Jak ubrać choinkę w stylu skandynawskim? [WIDEO]

2018-12-17 15:51 Agnieszka Zawadzka

Jak ubrać choinkę w lekkim i świetlistym stylu skandynawskim? Nasza stylistka podpowiada jakie elementy wyróżnić ubierając choinkę w stylu skandynawskim, które ozdoby wykorzystać, jaką utrzymać kolorystykę ozdób choinkowych. Zobaczcie z bliska jak nasza stylistka ubrała choinkę w stylu skandynawskim!

Strojna choinka na Boże Narodzenie to szczególna tradycja. Ubieranie drzewka ozdobami choinkowymi scala zabieganych na co dzień domowników we wspólnym działaniu. Dla estetów i miłośników stylu skandynawskiego przygotowaliśmy szczególne nagranie z ubierania choinki w stylu skandynawskim! Jakie elementy i dodatki wykorzystać, by nie zatracić ducha skandynawii? Jak zestawiać ze sobą bombki i z czego powinny być wykonane? Nasza stylistka podpowiada jak ubrać choinkę w stylu skandynawskim!

Jak ubrać choinkę w stylu skandynawskim: cechy dekoracji

Styl skandynawski w aranżacji choinki przejawia się głównie w starannie dobranej kolorystyce i nieprzypadkowych materiałach ozdób choinkowych. Papier, drewno i szkło oraz naturalny sznurek lub materiałowe tasiemki do zawieszenia ozdoby to detale nie bez znaczenia dla całokształtu skandynawskiej aranżacji.

Cechy stylu skandynawskiego w dekoracji choinki:

- prostota i oddech,

- jasność i minimalizm,

- naturalne materiały ,

- mieszanie stylów,

- pastelowe akcenty kolorystyczne,

- subtelna elegancja.

Dominujące kolory w dekoracji w stylu skandynawskim:

- biel,

- szarość,

- kolory pastelowe,

- kolory natury (drewno).

Czytaj też: Ozdoby origami >>>

Jak ubrać choinkę w stylu skandynawskim: wskazówki stylistki

Białe bombki szkane, błyszczące i w matowym wykończeniu, gładkie i z delikatną fakturą (np. cekinów lub origami) to jedne z bardziej dekoracyjnych ozdób choinki w stylu skandynawskim. Szklane, przezierne sopelki, szyszki i gwiazdki pryzmatycznie odbijać będą światło, zarówno to wpadające zza okna, jak i sztuczne z ledowych łańcuchów choinkowych o ciepłym, białym wybarwieniu.

Czytaj też: Białe ledy w ciepłej dekoracji świątecznej >>>

Biała, puchowa wręcz kolorystyka i faktury ozdób choinkowych w stylu skandynawskim, oraz motywy piór i szklane, przezierne dodatki: gwiazdy, śnieżynki, śniegowe kule, poroża reniferów, to elementy wystroju nieodzowne dla choinki w stylu skandynawskim. Do tego papierowe i lekkie bombki origami, migotliwe bombki z białym konfetti, lekkie ozdoby z piór i papieru, drewniane saneczki lub kształtki leśnych zwierząt . Do tego geometryczne wzory ażurowych ozdób z metalu i posrebrzane akcenty lekkich ozdób na końcach choinkowych gałązek. Zobaczcie sami jak ubrać choinkę w stylu skandynawskim z naszą stylistką!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021