Wykładzina dla dzieci – zalety wykładzin do pokoju dziecka. Jaką kupić?

2018-10-30 10:49

Urządzanie pokoju dziecięcego to z jednej strony wyzwanie, a z drugiej – spełnianie marzeń rodziców. Każdy przecież pragnie, by pokój jego pociechy był wyjątkowym miejscem zabawy i nauki. Właśnie dlatego tak kluczowym elementem jest odpowiednio wykończona podłoga. Przyda się więc np. praktyczna wykładzina dla dziecka. Jaką wybrać, tak by spełniła wszystkie oczekiwania?

Wykładzina dla dzieci
Autor: Marcin Czechowicz

Spis treści

  1. Wykładzina dla dzieci – poznaj jej zalety
  2. Wykładzina dywanowa dziecięca
  3. Wykładzina dywanowa dla dziecka alergika
  4. Wykładzina PCV dla dzieci
  5. Ile kosztuje wykładzina do pokoju dziecięcego?
  6. Wykładzina dla dziecka – czy warto?

Wykładzina dla dzieci – poznaj jej zalety

Wystarczy zadać sobie jedno pytanie – gdzie najbardziej lubią się bawić maluchy? Oczywiście na podłodze! Wykładziny to idealne rozwiązanie z wielu powodów. Przede wszystkim stanowią miękkie podłoże, na którym dziecko swobodnie może się położyć i wkraczać w świat zabawy. Na wykładzinie maluchy będą bez końca układać klocki, rysować, czytać, uczyć się – realizować wszystkie dziecięce fantazje.

W przeciwieństwie do dywanu wykładzinę łatwo utrzymać w czystości, zwłaszcza jeżeli jest plamoodporna. O ile dywan jest zazwyczaj puszysty i miękki, to wykładzina daje dziecku większe możliwości do zabawy.

Wybierając wykładzinę, zwróćmy uwagę na to, z czego jest wykonana, przemyślmy również motyw i kolory, które powinny współgrać z całą aranżacją pokoju dziecięcego. Ponadto warto się zastanowić, jaką funkcję będzie spełniać wykładzina oprócz przykrycia surowej podłogi? Czy powinna być dodatkowym polem do zabaw? A może lepiej wybrać wzory czy postawić na neutralny, jednolity kolor? Tu wiele zależy od wieku dziecka.

Pamiętajmy, że wykładzina dziecięca ma przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo. W przeciwieństwie do kafelków, paneli, parkietów i gumolitów jest antypoślizgowa, a więc maluchy mogą skakać, biegać i tańczyć bez obaw o zbyt łatwy upadek.

..  Wykładzina elastyczna – czy to dobry wybór? Jakie ma zalety? >>>

Wykładzina dywanowa dziecięca

Wykładzina dywanowa dla dzieci powinna mieć krótkie włosie. Zwróćmy uwagę na wykładziny wykonane z weluru lub miękkiego poliamidu. Przed zakupem sprawdźmy też, czy dany model jest odporny na odgniatanie. Ponieważ wykładzina może pokryć podłogę w całym pokoju, warto wziąć pod uwagę to, jak szybko dziecko z niej wyrośnie. Może się bowiem np. okazać, że będzie utrudniała późniejszy remont.

Wykładzina dywanowa dla dziecka alergika

Obecnie to coraz mniejszy problem – w większości sklepów internetowych i stacjonarnych znajdziecie ofertę wykładzin dla alergików, a nawet astmatyków. Pokryto je specjalną powłoką, która utrudnia wzbijanie się kurzu. Szukajmy dywanów niezawierających formaldehydów, które ulatniając się, mogą podrażniać drogi oddechowe.

Jeżeli jednak istnieje obawa, że wykładzina dywanowa będzie szkodziła dziecku, kupmy niewielki kawałek, który może służyć jako dywan. Ozdobi pokój i równocześnie stworzy przestrzeń do zabawy, zbierając mniej kurzu niż wykładzina położona w całym pomieszczeniu.

..  Jak wybrać dobry dywan dla dziecka? Poradnik >>>

Wykładzina PCV dla dzieci

To doskonały pomysł do pokoju dziecięcego – gwarancja czystości i wytrzymałości. Wykładzina PCV wykonana jest z solidnego materiału, a gładka, łatwo zmywalna powierzchnia to na pewno duże ułatwienie w codziennych porządkach. Nie musimy martwić się o rozlane płyny lub rozrzucone jedzenie. Wykładziny z PCV są ponadto przyjemne w dotyku i ciepłe, dzięki czemu dzieci będą mogły się na nich bawić całymi godzinami. Zadbajmy o to, by były pokryte specjalną amortyzującą powłoką, która zmniejszy ryzyko poślizgu.

Ile kosztuje wykładzina do pokoju dziecięcego?

Ceny wykładzin są zróżnicowane w zależności od firmy, użytego materiału, a nawet wzorów graficznych. Wykładzinę dywanową lub PCV można kupić już od 20 zł za mkw. Droższe wersje to koszt ok. 50-60 zł za mkw.

Warto również zapoznać się z szeroką ofertą wykładzin w formie dywanów, którymi możemy zakryć wybrany fragment pokoju dziecięcego. Takie wykładziny zamówimy o dowolnych wymiarach. W sklepach będą na nas czekały gotowe, przycięte i zabezpieczone wykładziny.

Wykładzina dla dziecka – czy warto?

Odpowiedź brzmi: tak, bo wykładzina w pokoju dziecięcym nie tylko umili zabawę, lecz także przyniesie... ulgę dla sąsiadów – wykładzina świetnie wytłumi dźwięki. To również ochrona podłogi, jeśli dziecko uwielbia zabawy na parkiecie z wykorzystaniem klocków, samochodzików czy mazaków. Nie będą one szkodziły posadzce, która ma nam przecież służyć długie lata. Aby wykładzina naprawdę mogła chronić podłoże, wybierzmy tę grubszą, solidniejszą, odporną na ścieranie i plamoodporną.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE