Pokój małego chłopca na poddaszu stuletniego domu urządzili rodzice. Wnieśli do wnętrza wiele miłości i pomysłów

2023-07-21 8:08

Stuletni dom w Piastowie ujawnił w trakcie remontu swoje tajemnice. Magda i Andrzej, urządzając pokój dla synka na poddaszu, wczuli się w jego atmosferę, ale wnieśli również wiele własnych pomysłów.

Spis treści

  1. Cegła na ścianie i drewniana podłoga
  2. Sen i zabawa pod skosami
  3. W kolorach nieba
  4. Co na podłogę w pokoju dziecka
  5. Motyw chmur na ścianie

Cegła na ścianie i drewniana podłoga

Pokoik Borysa powstał po generalnym remoncie wiekowego domu w Piastowie. – Na ścianach górnego piętra była boazeria jeszcze z lat 80. Po jej usunięciu ukazały się ceglane mury – mówi Magda, mama chłopca. – Oczywiście postanowiliśmy je zachować, podobnie jak starą podłogę, drewniany sufit, piękne belki.

Sen i zabawa pod skosami

Pod wysokim oknem zamontowany został pomalowany na czarno stary kaloryfer ze stali – podarunek od znajomego. W miejscu zabudowanych wcześniej skosów brakowało desek podłogowych, dlatego w tej części posadzkę wyłożono mięciutką szarą wykładziną, wyznaczającą strefę snu i zabawy. Chłopiec usypia w łóżeczku z IKEA przy łagodnym świetle bożonarodzeniowej lampki wypatrzonej na jarmarku w Berlinie.

Jeżeli szukasz więcej inspiracji na aranżację pokoju chłopca polecamy 11 pomysłów, jak urządzić pokój chłopięcy

W kolorach nieba

Stylowa komoda została kupiona na aukcji internetowej. Eksponowane miejsce zajmuje fotel (też z IKEA), ulubione miejsce Magdy. – Kiedy natrafiłam na półki w kształcie chmurek, postanowiłam pomalować jedną ze ścian na niebiesko. A że obawiałam się zastosowania mocnego koloru na dużej powierzchni, padło na pasy – wyjaśnia Magda. Ten wyrazisty wzór zmienił charakter pokoju, który poza tym jest bardzo spokojny i stonowany. – Szarości i biel działają na mnie relaksująco i wydaje mi się, że podobnie wpływają na Borysa.

Co na podłogę w pokoju dziecka

Przestrzeń pod skośnym sufitem, uwolniona po wyburzeniu ściany, znacznie powiększyła pokój. Z posadzką wyłożoną miękką wykładziną przeznaczona została na łóżeczko i miejsce zabaw. Resztę podłogi pokrywają stuletnie deski, którym przywrócono dawny blask.

Motyw chmur na ścianie

Biało-niebieska ściana jest główną dekoracją pokoju, dlatego zasłania ją jedynie stylowa komoda i nawiązujące do koloru nieba chmurki.

Zobacz inne pomysłowe aranżacje pokoju dla chłopca - GALERIE ZDJĘĆ