Choinka 2022: trendy dekoratorskie na Boże Narodzenie

2022-11-24 13:52

Choinka ubrana na biało, złote dodatki, więcej ciemnych kolorów i samej czerni – w tym sezonie minimalizm ozdób świątecznych przeplata się z subtelnym stylem glamour. Jakie choinki będą najmodniejsze na Boże Narodzenie 2022? Przyglądamy się trendom świątecznym.

Boże Narodzenie
Autor: serwis prasowy bmstores.co.uk

Spis treści

 1. Modne choinki 2022: ciemne kolory ozdób świątecznych
 2. Zobacz 11 inspirujących pomysłów na dekoracje świąteczne w kolorze czerwonym
 3. Trendy 2022: złoto na Boże Narodzenie
 4. Białe ozdoby choinkowe wciąż na topie
 5. Białe ozdoby choinkowe, czyli choinka off white - zobacz ZDJĘCIA
 6. Dekoracja świąteczna w stylu skandynawskim. DIY: wideo krok po kroku
 7. Choinka biało-złota
 8. Choinka biało-srebrna
 9. Gwiazda - ozdoba bożonarodzeniowa, której nie może zabraknąć w Twoim domu
 10. Ażurowe dekoracje świąteczne
 11. Modne dekoracje świąteczne: GALERIE ZDJĘĆ

Choć choinka świąteczna – jako główna ozdoba na Boże Narodzenie – zaczęła się pojawiać w polskich domach dopiero w XIX wieku, to mamy wrażenie, że była u nas od zawsze. Każdego roku pozwala realizować fantazję dekoratorską we wnętrzach. A w trendach 2022 dzieje się wiele ciekawych rzeczy!

Modne choinki 2022: ciemne kolory ozdób świątecznych

Ten rok należy do interesujących ciemnych kolorów, takich jak granat, kobalt, szmaragd, butelkowa zieleń czy sama czerń. Widać to zresztą w trendach świątecznych 2022, jeśli chodzi o ozdoby choinkowe i inne dekoracje bożonarodzeniowe dla domu. Wspomniane kolory wspaniale komponują się z zielenią drzewka choinkowego, ale też z innymi barwami, które są chętnie wybierane na święta: bielą, czerwienią, srebrem i przede wszystkim złotem. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że zestawienia z kolorem złotym to swoisty hit sezonu. Równie często spotykana jest czerwień, czyli klasyczna barwa dekoracji świątecznych.

Zobacz 11 inspirujących pomysłów na dekoracje świąteczne w kolorze czerwonym

Trendy 2022: złoto na Boże Narodzenie

Kolor złoty jest na tyle popularny w tym roku, że pojawia się w ofercie wielu skandynawskich marek (które tradycyjnie dystansowały się do tej barwy) z IKEA na czele. Co więcej, fantastycznie komponuje się z ciemnymi barwami wspomnianymi wcześniej. Nic zatem dziwnego, że podobne trendy można zaobserwować w ozdobach choinkowych. Kolor złoty tradycyjnie zestawiano z czerwienią, co w komplecie z zielenią choinki zawsze zapewnia elegancki efekt. Aby było jeszcze szykowniej, warto połączyć złote bombki, gwiazdki, łańcuchy czy inne ozdoby z czarnymi, granatowymi i szmaragdowymi.

.. Sztuczna choinka – jak wybrać najlepszą? >>>

Białe ozdoby choinkowe wciąż na topie

Styl skandynawski nie traci popularności, dlatego w trendach stale obecna jest biel. Mimo że w tym roku ma silnego konkurenta w postaci szarości i ciemnych kolorów, to jednak wciąż widzimy ją w ofercie wielu firm. W duecie z zielenią, zwłaszcza żywej choinki, stanowi kwintesencję skandynawskiej estetyki, w której stawia się i na biel, i na silny związek z przyrodą. Ponadto białe ozdoby nie odwracają uwagi od tego, co w wystroju świątecznym najważniejsze – prawdziwej, pachnącej choinki.

.. Styl skandynawski – inspiracje – GALERIE ZDJĘĆ >>>

Poszukiwacze rozwiązań alternatywnych powinni zaś zwrócić uwagę na białe choinki – siłą rzeczy, dostępne tylko sztuczne. Z dala wyglądają jak drzewko w całości pokryte śnieżnym puchem. Do zdobienia takiej choinki można podejść przewrotnie, wykorzystując zielone dekoracje. My jednak polecamy łączyć biel z czerwienią, różem albo kolorem niebieskim – od pastelowego błękitu aż po szykowny kobalt.

Białe ozdoby choinkowe, czyli choinka off white - zobacz ZDJĘCIA

Dekoracja świąteczna w stylu skandynawskim. DIY: wideo krok po kroku

Agnieszka Malec, stylistka Urzadzamy.pl, pokazuje, jak w prosty sposób wykonać bezpretensjonalną, nowoczesną dekorację świąteczną w stylu skandynawskim. Wystarczy do tego kilka puszek, parę świec, nieco mchu (z legalnego źródła, np. ze sklepu ogrodniczego), trzy hiacynty i garść dodatków. Szczegóły wraz z instrukcją wykonania w naszym wideo DIY.

Skandynawska dekoracja świąteczna na Boże Narodzenie. Kompozycja ze świecami. DIY

Choinka biało-złota

Zieleń, biel, złoto – skromna paleta barwna, ale wystarczająco elegancka, by pięknie ozdobić świąteczny dom. Co więcej, takie propozycje kolorystyczne pojawiają się w ofercie wielu marek, w tym skandynawskich, które tradycyjnie hołdują zasadzie protestanckiej skromności. Dlatego mimo że złoto kojarzy się z szykiem i glamourem, zestawione z bielą i zielenią zyskuje na delikatności. Choinka świąteczna w takiej odsłonie cieszy oko, a jednocześnie daleko jej do ostentacyjnego luksusu. Miłośnicy stylu skandynawskiego oraz posiadacze jasnych mieszkań mogą śmiało skorzystać z dobrodziejstw tego trendu.

Choinka biało-srebrna

A może by tak zamiast złota skusić się na kolor srebrny? Będzie równie elegancko i podobnie jak wyżej, w duchu minimalizmu – zwłaszcza jeśli dom urządzony jest w stylu nowoczesnym bądź skandynawskim. W takim otoczeniu choinka biało-srebrna przyciąga wzrok i dodaje elegancji, ale jeśli pojawi się w aranżacji glamour, spójnie komponuje się z całym wystrojem. Wtedy możemy sobie pozwolić na jeszcze więcej srebra, a także dodać akcenty w kolorze perłowym czy połyskujące ozdoby choinkowe ze szkła.

.. Choinka z szyszek krok po kroku – jak ją zrobić? >>>

.. Jak ubrać choinkę? 20 pomysłów z GALERIĄ ZDJĘĆ >>>

Gwiazda - ozdoba bożonarodzeniowa, której nie może zabraknąć w Twoim domu

Ażurowe dekoracje świąteczne

W opozycji do złota i eleganckich, ciemnych kolorów pojawił się inny trend dekoratorski – minimalizm. Widać go w szczególności w lekkich, ażurowych ozdobach choinkowych, takich jak gwiazdki, aniołki, dzwoneczki i inne zawieszki. Najczęściej wykonywane są z metalu, ale można znaleźć także te drewniane czy plecione. Jeśli ktoś lubi chłodną odsłonę stylu skandynawskiego, takie drobiazgi w pełni odpowiadają gustom.

Modne dekoracje świąteczne: GALERIE ZDJĘĆ

Miloo Home - Ubieranie choinki
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE