Choinka 2019: trendy dekoratorskie na Boże Narodzenie

2020-06-25 11:36 DD
Choinka 2019 - trendy
Autor: Jysk, materiały prasowe

Choinka ubrana na biało, złote dodatki, więcej ciemnych kolorów i samej czerni – w tym sezonie minimalizm ozdób świątecznych przeplata się z subtelnym glamourem. Jakie choinki będą najmodniejsze na Boże Narodzenie 2019? Przyglądamy się trendom świątecznym.

Choć choinka świąteczna – jako główna ozdoba na Boże Narodzenie – zaczęła się pojawiać w polskich domach dopiero w XIX wieku, to mamy wrażenie, że była u nas od zawsze. Każdego roku pozwala realizować fantazję dekoratorską we wnętrzach. A w trendach 2019 dzieje się wiele ciekawych rzeczy!

Modne choinki 2019: ciemne kolory ozdób świątecznych

Ten rok należy do interesujących ciemnych kolorów, takich jak granat, kobalt, szmaragd, butelkowa zieleń czy sama czerń. Widać to zresztą w trendach świątecznych 2019, jeśli chodzi o ozdoby choinkowe i inne dekoracje bożonarodzeniowe dla domu. Wspomniane kolory wspaniale komponują się z zielenią drzewka choinkowego, ale też z innymi barwami, które są chętnie wybierane na święta: bielą, czerwienią, srebrem i przede wszystkim złotem. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że zestawienia z kolorem złotym to swoisty hit sezonu. Równie często spotykana jest czerwień, czyli klasyczna barwa dekoracji świątecznych.

Trendy 2019: złoto na Boże Narodzenie

Kolor złoty jest na tyle popularny w tym roku, że pojawia się w ofercie wielu skandynawskich marek (które tradycyjnie dystansowały się do tej barwy) z IKEA na czele. Co więcej, fantastycznie komponuje się z ciemnymi barwami wspomnianymi wcześniej. Nic zatem dziwnego, że podobne trendy można zaobserwować w ozdobach choinkowych. Kolor złoty tradycyjnie zestawiano z czerwienią, co w komplecie z zielenią choinki zawsze zapewnia elegancki efekt. Aby było jeszcze szykowniej, warto połączyć złote bombki, gwiazdki, łańcuchy czy inne ozdoby z czarnymi, granatowymi i szmaragdowymi.

.. Sztuczna choinka – jak wybrać najlepszą? >>>

Białe ozdoby choinkowe wciąż na topie

Styl skandynawski nie traci popularności, dlatego w trendach stale obecna jest biel. Mimo że w tym roku ma silnego konkurenta w postaci szarości i ciemnych kolorów, to jednak wciąż widzimy ją w ofercie wielu firm. W duecie z zielenią, zwłaszcza żywej choinki, stanowi kwintesencję skandynawskiej estetyki, w której stawia się i na biel, i na silny związek z przyrodą. Ponadto białe ozdoby nie odwracają uwagi od tego, co w wystroju świątecznym najważniejsze – prawdziwej, pachnącej choinki.

.. Styl skandynawski – inspiracje – GALERIE ZDJĘĆ >>>

Poszukiwacze rozwiązań alternatywnych powinni zaś zwrócić uwagę na białe choinki – siłą rzeczy, dostępne tylko sztuczne. Z dala wyglądają jak drzewko w całości pokryte śnieżnym puchem. Do zdobienia takiej choinki można podejść przewrotnie, wykorzystując zielone dekoracje. My jednak polecamy łączyć biel z czerwienią, różem albo kolorem niebieskim – od pastelowego błękitu aż po szykowny kobalt.

Białe ozdoby choinkowe, czyli choinka off white - zobacz ZDJĘCIA

Choinka biało-złota

Zieleń, biel, złoto – skromna paleta barwna, ale wystarczająco elegancka, by pięknie ozdobić świąteczny dom. Co więcej, takie propozycje kolorystyczne pojawiają się w ofercie wielu marek, w tym skandynawskich, które tradycyjnie hołdują zasadzie protestanckiej skromności. Dlatego mimo że złoto kojarzy się z szykiem i glamourem, zestawione z bielą i zielenią zyskuje na delikatności. Choinka świąteczna w takiej odsłonie cieszy oko, a jednocześnie daleko jej do ostentacyjnego luksusu. Miłośnicy stylu skandynawskiego oraz posiadacze jasnych mieszkań mogą śmiało skorzystać z dobrodziejstw tego trendu.

Choinka biało-srebrna

A może by tak zamiast złota skusić się na kolor srebrny? Będzie równie elegancko i podobnie jak wyżej, w duchu minimalizmu – zwłaszcza jeśli dom urządzony jest w stylu nowoczesnym bądź skandynawskim. W takim otoczeniu choinka biało-srebrna przyciąga wzrok i dodaje elegancji, ale jeśli pojawi się w aranżacji glamour, spójnie komponuje się z całym wystrojem. Wtedy możemy sobie pozwolić na jeszcze więcej srebra, a także dodać akcenty w kolorze perłowym czy połyskujące ozdoby choinkowe ze szkła.

.. Choinka z szyszek krok po kroku – jak ją zrobić? >>>

.. Jak ubrać choinkę? 20 pomysłów z GALERIĄ ZDJĘĆ >>>

Ażurowe dekoracje świąteczne

W opozycji do złota i eleganckich, ciemnych kolorów pojawił się inny trend dekoratorski – minimalizm. Widać go w szczególności w lekkich, ażurowych ozdobach choinkowych, takich jak gwiazdki, aniołki, dzwoneczki i inne zawieszki. Najczęściej wykonywane są z metalu, ale można znaleźć także te drewniane czy plecione. Jeśli ktoś lubi chłodną odsłonę stylu skandynawskiego, takie drobiazgi w pełni odpowiadają gustom.

Modne dekoracje świąteczne: GALERIE ZDJĘĆ