniec na drzwi?

Wianki i stroiki na Boże Narodzenie możemy kupić gotowe albo zrobić samemu. Do zrobienia naszej dekoracji świątecznej - wianka na drzwi - wystarczą drut, gałązki igliwia i dodatki - szyszki i owoce albo kolorowe bombki i wstążki w bardziej tradycyjnej odsłonie. Stroiki na drzwi wejściowe mogą być wykonane z iglaków, bukszpanu, ostrokrzewu, gałązek z owocami - np. głogu, berberysu, ognika, jarzębiny. Do zrobienia wianka świątecznego można też wykorzystać jemiołę czy pomalowane na biało gałązki brzozy, a także egzotyczne łodygi eukaliptusa, które dostaniemy w kwiaciarni.

Sprawdź też: jak zrobić wianek - wideo instrukcja >>>

Do ozdoby stroika nadają się szyszki, suszone owoce cytrysuowe, kawałki kory, jabłka, a także kolorowe wstążki i bombki. Modne są także wianki świąteczne wykonane z wikliny. Jako gotową bazę na dekoracje świąteczne możemy wykorzystać zwykły wiklinowy wianek wykonany z gałązek - do kupienia w sklepach florystycznych. Za pomocą drutu przytwierdzamy zielone gałązki do naszego wianka. Następnie przymocowujemy do nich (również cienkim drucikiem) szyszki, sztuczne rośliny (np. owoce dzikiej róży), wstążki, bombki albo lampki choinkowe.

Stroik świąteczny na drzwi i nie tylko!

Tak przyozdobiony wianek będzie pięknie się prezentował na drzwiach wejściowych, nad kominkiem, przytwierdzony do okna lub na szafce w przedpokoju. Możemy go także położyć na stole lub półce. W środku - na podstawce, na którą spłynie stearyna - umieszczamy świece i już mamy świąteczny świecznik.

Sprawdź też: jak zrobić wianek z szyszek - wideo instrukcja >>>

Własnoręcznie wykonane dekoracje świąteczne są niepowtarzalne, a ich robienie to świetna zabawa. Zobacz nasze propozycje świątecznych stroików do powieszenia na drzwiach wejściowych. Dekoracje świąteczne nadadzą naszemu domowi wyjątkowego, świątecznego charakteru – warto więc zadbać, aby były piękne. Gotowe inspiracje czekają w galerii zdjęć u góry!

Galeria inspiracji: stroiki świąteczne

Stroik na drzwi, na stół, do powieszenia w oknie albo na uchwycie szafki - takie dekoracje świąteczne dają ogromne możliwości aranżacyjne. Więcej pomysłów przedstawiamy na zdjęciach i w instrukcjach DIY.