Halloween - ozdoby do domu. Dekoracje Halloween przed domem, na drzwi. 37-inspiracji

2023-10-31 8:52

Najwyższy czas, aby przygotowywać dekoracje na Halloween! Oto 37 pomysłów, które nie tylko zrobią duże wrażenie na gościach i domownikach, ale także sprawią, że nasz dom będzie wyglądał stylowo. Zobacz, jak można zrobić ozdoby do domu na Halloween, ale też dekoracje na Halloween przed domem.  

Spis treści

  1. Halloween - ozdoby do domu
  2. Gdzie kupić dekoracje na Halloween?
  3. Jak można zrobić ozdoby na Halloween?
  4. Zobacz 3 sesje Halloween - DIY:
  5. Jak ozdobić ogród na Halloween?
Dekoracja na helloween. Jak zrobić lampion z dyni?

Halloween - ozdoby do domu

Dekoracje na Halloween nie muszą ograniczać się do ozdób z dyni. Im bardziej wymyślne pomysły, tym ozdoby na Halloween będą ciekawsze i bardziej oryginalne. Warto się rozejrzeć i poszukać ciekawych, gotowych dekoracji na Halloween.

Zjawy wielkości dorosłego człowieka czy ogromne podwieszane pająki – taka dekoracja na Halloween z pewnością zmrozi krew w żyłach nawet najbardziej odważnych osób. W sklepach z dodatkami dekoracyjnymi znajdziesz girlandy z motywem czarownicy, dyni, nietoperza lub pająka. O motywie czaszki już nie wspominamy.

Przeczytaj też: Jak zrobić dekoracje z dyni? Dynia na Halloween, 28 pomysłów na jesienne dekoracje 

Girlandy rozwieś nad stołem, na ramie okiennej lub na framudze drzwi. Girlandy także łatwo zrobić w domu. Wystarczy jeden szablon i sznurek, a najmłodsi z pewnością chętnie pomogą.

Dekoracje na Halloween mogą też być kolorowe, w stylu eko i eleganckie. Aksamitne dynie w różnych odcieniach fioletu wyglądają bardzo stylowo. Kolorowe ozdoby na czarnym obrusie lub ciemnej ścianie zrobią wrażenie na domownikach i gościach.

Dekoracje ne Halloween
Autor: serwis prasowy marki Home & You Dekoracje ne Halloween

Gdzie kupić dekoracje na Halloween?

Gotowe dekoracje na Halloween kupisz w sklepach z artykułami papierniczymi, tzw. "imprezowych", oraz w sklepach z dekoracjami do wnętrz.

Jak można zrobić ozdoby na Halloween?

Wiele ozdób można także wykonać własnoręcznie, to nie takie trudne. Dużym powodzeniem cieszą się odbijane na tkaninach, za pomocą szablonów, wzory z nietoperzem czy czarownicą, którymi możesz ozdobić okna. Możesz też dorysować oczy białej świeczce, nic prostszego nie wymyślisz a wygląda zabawnie.

Ciekawie wyglądają także obrazy czy plakaty z odbitymi wzorami jak z horroru, powieszone na kominku lub balustradzie schodów. Łatwo też ozdobisz mieszadełka do drinków nietoperzami wyciętymi z kartonu (ten sam szablon możesz wykorzystać na wiele sposobów). Metodą DIY możesz też ozdobić oczywiście dynie na Halloween.

Zobacz 3 sesje Halloween - DIY:

Jak ozdobić ogród na Halloween?

Dekoracje na Halloween w ogrodzie to także duże pole popisu dla wyobraźni. Podstawą są dynie. Wydrążone klasyki ze świeczką w środku to must have. Jeżeli jesteś zabiegana, stwórz kącik dyniowy, wystarczy kilka dużych i małych dyń, ułóż z nich ładną kompozycję.

Na drzewach powieś girlandy z pająków albo małych dyni, pojedyncze ozdoby wiszące to też dobry pomysł. Duch w ogrodzie? Wystarczy narzucić stary białe prześcieradło na niewielki krzak albo nawet na krzesło i dekoracja gotowa. Pamiętaj o narysowaniu lub naklejeniu czarnych oczu.

Przeczytaj też: Dekoracje z dyni przed domem i do mieszkania. Jak ozdobić dom dyniami?

Dekoracje z dyni do ogrodu
Autor: Getty Images Dekoracje na Halloween do ogrodu
Dynia na Halloween
Autor: serwis prasowy marki Ginger Ray Upiorne duszki.
Nasi Partnerzy polecają