Stroiki na Boże Narodzenie: wianki inne niż wszystkie!

2015-11-17 17:25 Agnieszka Zawadzka

Stroiki na Boże Narodzenie przez lata przybierały najróżniejsze formy - od kwiatowych kompozycji z Gwiazdą Betlejemską w wiklinowych koszach, przez świąteczne doniczki z gałązkami z bombkami, świecznikami, lampionami aż po świąteczne wianki. Stroiki świąteczne w formie wianków ewoluowały natomiast do niezwykle stylowych odsłon dekoracji świątecznych. Zobaczcie najciekawsze stroiki na Boże Narodzenie z wianków!

Stroik na Boże Narodzenie każdemu z nas kojarzy się inaczej - jednym z domowym ciepłem, rodzinną atmosferą, przytulnością i świąteczną dekoracją, innym - z przaśnym i niepotrzebnym zbytkiem, który bardziej szpeci niż zdobi świąteczne wnętrza. Chcąc uniknąć niepotrzebnej przesady i zbędnych dekoracji w domu warto rozważyć proste i wykonane z naturalnych materiałów świąteczne wianki. Ta prosta dekoracja świąteczna wprowadzi do wnętrza ducha świąt, nie obciążając go jednocześnie przesadną i nachalną dekoracyjnością.

Stroiki na Boże Narodzenie: wianki świateczne w ofensywie!

Świąteczne wianki i wkomponowane w nie dekoracje, wspólnie tworzyć mogą dość uniwersalny stroik na Boże Narodzenie. W zależności od potrzeby, uniwersalizm świątecznego wianka umożliwi nam stworzenie z niego świątecznego stroika w wersji klasycznej stołowej (np. z masywną świecą wewnątrz plecionego okręgu), alternatywnie dekoracyjny wianek stanowić może element dekoracji drzwi lub okna (w wersji zawieszonej na dekoracyjnej taśmie z materiału).

Czytaj też: modny wianek z bombkami ZRÓB TO SAM >>>

Wianek świąteczny to także doskonały pomysł na dekorację żyrandola ponad wigilijnym stołem - zawieszony w układzie poziomym na trzech szerokich wstążkach z materiału, uświetni i wyróżni strefę jadalną w światecznej aranżacji jadalni. Przymocowując do wiklinowej bazy świątecznego wianka kolorowe pierniczki na tasiemkach bądź lekkie bombki, podkreślimy jego świąteczny, wyjątkowy charakter dekoracyjny.

Czytaj też: oryginalny wianek świąteczny na drzwi z plastrów drewna >>>

Stroik na Boże Narodzenie nie powinien też odrywać uwagi od świątecznych potraw na stole czy przemyślanej i trwałej dekoracji wnętrza. Wprowadzenie do świątecznej aranżacji wnętrz elementów natury zawsze bedzie stylistycznym "pewniakiem", pasującym (w zależności od intensywności dodatków) do każdego stylu wnętrza. Minimalistyczne i odarte z dekoracji, bielone wianki z wikliny i sznurka udekorują świątecznie wnętrza w stylu minimalistycznym. Wianki z dodatkiem szyszek, orzechów laskowych i włoskich, lasek cynamonu, gwiazdek anyżu, elementów z suszonych cytryn i pomarańczy sprawdzą się we wnętrzach w stylu rustykalnym i klasycznym. Świąteczne wianki omotane ciepłym oświetleniem ledowym i z gałązką głogu doskonale udekorują wnetrza w stylu skandynawskimi flamandzkim. Podobnie jak wianki bogato przystrojone szyszkami i subtelnie zabielone jasną farbą. Te sprawdzą sie także we wnętrzach w stylu angielskim i francuskim.

Czytaj też: jak zrobić girlandę na Boże Narodzenie >>>

Dość oryginalnie plasować się będą wianki z żywych gałązek choinkowych lub laurowych - przez dodanie im pojedynczej dekoracji ze złotej bombki na materiałowej wstążce bądź subtelnie zawieszonej szyszki lub lampki choinkowej, sprawdzą się jako niezwykła i świeża dekoracja świąteczna okna bądź ściany kominkowej. Pojedynczo lub w grupie. Oryginalnie wyglądać będą także świąteczne wianki plecione z miękkich i witkich gałązek brzozowych, wianki dekorowane barwnymi bądź jednolicie białymi piórkami, wykonane w całości z suszonych cytryn lub jabłek czy też oświetlone ciepłym światłem łańcuchów choinkowych ażurowe konstrukcje szkieletowe z drewna lub drutu. Otwórzmy się na stylowe i proste dekoracje świąteczne, które przetrwają sezonowe mody i wprowadzą do wnętrza oniryczną atmosferę i magię Świąt!

[WIDEO]: Jak zrobić świąteczny wianek

Obejrzyj instrukcję wideo jak zrobić dekoracyjny stroik bożonarodzeniowy, który można zawiesić na drzwiach lub położyć na stole.