Kolory ścian do pokoju dziecka. Porady, ZDJĘCIA, inspiracje

2019-12-09 13:43 Redakcja

Odpowiednio wybrane kolory ścian w pokoju dziecka kreują nastrój w pomieszczeniu i stanowią ważny element wystroju. Czy powinny być krzykliwe, czy może stonowane? Jakie kolory farb dla dzieci sprawdzą się najlepiej? O tym przeczytacie niżej.

Co jest ważne przy wyborze koloru ścian w pokoju dziecięcym?

Wybierając kolory farb do pokoju dziecka, warto wziąć pod uwagę: wielkość i kształt pokoju dziecięcego, wyposażenie, wykończenie podłogi, a także zapytać malucha o to, jakie lubi kolory.

Kolory farb w pokoju dziecka nie powinny być męczące. Dlatego dobrze jest wybrać kilka odcieni: spokojną bazę i jeden kolor mocniejszy, który będzie tworzył dekorację ścian w pokoju. Możemy też zastosować jasne, delikatne kolory ścian w pokoju dziecka w połączeniu z wzorzystą, kolorową tapetą lub fototapetą czy barwną naklejką ścienną.

..  Wybieramy tapety dla dzieci >>>

Jaka farba do pokoju dziecka?

Ściany w pokoju dzieci brudzą się najszybciej. Przemalowanie ścian to szybki sposób na remont pokoju. Nowy kolor farb odświeży wygląd pokoju dziecięcego i sprawi, że maluch będzie zachwycony. Wyboru koloru farb, którymi pomalujemy pokój, można dokonać  razem z dzieckiem. Weźmy pod uwagę to, czy nowy kolor farb będzie pasował do dodatków w pokoju. Pamiętajmy, że farba do pokoju dziecięcego powinna być hipoalergiczna, trwała i odporna na zabrudzenia. Ma przecież jak najdłużej utrzymać się na ścianie w dobrej kondycji. Coraz więcej producentów oferuje już specjalne farby przeznaczone do ścian wewnętrznych w pokojach dla dzieci. Przed zakupem sprawdźmy koniecznie, czy farba posiada gwarancję bezpieczeństwa, czyli czy nie ma działania drażniącego.

Pokój dziecka: kolory ścian INSPIRACJE

Sam wybór koloru farb do pokoju dziecka zależy od indywidualnego gustu i wystroju mieszkania. Jeśli decydujemy się na intensywny kolor farb w pokoju dziecka, zastosujmy go tylko na fragmencie ściany. Wtedy nie będzie męczący, a stanie się ładną i efektowną dekoracją pokoju dziecięcego. Pamiętajmy, że w pokoju małego dziecka jest mnóstwo kolorowych zabawek, więc nie zabraknie kolorów, jeśli wybierzemy stonowane, jasne, neutralne kolory farb. Najczęsciej wybierane kolory farb do pokoju dziecka to: różowy, niebieski, żółty, fioletowy. Inne kolory farb, które mogą być ładną ozdobą pokoju dziecka, to: zielony, beżowy, kremowy.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021