Dekoracje wielkanocne 2022: modne ozdoby na Wielkanoc. Inspiracje i ZDJĘCIA

2022-04-05 13:31

Wielkanoc to święto wiosny i w takim klimacie są też utrzymane dekoracje wielkanocne do domu. A co w trendach piszczy w tym roku? Dekoracje wielkanocne 2022 to z jednej strony ucieczka w całkiem nowe konwencje, a z drugiej ciekawy dialog z klasyką. Wybraliśmy najciekawsze propozycje do domu na Wielkanoc.

Spis treści

  1. Dekoracje wielkanocne 2022: natural & nude
  2. Ozdoby wielkanocne 2022 jak… bożonarodzeniowe!
  3. Pisanki jako zawieszki i świece
  4. Pisanki zrób to sam – modne dekoracje wielkanocne 2022
  5. Dekoracje wielkanocne z mocnymi kolorami - współczesny mistycyzm
  6. Pomysły na dekoracje wielkanocne – GALERIE ZDJĘĆ

Typowe kolory dla Wielkanocy to biel, zieleń i żółcień. Coraz chętniej sięgamy też po róż, zwłaszcza w wersji pastelowej. Ale w tym roku również sporo do powiedzenia mają skandynawskie marki i ciemniejsze barwy. Dekoracje wielkanocne w północnym wydaniu są bardziej stonowane kolorystycznie, niemalże „zimowe”. Poza tym można znaleźć coraz więcej punktów wspólnych między ozdobami wielkanocnymi a bożonarodzeniowymi oraz nawiązań do duchowości Dalekiego Wschodu.

Dekoracje wielkanocne 2022: natural & nude

Samodzielne barwienie i zdobienie pisanek, stroiki wielkanocne „zrób to sam”, urocze gniazdka na jajka czy mnóstwo naturalnych akcentów bp. w postaci matowej ceramiki – to jeden z wyraźniejszych trendów dekoracyjnych w tym roku. W ozdobach wielkanocnych mamy więc dużo wikliny, gałązek, suszonych roślin, ale też żywych wiosennych kwiatów: tulipanów, prymulek, hiacyntów. Do tego dochodzą tradycyjne, naturalne akcenty: gałązki wierzbowe z baziami, rzeżucha czy mech. Takie dekoracje wielkanocne w tym sezonie łączy się najczęściej z subtelnymi, pastelowymi barwami: miętą, żółcienią, różem, lawendowym fioletem. Jeśli marzą się nam ozdoby wielkanocne w stylu skandynawskim, możemy nawet zrezygnować z żywszych kolorystycznie elementów, stawiając na biel, beż, łagodną szarość, a nawet czerń.

..  Nowoczesne dekoracje wielkanocne – co wybrać? >>>

Ozdoby wielkanocne 2022 jak… bożonarodzeniowe!

To dość przewrotne podejście do wiosennych świąt. Co prawda coraz częściej świętujemy je w zimowej aurze (w przeciwieństwie do Bożego Narodzenia, kiedy śniegu zwykle brakuje…), ale jednak tradycyjnie różnice w dekoracjach wielkanocnych i bożonarodzeniowych są wyraźne. Zacierają je za to modne zawieszki wielkanocne, które przypominają bombki, choć mają formę – najczęściej – pisanek. Ale pojawiają się również zajączki, kurczaczki i baranki, które niejako „zastępują” grudniowe aniołki czy renifery. Mamy sporo złota, miedzi, szarości i czerni. Coraz większą popularnością cieszą się też dekoracje wielkanocne w formie ażurowych pisanek.

Pisanki jako zawieszki i świece

Małe drzewka, krzewy i rośliny obwieszone pisankami na sznurkach? Czemu nie! To kolejny przykład wpływu ozdób bożonarodzeniowych na wielkanocne. Szczególnie modne są pisanki zawieszki wykonane z porcelany i ręcznie malowane. Ale mogą to też być ozdoby z papieru, drewna czy wstążek.

Ciekawą nowinką na wielkanocnym stole mogą być również świece w kształcie pisanek. Jeśli aura wiosenna nie dopisze, warto wprowadzić za ich pomocą nieco nastrojowego światła.

Pisanki zrób to sam – modne dekoracje wielkanocne 2022

Jajka wielkanocne można barwić na różne sposoby (najlepiej naturalnymi barwnikami), ale też zdobić innymi metodami. Prawdziwą furorę w tym roku robią pisanki z namalowanymi buźkami (trend rozpoczął się już w zeszłym roku), jak i decoupage, czyli jajka dekorowane tą techniką. Naturalny odcień skorupki stanowi świetne tło dla barwnych papierowych ilustracji. A może jajka ze wstążki? Te wykonamy, owijając wstążkami czy sznurkami styropianowe jajko.

..  Jajka ze wstążki w konwencji ombre – instrukcja krok po kroku >>>

Dekoracje wielkanocne z mocnymi kolorami - współczesny mistycyzm

Do radosnych, klasycznych barw wielkanocnych coraz częściej dołączane są odcienie wyraziste, które nawiązują do trendu "Modern Mystic". Coraz więcej osób zwraca się ku duchowości i medytacjom Dalekiego Wschodu. W ozdobach wielkanocnych mamy więc coraz więcej barw nawiązujących do tego nurtu: fiolet, ale też fuksja, malinowy róż, burgund i granat. Właściwie każdy mocniejszy kolor, stosowany w umiarze, świetnie sprawdzi się w wielkanocnym domu. Polecamy również  szmaragd, szafir, a nawet antracyt i czerń.

Pomysły na dekoracje wielkanocne – GALERIE ZDJĘĆ

Zastanawiasz się, jak udekorować dom na Wielkanoc? Proponujemy zarówno ozdoby wielkanocne tradycyjne, jak i nowoczesne, piękne gotowce, ale też drobiazgi zrób to sam. Wszystko znajdziesz w naszych galeriach zdjęć.

Koszyk wielkanocny. Co powinno się w nim znaleźć?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE