Straszny PAJĄK na Halloween: jak zrobić? Śmieszne i straszne dekoracje na Halloween

2021-10-19 13:41

Halloween to "straszne" święto. Dlatego dekoracje na Halloween muszą być mroczne i nieprzeciętne, ale też z solidną dawką czarnego humoru. Doskonałym pomysłem będzie pająk, którego wykonać możemy własnoręcznie od podstaw. Pokazujemy KROK PO KROKU, jak zrobić pająka na Halloween - strasznego, a zarazem zabawnego. Z naszym poradnikiem wykonasz go bez problemu!

Dekoracje na Halloween: pająk

Dekoracje na Halloween z roku na rok zdobywają w Polsce coraz większą popularność. Przebieranie się za mroczne stwory to świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Wiele radości może również sprawić rodzinie przygotowanie ozdób. A jakie dekoracje na Halloween będą dobre? Oczywiście niezastąpione są dynie, karmelizowane jabłka czy świece rozstawione w różnych miejscach. Dzisiaj w naszym ZRÓB TO SAM proponujemy również wykonać mrocznego pająka, który zrobi wrażenie na znajomych i ich pociechach. 

Pająk na Halloween DIY - co będzie potrzebne?

Mroczny pająk jako dekoracja na Halloween nie wymaga wielkich zdolności manualnych ani wielu godzin pracy. Potrzebujesz jedynie naszej instrukcji.

Do przygotowania pająka na Halloween potrzebne będą:

 • klej (może to być pistolet do kleju),
 • świecący w ciemności wkład z klejem (lub zwykły, ale wtedy trzeba pajęczynę pomalować farbą fluorescencyjną),
 • pergamin do pieczenia o szerokości 38 cm,
 • folia bąbelkowa,
 • czarne markery,
 • długa linijka,
 • taśma maskująca,
 • gruby czarny wycior do fajek,
 • szczypce do cięcia drutu,
 • spinacze do papieru,
 • jedna para męskich grubych skarpet.

..  Dynia na Halloween: 20 pomysłów >>>

..  Straszny nietoperz na Halloween DIY >>>

..  Dekoracje na Halloween: mnóstwo inspiracji >>>

Straszny pająk na Halloween ZRÓB TO SAM
Autor: Materiały prasowe Dremel

Jak zrobić pająka na Halloween KROK PO KROKU?

1. Wytnij 70-centymetrowy kawałek pergaminu do pieczenia i złóż go wzdłuż w połowie szerokości. Zaznacz punkt markerem trzy centymetry poniżej zgiętej krawędzi, a następnie odmierz od niego 62 cm wzdłuż zagięcia. Następnie z tego miejsca odmierz 17 cm na prawo od zagięcia i oznacz punkt. W kolejnym kroku za pomocą markera i linijki narysuj prostą linię łączącą oba oznaczone punkty.

2. Rozłóż pergamin i wyznacz linię po drugiej stronie, tak by otrzymać literę V. Używając rysunku jako wzoru, narysuj 5 delikatnie zaokrąglonych linii, upewniając się, że ich końce znajdują się w równej odległości od siebie.

3. Włóż wkład z klejem do pistoletu i ustaw go na wysoką temperaturę. Nałóż kilkakrotnie klej na wyznaczone linie, po to by otrzymać efekt sztywnej, grubej sieci. Na zaokrąglonych, poprzecznych liniach zadbaj o to, by klej dokładnie przylegał do głównych, długich linii. Otrzymasz w sumie 6 sekcji sieci.

4. By wykonać całą sieć, musisz stworzyć 12 takich kształtów. Pamiętaj o tym, by łącząc kolejne części, nanieść w miejscach łączenia dużą ilość kleju, co pozwoli zachować sztywność i stabilność całej konstrukcji. Łączenie kolejnych części pozwoli uzyskać Ci strukturę sieci.

5. Stwórz odwłok pająka, wciskając folię bąbelkową w jedną skarpetę. Ciasne jej upakowanie pozwoli zachować odpowiedni kształt. Odwłok powinien mieć około 20 cm długości. Górną część skarpetki zawiąż w supeł, tak by zabezpieczył folię przed wypadnięciem ze skarpety.

6. Weź drugą skarpetę i owiń ją wokół węzła, tak by stworzyć głowę pająka. Mankiet skarpetki pozwoli ci ukształtować cienkie, ściśnięte przewężenie pomiędzy głową a odwłokiem. Wciśnij wyciory do fajki w głowę pająka i zagnij je w taki sposób, by przypominały czułki pająka.

7. Załaduj świecące w ciemności wkłady z klejem do pistoletu i ustaw go na niską temperaturę. Użyj kleju, by zaznaczyć kształt pająka. Nakreślenie zaokrąglonych linii spotęguje efekt obłych kształtów odwłoka i głowy. Klej nałożony na czułki sprawi, że będą one doskonale widoczne w ciemności.

8. Nanieś klej na środek odwłoka w dowolny sposób. Doklej tam włóczkę, co pozwoli Ci uzyskać efekt włosków. Od Twojej inwencji zależy, jak bardzo „owłosionego” pająka stworzysz. Możesz doklejać kolejne warstwy „włosów”, co pozwoli uzyskać efekt „futra”, lub nanieść ich niewiele, co sprawi, że w nocy większa ilość kleju będzie widoczna.

9. By stworzyć nogi, za pomocą szczypiec do cięcia drutu odetnij hak od każdego wieszaka (każdy wieszak utworzy parę nóg). Znajdź środek najdłuższego ramienia wieszaka i wyznacz po 2 cm w każdą stronę. Zagnij wieszak w ten sposób, by nogi utworzyły kształt litery „M”. Powtórz to ze wszystkimi trzema parami nóg.

10. Owiń wszystkie nogi taśmą maskującą, kształtując je w ten sposób, by były one cieńsze bliżej środka wieszaka. Użyj grubego, czarnego markera, by pokolorować nogi na czarno. Następnie złóż wszystkie nogi razem, tak by stykały się w środkowej części. W miejscu styku owiń je taśmą i nanieś czarny kolor markerem, tak jak poprzednio.

11. Użyj pistoletu do kleju, by nałożyć świecący w ciemności klej na każdą nogę. Nałóż więcej kleju w miejscach, gdzie nogi są grubsze. Umieść nogi tak, by wychodziły one z najwęższej części pająka. Przyklej je solidnie w miejscu, gdzie ciało styka się ze środkową, płaską częścią nóg.

Inspiracje na Halloween: GALERIE ZDJĘĆ

Dekoracje pokoju dziecięcego na Halloween
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Numer, dzięki któremu Twój dom będzie idealnie przygotowany na Boże Narodzenie. Udekoruj każde pomieszczenie wiankami, świecami, własnoręcznie wykonanymi ozdobami z orzechów...

Kup dostęp od 1 zł
moje mieszkanie 12/21