Papierowe ozdoby świąteczne: białe dekoracje na Boże Narodzenie

2016-11-24 12:47

Przed Bożym Narodzeniem zastanawiamy jak udekorować dom, żeby wyglądał ładnie i wyjątkowo. Przedstawiamy propozycje na białe ozdoby świąteczne z papieru. Papierowe dekoracje są niedrogie i łatwe do wykonania.

Spis treści

  1. DIY jak wykonać obrus z białego papieru?
  2. Ozdoby świąteczne: rozety z białego papieru
  3. Ażurowa bombka z białego papieru
  4. Dekoracje świąteczne: papierowe choinki

Białe ozdoby świąteczne wykonane z papieru, docenią wielbiciele stylu nowoczesnego. Niekonwencjonalny obrus z papieru, bombki na choinkę, czy papierowe kwiatki zdobiące gałęzie albo minichoinki dekorujące stół wymagają naprawdę niewiele pracy i jeszcze mniejszych nakładów finansowych. Większość papierowych ozdób świątecznych możemy wykonać samodzielnie, a z niektórymi poradzą sobie dzieci. Świąteczne papierowe dekoracje są pełne uroku, idealnie pasują do wystroju wnętrza w stylu skandynawskim.

Sprawdź też: jak zrobić gwiazdę świąteczną z papieru >>>

Biały papierowy obrus może nie przypaść do gustu tradycjonalistom jednak świetnie sprawdzi się podczas przedświątecznego spotkania z przyjaciółmi lub dziecięcej imprezy. Żadna plama mu nie straszna!

DIY jak wykonać obrus z białego papieru?

Obrus z białego papieru na świąteczny stół może nieco dziwić. Zwłaszcza tradycjonalistów według których odświętny obrus musi być lniany lub satynowy, idealnie wykrochmalony. Jednak podczas nieformalnych przyjęć przedświątecznych sprawdzi się idealnie. Przygotujmy duży arkusz białego papieru, wzór do odrysowania, który wytniemy jak koronkę, dziurkacz, nóż do tapet i małe nożyczki. Przyda się także twarda podkładka odrobinę większa niż wzór. Odrysujmy delikatnie ołówkiem wzór na papierze. Otwory wycinamy dziurkaczem lub małymi nożyczkami. Nożem do tapet nacinamy miejsca przecięcia. W podobny sposób możemy wykonać papierowe ozdoby toreb na prezenty i dekorację świeczników.

Ozdoby świąteczne: rozety z białego papieru

Ozdobne rozety z białego papieru, w zależności od wielkości, udekorują okno, ścianę lub prezenty. Do wykonania rozety potrzebne będą tylko biały, gładki papier, nożyczki i cienki sznurek. Rozety, mimo że wyglądają na skomplikowane, są niezwykle proste do wykonania. Przecięte do połowy koło z papieru (linię wyznacza nam promień koła) zwijamy w harmonijkę. Na kantach robimy nacięcia, które utworzą powtarzalny wzór. Po rozłożeniu końce związujemy sznureczkiem, na którym możemy także powiesić rozetę. Po świętach ozdobę składamy znowu w harmonijkę i przechowujemy.  

Czytaj też: 6 pomysłów na świąteczną dekorację okna >>>

Ażurowa bombka z białego papieru

Do wykonania białej bombki potrzebne będą paski wycięte z papieru. Niektóre możemy ozdobić ażurem. Przez dwa „bieguny” przeciągamy delikatnie ozdobny sznureczek i stabilizujemy paski papieru. Sznureczek powinien być nieco dłuższy – na kończącej pętelce będziemy wieszać bombkę.

Dekoracje świąteczne: papierowe choinki

Białe, papierowe choinki będą świetną i bardzo wdzięczną ozdobą stołu, konsoli lub komody. Wystarczą białe papilotki do pieczenia babeczek, nożyczki i przezroczysty klej. Jedyne o czym musimy pamiętać to to, że przerobione papilotki muszą być różnej wielkości - po nałożeniu jedna na drugą utworzą kształtną choinkę. Żeby otrzymać element choinki każdą papilotkę musimy rozciąć do połowy, wyciąć jej fragment i skleić brzegi - tak utworzy się spiczasty czubek. Gotowe papilotki układamy jedna na drugiej od największej do najmniejszej.Czytaj też: jak udekorować wigilijny stół >>>

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE