Prezenty elektroniczne dla dziecka – co podarować najmłodszym na święta?

2019-12-06 18:23

Mądry, a jednocześnie sprawiający radość prezent dla dziecka to prawdziwe wyzwanie. Zakup podarunku elektronicznego dla dziecka powinien być odpowiedzialny. Dobrze też, by przy zabawach towarzyszyli dorośli. Nie brakuje na rynku świetnych pomysłów, które pozwolą dziecku się rozwijać, a zarazem dobrze bawić. Oto nasze propozycje!

Prezenty elektroniczne dla dziecka – co podarować najmłodszym na święta?
Autor: LEGO Klocki LEGO Duplo, którymi można się bawić z wykorzystaniem aplikacji mobilnej

Spis treści

  1. Interaktywne Duplo
  2. Filmy na płytach DVD/Blu-ray
  3. Głośnik Bluetooth
  4. Smart opaska
  5. Konsola Nintendo Switch
  6. Hulajnoga elektryczna

Interaktywne Duplo

Klocki LEGO Duplo to sprawdzony pomysł dla dzieci niemal w każdym wieku. To zabawki trwałe, kompatybilne między zestawami oraz wspierające kreatywność. Jednocześnie nowe modele są mocno zróżnicowane – w ofercie Duplo znajduje się pociąg, który można połączyć z aplikacją. Specjalne klocki pozwalają na ustalanie pewnych reguł. To nie tylko świetna zabawa, lecz także nauka logiki dla maluchów, będąca też podstawą programowania. Cena od 180 zł.

Filmy na płytach DVD/Blu-ray

Na sklepowych półkach pojawiła się już animacja „Toy Story 4”. Także nowa wersja „Króla Lwa” zadebiutowała na płytach Blu-ray i DVD. Bajki na płytach pozwalają wracać do ulubionych tytułów za każdym razem. Fizyczny nośnik jest też czymś, co buduje pewną więź dziecka z bohaterami i pozwala tworzyć własną kolekcję ulubionych tytułów. Szczególnie polecamy wydania Blu-ray oferujące lepszą jakość dźwięku i obrazu. Ceny nowych wydań Blu-ray zaczynają się od 49 zł.

Głośnik Bluetooth

Muzykę uwielbia każdy, a dzieci również mają swoje ulubione przeboje – czy to Baby Shark, czy też hity Smoka Edzia. Dzięki przenośnemu głośnikowi Bluetooth mogą wygodnie słuchać ich w swoim pokoju, na wakacyjnym wyjeździe czy u dziadków. Wystarczy połączyć głośnik z dowolnym telefonem, komputerem lub innym urządzeniem. Wiele głośników odpornych jest na kurz, zachlapanie i upadki. Podstawowe modele kupimy od około 49 zł.

..  Prezenty elektroniczne dla niej >>>

..  Prezenty elektroniczne dla niego >>>

Prezenty elektroniczne dla dziecka – co podarować najmłodszym na święta?
Autor: materiały prasowe SONY Bezprzewodowy głośnik Bluetooth SRS-XB501G z Asystentem Google

Smart opaska

Opaski sportowe czy smart watche to nie tylko propozycja dla dorosłych. Dla najmłodszych może nie jest to istotny gadżet, ale rozwiązanie pozwalające utrzymać kontakt pomiędzy dzieckiem a rodzicami, bez konieczności korzystania z telefonu komórkowego. Mamy pewność, że zegarek jest zawsze na ręku dziecka, możemy je zlokalizować i szybko się z nim skomunikować. Niestety wiele tanich produktów jest mało wydajnych i oferuje niezbyt przyjemny interfejs użytkownika. Na tym rynku zdecydowanie króluje kosztowny Apple Watch z dostępem do eSIM. Może jednak warto spróbować? Smart opaska z kartą SIM kosztuje od około 250 zł.

Konsola Nintendo Switch

Najnowsza konsola Nintendo oferuje rozrywkę zarówno poza domem, jak i w domu na dużym ekranie. Od startu jest też przygotowana do gry dwuosobowej z możliwością dzielenia się kontrolerami. Można więc towarzyszyć dziecku w rozgrywce. Dla dorosłych to także okazja do pokazania dzieciom kultowych tytułów, jak „Mario”, „Zelda” czy „Pokemon” w najnowszym wydaniu. Cena od 900 zł za wersję LITE.

Hulajnoga elektryczna

Elektromobilność staje się coraz popularniejsza – także w wydaniu dla najmłodszych. Najem hulajnóg elektrycznych święci triumfy w dużych aglomeracjach, ale w tym wypadku jest to jednak rozwiązanie dla dorosłych. Niemniej dla dzieci również oferowane są hulajnogi elektryczne. Taki gadżet może być ciekawym sposobem na aktywność na świeżym powietrzu (choć wspomaganą napędem). Warto jednak zadbać o kask dla dziecka, odpowiednią kontrolę i zaznajomienie z zasadami ruchu oraz wszelkimi środkami ostrożności. Cena od 400 zł.

..  Elektroniczne prezenty komunijne – modne, praktyczne i pożyteczne >>>