Pokój dziewczynki z temperamentem. Stylowe królestwo Tosi, małej artystki

2023-07-21 12:38

– Dla dziewczynki z dużym temperamentem trzeba stworzyć przestrzeń, która zapewni jej pełne pole do twórczych działań – mówi Ania, mama Tosi. – Urządzając jej pokój, chciałam też, by aranżacja miała wyraźny charakter i sprawdzała się na każdym etapie rozwoju córki, do czasu, gdy mała pójdzie do zerówki – dodaje.

W naszym poprzednim mieszkaniu pokój Tosi wydawał mi się zbyt neutralny. W nowym, córka była już wtedy trochę starsza, postanowiłam zaaranżować jej azyl w dziewczęcym stylu. Bardzo się jej podobał – opowiada Ania.

Zamiany w aranżacji pokoju Tosi

Najpierw jednak należało zaplanować układ stref funkcjonalnych. Ale gdy pomieszczenie jest długie i wąskie, jego urządzenie wykracza poza kategorię „łatwe”. Zadanie osiąga jeszcze wyższy poziom trudności, jeśli dochodzi do tego przeszklona ściana. – Z jednej strony stanowi ona oczywiście atut, bo świetnie doświetla wnętrze i powiększa je optycznie, natomiast z drugiej – utrudnia ustawienie mebli.

Dziewczęce pokoje są pełne uroku. Zajrzyj do pokoju Nadii, który również urządzała mama

Sprawdzone rozwiązania do pokoju dziecka

W ich rozplanowaniu pomógł mi architekt Filip Domagała z DOMagała Design – wyjaśnia Ania. Zaproponował proste, lecz celne rozwiązanie – wysoką do sufitu szafę na wymiar. Usytuował ją przy ścianie obok drzwi wejściowych. Powstała za nią wnęka, idealna na umieszczenie tu przytulnego i zacisznego kącika do spania. W szafie mieści się wszystko, co Tosi potrzebne – od ubranek do zabawek i klocków. A fronty mają pastelowy, różowy kolor, jej ulubiony!

Pokój dziecka
Autor: Maria Miklaszewska

A może zainteresuje Cię pokój małego chłopca na poddaszu stuletniego domu? Tutaj przewodnim kolorem jest niebieski