Dekoracja stołu: wspólne gotowanie świetnym prezentem na Dzień Dziecka!

2015-05-07 14:26 Monika Czerwińska-Konarska

Dekoracja stołu i przygotowanie prostych potraw przez dzieci, może okazać się najlepszym prezentem na Dzień Dziecka. Pomogą w tym akcesoria kuchenne łatwe i bezpieczne w obsłudze. Przygotowanie przyjęcia, dekoracja stołu i wspólne gotowanie z kolegami to coś, co przybliży dzieci w Dzień Dziecka do upragnionego świata dorosłych!

Jeśli nasze dzieci mają już "wszystkie zabawki świata" i kompletnie nie wiemy co im podarować, może dobrym pomysłem będzie zorganizowanie przyjęcia dla nich i dla grupki ich kilku najlepszych przyjaciół? Dzieci zazwyczaj nie lubią, kiedy każe im się przygotowywać nudne i zwyczajne potrawy, ale jeśli będą miały do dyspozycji kolorowe akcesoria kuchenne i składniki które lubią, na pewno chętnie zaangażują się we wspólne gotowanie. Także dekoracja stołu na ich przyjęcie może stać się dobrą zabawą. Korzyść będzie obopólna: dzieci bardzo nam pomogą w przygotowaniach i w trakcie przyjęcia, jednocześnie wiele się ucząc poprzez zabawę. Może będzie trochę więcej sprzątania niż zazwyczaj, ale to w końcu Dzień Dziecka!

ZOBACZ: Jak wykonać tort bezowy Pavlova? ZRÓB TO SAM

 

Akcesoria kuchenne: pieczemy razem z dziećmi!

Dzieci uwielbiają nieskomplikowane potrawy mączne. Pomóżmy im więc przygotować samodzielnie naleśniki amerykańskie. Przygotowanie ciasta jest dziecinnie łatwe, zwłaszcza przy użyciu nieskomplikowanych akcesoriów kuchennych. Na pewno dzieciom spodoba się forma patelenki w kształcie uśmiechniętego zwierzątka. Jeśli planujemy przygotowania, w których weźmie udział kilkoro dzieci, lepiej kupmy kilka takich patelenek, by nikt nie musiał zbyt długo czekać. Dzieci mogą też przygotować tosty francuskie. Różnorodne kształty tostów możemy uzyskać przy pomocy foremek do kruchych ciasteczek –  wybór kształtów jest ogromny – od kwiatków, przez zwierzątka do sprzętów sportowych itp. Oczywiście będą też potrzebne nasze akcesoria kuchenne, czyli  naczynia, w których dzieci przygotują ciasto i masę jajeczną potrzebną do smażenia naleśników i tostów, miseczki na owoce i sosy z którymi je podamy oraz mieszadła i chochelki. Możemy też przygotować z dziećmi babeczki, które nie wymagają używania trudnych w obsłudze robotów, tylko podstawowych i bezpiecznych akcesoriów kuchennych.

SPRAWDŹ: Przepis na domowe trufle czekoladowe!

 

Dekoracja stołu: stół na Dzień Dziecka udekorujmy razem z dziećmi!

Na pyszne potrawy, przygotowane razem z dziećmi, powinien czekać wesoło udekorowany stół. Przyda nam się kolorowy obrus, któremu nie straszne plamy. Po co mamy się denerwować o ukochany obrus? Dzisiaj jest przecież Dzień dziecka! Jeśli przyjęcie odbywa się w domu pozwólmy dzieciom korzystać, do dekoracji stołu, ze szklanej zastawy i naszych akcesoriów kuchennych. Dekoracja stołu będzie wyglądała pięknie, a upieczone cuda dodatkowo zyskają, wyeksponowane na nowoczesnych etażerkach. Jeśli przyjęcie z okazji Dnia Dziecka organizujemy w ogrodzie, możemy zdecydować się na zastawę jednorazową. Jednak zwróćmy też uwagę by talerze i sztućce były ładne. Dzieci są bardzo dokładnymi obserwatorami i uczą się nawet wtedy kiedy wydaje nam się, że są pochłonięte zabawą. Do dekoracji stołu wykorzystajmy też przezroczyste szklane misy, przez które widać wszystkie kolory cukierków, dekoracji i owoców.

Pomysł na prezent na Dzień Dziecka: dekoracje do dziecięcego pokoju - PROPOZYCJE!