Wielkanocne inspiracje: Wielkanoc od A do Z

2023-02-23 16:21

Wielkanoc to przede wszystkim wiosenne dekoracje w domach i mieszkaniach, świąteczne wypieki, barwienie jajek i gotowanie wielkanocnych potraw. Prezentujemy wielkanocne inspiracje, które pomogą Wam zaplanować i zorganizować święta wielkanocne!

Dekoracje wielkanocne
Autor: serwis prasowy marki Cream Cornwall

Wielkanoc kojarzy się przede wszystkim z uroczystym śniadaniem. Jednak zanim do niego przystąpimy czeka nas sporo przygotowań, które warto zaplanować z małym wyprzedzeniem, aby uniknąć niespodzianek. Ważnym elementem świąt wielkanocnych są oczywiście wiosenne dekoracje, które wprowadzają do wnętrza wiosenną atmosferę. Podpowiadamy jak ozdobić dom na święta i jakie dekoracje wybrać! Mamy dla Was ciekawe pomysły na domowe wypieki i porady jak upiec baranka z masy solnej czy ozdobić pisanki!

Wielkanocne dekoracje do domu i mieszkania. Przygotowując się do świąt nie zapominajcie o wiosennych dodatkach do domu. To one tworzą we wnętrzu wiosenną atmosferę. Wielkanocne ozdoby to również doskonały sposób na wprowadzenie koloru do wnętrza. Zobaczcie nasze propozycje!

Dekoracja stołu na Wielkanoc. Wiosenna dekoracja stołu to nie tylko kolorowa zastawa. Śmiało możemy korzystać z białej, w stylu nowoczesnym lub tradycyjnym, uzupełniając stół kolorowymi dodatkami. Może to być obrus w pastelowym odcieniu fioletu lub błękitu, do tego biały lub przezroczysty wazon ze świeżymi ciętymi kwiatami.

Kolorowe pisanki na Wielkanoc czyli sposoby na dekorowanie pisanek wielkanocnych. Jednym z najważniejszych symboli świątecznych, a zarazem świetną dekoracją stołu są pisanki. To one znajdują się w koszyczku ze święconką, ozdabiają wielkanocny stół i są głównym elementem świątecznych dekoracji. Mamy dla Was kilka sprawdzonych sposobów na proste i łatwe dekorowanie pisanek!

Baranek z masy solnej to ciekawy i oryginalny pomysł na świąteczną dekorację. Na wielkanocnym stole zawsze można postawić cukrowego baranka kupionego w sklepie, ale jeśli nie jesteśmy łasuchami możemy wykonać własnoręcznie baranka z masy solnej. Mamy prostą instrukcję krok po kroku jak zrobić efektownego baranka wielkanocnego!

Rzeżucha to obowiązkowy element świąt wielkanocnych. Pełni rolę dekoracyjną i coraz bardziej doceniamy jej walory smakowe. Rzeżuchę możemy posiać w skorupce jajka, w dekoracyjnym półmisku czy talerzu. Sprawdźcie dlaczego warto uprawiać rzeżuchę w mieszkaniu!

Pisanki malowane techniką ombre to minimum pracy i maksimum efektu. Pisanka wielkanocna malowana techniką ombre to bardzo ciekawa i modna interpretacja wielkanocnej pisanki. Jeśli chcecie uzyskać taki efekt - skorzystajcie z naszych porad!

Mazurek w kształcie pisanki. Na wielkanocnych stołach goszczą najczęściej mazurki prostokątne. Warto jednak przełamać tę tradycję i przygotować mazurkową pisankę, która z pewnością przypadnie do gustu domownikom.

Bezglutenowa babka wielkanocna. Babka piaskowa to jedno z najczęściej pojawiających na naszych wielkanocnych stołach ciast. W tradycyjnej wersji deser ten zawiera jednak gluten, na który wiele osób jest uczulone. W tej sytuacji nie musisz rezygnować ze świątecznych tradycji wystarczy, że skorzystasz z przepisu na bezglutenową babkę wielkanocną!

Wielkanocne kompozycje z kwiatów. Pierwsze, wiosenne kwiaty i ich jasne odcienie są najlepszą dekoracją wnętrz na wiosnę. Kwiaty cięte zawsze doskonale prezentują się w szklanych wazonach, ale czasem warto sięgnąć po oryginalne naczynia czy donice, dzięki którym nasza kompozycja nabierze nowego charakteru.

Wielkanocne wianki to doskonała forma dekoracji. Możemy powiesić je na drzwiach lub w oknie i dzięki temu prostemu zabiegowi wprowadzimy do wnętrza wiosenną atmosferę.

Wielkanoc na różowo. Dekoracje wielkanocne w pastelowych kolorach to doskonała alternatywa dla tradycyjnych ozdób. Kolor ten może pojawić się jako przewodni np. w aranżacji wielkanocnego stołu. Dodatki w kolorze różowym są romantyczne i subtelne - zobaczcie sami!

Przegląd koszyków wielkanocnych. Wielkanocny koszyczek to jeden z ważniejszych symboli świąt Wielkiej Nocy. Najczęściej wybieramy tradycyjny - wiklinowy, ale coraz częściej pojawiają się koszyczki na święconkę z porcelany, filcu, a nawet koronki. Zobaczcie, jak ciekawie ozdobić koszyczek wielkanocny i co do niego włożyć!

Filcowy zając wielkanocny to jeden ze świeckich symboli tych świąt. Własnoręcznie przygotowany zając z filcu może być doskonałym upominkiem da najbliższych. Zobaczcie jak samodzielnie przygotować zająca z filcu!