Pokój młodzieżowy: metamorfoza wnętrza łącząca nowoczesność z tradycją

2018-02-16 8:18

Pokój młodzieżowy odzwierciedlający fascynacje i zainteresowania młodego człowieka. Przestrzeń, idealnie łącząca w sobie nowoczesne meble z elementami ze stuletnią tradycją. Białe ściany świetnie kontrastujące z naturalną czerwienią cegły na ścianie. Prezentujemy metamorfozę wnętrza, która z zapomnianego i nieco archaicznego pomieszczenia, uczyniła pokój młodzieżowy będący ikoną dobrego stylu i smaku.

Spis treści

  1. Pokój młodzieżowy, który zmienia się wraz z lokatorem
  2. Metamorfoza wnętrz: połączenie nowoczesności z tradycją

Pokój młodzieżowy jest wnętrzem szczególnym. Projekt wnętrza musi być nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim funkcjonalny. Jeśli aranżacja pokoju młodzieżowego odzwierciedla aktualne fascynacje młodego lokatora - połowa sukcesu na nami. Metamorfoza wnętrza, za którą odpowiada Iwona Kurkowska z Decolatorium, zachwyca odważnym połączeniem nowoczesności z elementami pamiętającymi ubiegły wiek.

Pokój młodzieżowy, który zmienia się wraz z lokatorem

Urządzając pokój młodzieżowy czy też pokój dla nastolatka, warto pamiętać o tym, że jedno wnętrze musi spełniać kilka podstawowych funkcji. Jest to nie tylko przestrzeń do odpoczynku i ładowania akumulatorów, ale także miejsce rozrywki i nauki. Aranżacja wnętrza musi sprawiać, że młody lokator z chęcią wraca do swoich „czterech ścian". Z idealną sytuacją mamy do czynienia wówczas, kiedy projekt pokoju młodzieżowego daje nieskrępowane możliwości kształtowania swojej osobowości i wyrażania aktualnych zainteresowań. Aranżację pokoju młodzieżowego warto przemyśleć pod kątem swobodnych zmian, które sprawią, że wystrój wnętrza będzie zmieniał się wraz z dojrzałością młodego człowieka.

Metamorfoza wnętrz: połączenie nowoczesności z tradycją

Metamorfoza wnętrza, której podjęła się projektantka z Decolatorium, obejmowała wymianę elektryki, parkietu oraz tynków. Podczas prac podjęto decyzją o odkryciu na jednej ze ścian naturalnej cegły. Takie rozwiązanie nadaje pokoju młodzieżowemu niepowtarzalnego charakteru oraz przywodzi na myśl wyjątkowy klimat loftu. Sąsiadujące płaszczyzny postanowiono utrzymać w kolorze naturalnej bieli, która daje ogromne możliwości aranżacyjne. Jednocześnie jest ona idealnym tłem dla dodatków i wyposażenia wnętrza, które w tym przypadku wiodą prym w aranżacji. W kwestii umeblowania postawiono na niecodzienne i odważne zestawienie nowoczesności z tradycją. W projekcie pokoju młodzieżowego wykorzystano meble, które od ponad stu lat były obecne w mieszkaniu. Te prawdziwe perły architektury, zostały zestawione z nowoczesną komodą i biurkiem, tworząc ponadczasowy zestaw, który nadaje całości indywidualności i wyjątkowej klasy.

Kontakt z pracownią:

DecolatoriumIwona KurkowskaTelefon: +48 606 471 383www.decolatorium.blogspot.com

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE