Aranżacja salonu w złocie i srebrze. Stylowe dekoracje świąteczne

2012-10-10 16:05 Dominika Olszyna|Opracowanie: Redakcja

Aranżacja salonu w kolorach złotym i srebrnym wprowadzi do domu odświętną atmosferę. Podpowiadamy, jak połączyć dekoracje świąteczne w srebrze i złocie.

Nasze mieszkania rzadko maja okazje zabłysnąć. Stwórzmy im tę szansę w święta. Dobrze się sprawdzi aranżacja salonu w kolorach srebra i złota. To wyjątkowe barwy, które sprawią, że we wnętrzach zapanuje odświętna atmosfera. Dekoracje świąteczne w kolorach złota i srebra sprawdzą się niemal w każdym wnętrzu.

Aranżacja salonu z przepychem: ozdoby bożonarodzeniowe

Złoto i srebro kiedyś w duecie było nie do pomyślenia. Dzisiaj styliści i projektanci już nie boją się takich zestawień w aranżacji salonu. Ważne jest jednak, aby przedmioty łączył odcień metalicznego błysku. Ładnie obok siebie wygląda postarzane srebro ze złotem. Najtrudniej natomiast dobrze dobrać dekoracje świąteczne z mocnym połyskiem. Jeśli wiec obawiamy się efektu, zrezygnujmy z tego połączenia i postawmy na jeden kolor.

Stylowe dekoracje świąteczne

Srebro sprawdzi się w nowocześnie urządzonych pomieszczeniach. Złoto tradycyjnie odnajdzie się w stylowych. Coco Chanel twierdziła, ze kobieta przed wyjściem powinna zdjąć z siebie jedną ozdobę i wtedy będzie dobrze ubrana. Podobna zasada sprawdzi się też w aranżacji salonu. Gdy wszystko już zostanie przystrojone, usuńmy to, co najbardziej rzuca się w oczy. I będzie w sam raz. Nie zapominajmy też o dekoracjach świątecznych w postaci świeczników i lampionów. Światło świec zwielokrotni odbicia i stworzy niezwykła atmosferę.

Inspiracje złotych i srebrnych dekoracji świątecznych znajdziesz w naszej galerii.