Liście, czyli motyw dekoracyjny na topie: tkaniny, tapety, dodatki do wnętrz

2017-07-18 18:05

W tym roku nie musimy sobie żałować zieleni – liście podbijają wnętrza! Pojawiają się zwłaszcza na tapetach, domowych tkaninach, naczyniach czy różnych dodatkach. Bardziej niż swojskimi roślinami projektanci interesują się egzotyką. Stąd np. liście palmy, bananowca albo modnej monstery. Sprawdź, jak korzystać z tego dobrodziejstwa zielonych dekoracji.

Spis treści

  1. Tapety w liście
  2. Liście na tkaninach, dywanach i akcesoriach
  3. Liście jako motyw dekoracyjny plus żywa zieleń
  4. Modne motywy dekoracyjne: GALERIE ZDJĘĆ

Wnętrzarskie lato mamy bardzo kolorowe i bogate wzorniczo. Spoglądają na nas różowe flamingi, wszędzie piętrzą się ananasy, banany i arbuzy, a kwiaty w skali XXL kwitną na tkaninach. Ale jest jeszcze jeden ciekawy motyw, który nie pozwala umknąć uwadze – liście!

Tapety w liście

Tapety w liście stanowią świetny sposób na efektowne wyróżnienie jednej ze ścian. Może to być ściana najlepiej wyeksponowana (np. za sofą) albo nieco „ukryta”, jeśli obawiamy się, że liście zdominują wystrój. Warto pamiętać, że w trendach królują wielkoformatowe wzory z liśćmi. Mamy do wyboru ciemne desenie, czyli mnóstwo zieleni i nieliczne prześwity, albo duże liście na bardzo jasnym tle. Druga opcja zyskuje na lekkości i mimo że staje się wyrazistym akcentem dekoracyjnym, nie przytłacza wnętrza. Tapetę z liśćmi można śmiało zestawiać z motywami egzotycznymi, żywą zielenią albo drewnem. Ciekawie prezentuje się w towarzystwie dodatków w stylu glamour: luster z oprawami w formie promieni słonecznych, eleganckich świeczników czy lamp.

.. Tapetowanie ścian – jaki rodzaj tapety wybrać? >>>

Liście na tkaninach, dywanach i akcesoriach

Tapety i fototapety to niejedyny sposób na wprowadzenie liści w roli dekoracyjnej. Równie ciekawie prezentują się na domowych tkaninach: zasłonach, poszewkach na poduszki, pościeli. Dzięki temu salon czy sypialnia zyskuje żywą, tętniącą energią ozdobę. A może liście pod stopami? To też możliwe dzięki pięknym dywanom w liście. Znakomicie sprawdzają się zwłaszcza w salonie, położone nieopodal sofy. Jeśli chodzi o inne elementy wyposażenia wnętrz, to możemy skusić się także na tace i talerze w liście (także do wieszania na ścianie) czy nawet liściaste lampy.

.. Materiały na pościel – które są najlepsze? >>>

Liście jako motyw dekoracyjny plus żywa zieleń

W tym roku jedna z roślin o rodowodzie egzotycznym podbija polskie domy – to monstera. Jej wielkie, efektownie postrzępione liście mają świetne walory dekoracyjne. Ale niezmiennie popularne są palmy doniczkowe czy draceny. Warto wszystkie te rośliny zestawiać z liśćmi jako motywem dekoracyjnym. Wtedy niemalże zacieramy granicę między dekorem a żywą przyrodą.

Modne motywy dekoracyjne: GALERIE ZDJĘĆ