Kolor łososiowy: farby w kolorze brzoskwiniowym i morelowym

2014-07-31 17:11 Sonia Łukomska

Wybór koloru ścian nie jest łatwy? Przedstawiamy inspiracje na ściany w ciepłych odcieniach: wybraliśmy kolory farb brzoskwiniowy, łososiowy, kremowy. Jeśli nie wiesz na jaki kolor pomalować ściany, a kochasz jasne, ciepłe barwy, sprawdź 12 przykładów na użycie ciepłych pastelowych kolorów w różnych aranżacjach.

Brzoskwiniowy kolor ścian w salonie? A może łososiowe ściany w kuchni? Prezentujemy kilka przykładów estetycznych wnętrz z ciepłymi, pastelowymi kolorami ścian. Nasze inspiracje są podpowiedzią dla osób, które szukają ciepłych odcieni kolorów farb. Obejrzyjcie galerię zdjęć,

Kolor łososiowy, czyli ciepłe kolory farb

Zimne, nasycone kolory ścian wyglądają bardzo interesująco, często nadają też pomieszczeniom wyjątkowego charakteru, jednak po pewnym czasie potrafią stać się męczące. Gdy wracamy do domu z pracy, nie pragniemy niczego tak bardzo, jak spokoju i możliwości zażycia zasłużonego odpoczynku. W drażniących, pobudzających intensywnymi kolorami wnętrzach może być to trudne, a nawet niemożliwe.

Nie musisz jednak ograniczać się do białych ścian – jeśli kochasz jasne, słoneczne barwy, postaw na ciepłe, pastelowe kolory ścian. Takie kolory farb jak brzoskwiniowy, łososiowy, delikatny żółty, kremowy czy jasnozielony pozwalają nam wprowadzić atmosferę spokoju i wyciszenia do każdego rodzaju pomieszczenia, jednocześnie zachowując indywidualność naszych wnętrz.

Ponadto jasne i ciepłe kolory ścian są pełne wdzięku, powiększają optycznie wnętrza, a umiejętnie wkomponowane, sprawdzają się właściwie w każdym stylu aranżacji – możesz użyć ich zarówno do pomalowania ścian w nowoczesnych wnętrzach, jak i we wnętrzach w stylu vintage czy w stylu angielskim.

Kolor łososiowy we wnętrzach: galerie inspiracji

Nie wiesz, z jakimi meblami i dodatkami połączyć pastelowe kolory ścian? Skorzystaj z naszych podpowiedzi.