Pokój dziecka: białe meble i kolorowe ściany! Idealny zestaw w pokoju dziecka?

2015-05-19 18:30 Monika Czerwińska-Konarska

Białe meble w pokoju dziecka to właściwie oczywista oczywistość. A dlaczego? Bo białe meble dopasują się do każdego koloru ścian i całego bogactwa zabawek i książek. Aranżacja pokoju dziecka z ładnymi białymi meblami będzie lekka i delikatna.

Aranżując pokój dziecka zastanawiamy się nad kolorami. Jakie wybrać? Kolory łagodne i pastelowe, wyciszające emocje, czy mocne i nasycone stymulujące do działania? Tak naprawdę wszystko zależy od usposobienia naszych dzieci. Ale na początku warto stworzyć wnętrze raczej neutralne, które łatwo będzie poddawało się cyklicznym metamorfozom? Białe meble dobrze czują się i na tle delikatnym i na wyrazistym. Delikatne kolory ścian zostają podkręcone przez białe meble, a wzorzyste tapety wyciszone. Okazuje się, że bez względu na to ile czasu poświęcimy na wybór mebli do pokoju dziecka nasz wybór i tak padnie na białe meble lub w delikatnych kolorach off - white, które jednak już są bardziej zobowiązujące przy każdej zmianie wystroju pokoju.

Pokój dziecka: niezawodne białe meble

Białe meble to pierwsze skojarzenie na myśl o pokoju dziecka. Kolory pojawiają się zazwyczaj kiedy myślimy o kolorach ścian i dodatkach. Białe meble lub w kolorach off – white są dobrym pomysłem, bo w pokojach dziecięcych i tak przecież zawsze się dużo dzieje. Białe meble są ponadczasowe, a nawet jeśli się pobrudzą to przecież aranżacja pokoju nie jest na zawsze. Poza tym białe meble idealnie znoszą częste zmiany dekoracji, wraz z pojawiającymi się i przemijającymi dziecięcymi fantazjami. Białe meble w pokoju dziecka, w zależności od tego z jakiego materiału powstały stworzą styl o który nam chodzi. Białe meble z gładkiego mdf-u będą pasowały do stylu nowoczesnego, drewniane przecierane do stylu shabby chic, a białe meble o prostej formie stworzą w pokoju dziecka styl skandynawski. No i jest jeszcze jedna zaleta białych mebli w pokoju dziecka. Kto wie, czy nie najważniejsza? Białe meble pasują i do pokoju dziewczynki i do pokoju chłopca. Mogą wiec spokojnie wędrować do pokoju młodszego rodzeństwa lub do znajomych!

Pokój dziecka: jak dobrać kolor ścian do białych mebli?

Białe meble w pokoju dziecka są wyjątkowo uniwersalne. Dobrze prezentują się na każdym tle. Od białego – pokój w wersji total look, przez off – whity, pastelowe, aż do mocnych, nasyconych. Wybrane kolory ścian możemy uzyskać malując je farbami lub kładąc tapety. Najciekawsze efekty uzyskamy łącząc obie te techniki. Jedna lub dwie ściany mogą być pokryte tapetą, reszta malowana. Możemy też korzystać z naklejek ściennych, które dają mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Białe meble mogą też mieć uspakajający wpływ na mocny wzór na ścianie. Także wybierając białe meble do pokoju dziecka możemy stworzyć dwa rodzaje wnętrza. Bardzo łagodne, pastelowe, subtelne, wyciszające emocje. Lub pokoje dla dzieci wyraziste, kolorowe stymulujące do działania. Białe meble pozwalają też na łączenie na ścianach kilku odcieni tej samej barwy, na przykład pudrowego różu z różem flamingowym, kolor miętowy z morskim albo wesołym limonkowym.