Pokój młodzieżowy: metamorfoza wnętrza łącząca nowoczesność z tradycją

2018-02-16 8:18

Pokój młodzieżowy odzwierciedlający fascynacje i zainteresowania młodego człowieka. Przestrzeń, idealnie łącząca w sobie nowoczesne meble z elementami ze stuletnią tradycją. Białe ściany świetnie kontrastujące z naturalną czerwienią cegły na ścianie. Prezentujemy metamorfozę wnętrza, która z zapomnianego i nieco archaicznego pomieszczenia, uczyniła pokój młodzieżowy będący ikoną dobrego stylu i smaku.

Spis treści

  1. Pokój młodzieżowy, który zmienia się wraz z lokatorem
  2. Metamorfoza wnętrz: połączenie nowoczesności z tradycją

Pokój młodzieżowy jest wnętrzem szczególnym. Projekt wnętrza musi być nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim funkcjonalny. Jeśli aranżacja pokoju młodzieżowego odzwierciedla aktualne fascynacje młodego lokatora - połowa sukcesu na nami. Metamorfoza wnętrza, za którą odpowiada Iwona Kurkowska z Decolatorium, zachwyca odważnym połączeniem nowoczesności z elementami pamiętającymi ubiegły wiek.

Pokój młodzieżowy, który zmienia się wraz z lokatorem

Urządzając pokój młodzieżowy czy też pokój dla nastolatka, warto pamiętać o tym, że jedno wnętrze musi spełniać kilka podstawowych funkcji. Jest to nie tylko przestrzeń do odpoczynku i ładowania akumulatorów, ale także miejsce rozrywki i nauki. Aranżacja wnętrza musi sprawiać, że młody lokator z chęcią wraca do swoich „czterech ścian". Z idealną sytuacją mamy do czynienia wówczas, kiedy projekt pokoju młodzieżowego daje nieskrępowane możliwości kształtowania swojej osobowości i wyrażania aktualnych zainteresowań. Aranżację pokoju młodzieżowego warto przemyśleć pod kątem swobodnych zmian, które sprawią, że wystrój wnętrza będzie zmieniał się wraz z dojrzałością młodego człowieka.

Metamorfoza wnętrz: połączenie nowoczesności z tradycją

Metamorfoza wnętrza, której podjęła się projektantka z Decolatorium, obejmowała wymianę elektryki, parkietu oraz tynków. Podczas prac podjęto decyzją o odkryciu na jednej ze ścian naturalnej cegły. Takie rozwiązanie nadaje pokoju młodzieżowemu niepowtarzalnego charakteru oraz przywodzi na myśl wyjątkowy klimat loftu. Sąsiadujące płaszczyzny postanowiono utrzymać w kolorze naturalnej bieli, która daje ogromne możliwości aranżacyjne. Jednocześnie jest ona idealnym tłem dla dodatków i wyposażenia wnętrza, które w tym przypadku wiodą prym w aranżacji. W kwestii umeblowania postawiono na niecodzienne i odważne zestawienie nowoczesności z tradycją. W projekcie pokoju młodzieżowego wykorzystano meble, które od ponad stu lat były obecne w mieszkaniu. Te prawdziwe perły architektury, zostały zestawione z nowoczesną komodą i biurkiem, tworząc ponadczasowy zestaw, który nadaje całości indywidualności i wyjątkowej klasy.

Kontakt z pracownią:

DecolatoriumIwona KurkowskaTelefon: +48 606 471 383www.decolatorium.blogspot.com