Pokój dla chłopca: jedno wnętrze, kilka funkcji, dwóch lokatorów

2015-03-29 20:03

Pokój dla chłopca. Nie jednego, a dwóch. Funkcjonalny projekt wnętrz, stworzony z myślą o braciach, którzy dzielić będą nie tylko przestrzeń do nauki, ale także miejsce do zabawy i odpoczynku. Jak urządzić efektowny pokój dla chłopców, który będzie odzwierciedleniem dziecięcych pasji, wygodnym miejscem do nauki i estetyczną przestrzenią do zabawy? Odpowiedź na to pytanie zna Grzegorz Grzywacz oraz Magdalena Mazur z ALE DESIGN.

Pokój dla dziecka musi spełniać kilka niezwykle ważnych funkcji, które będą wzajemnie przenikać się w jednym wnętrzu. Strefa do nauki, miejsce do zabawy i odpoczynku, a także strefa nocna - na to wszystko należy wygospodarować miejsce w jednej przestrzeni. Zadania zaprojektowania pokoju dla braci podjął się Grzegorz Grzywacz z ALE DESIGN oraz Magdalena Mazur. Przestrzeń o łącznej powierzchni wynoszącej 22 mkw została zaadaptowana na pokój dla chłopców w wieku 5 i 8 lat.

Pokój dla chłopca: funkcjonalny projekt wnętrz dla braci

W jednym wnętrzu udało się wygospodarować wygodną strefę do nauki, która obejmuje dwa miejsca pracy, część sypialnianą - na którą składa się łóżko piętrowe, oraz część wypoczynkową ze strefą TV. W projekcie pokoju dla chłopców zdecydowano się na wyznaczenie umownych stref we wnętrzu, których granice zostały wyznaczona np. za pomocą koloru. Tak też, w strefie nocnej zdecydowano się na dość oryginalne i nieczęsto stosowane rozwiązanie - ciemny kolor ścian i sufitu. Sprawdzonym rozwiązaniem w pokoju dla dziecka jest pomalowanie jeden ze ścian farbą tablicową, która umożliwia młodym lokatorom zaprezentowanie umiejętności plastycznych. Obok strefy nocnej zaprojektowano dużą szafę w kolorze białym, która nie wychodzi na prowadzenie w aranżacji, a zapewnia optymalną ilość miejsca do przechowywania ubrań. Oryginalnego charakteru wnętrzu dodaje także niezwykle oryginalna zabudowa meblowa w kolorze czarnym. Liczne półki i szafki, charakteryzujące się geometrycznymi formami, ożywiają całość, nadając jej interesującego wyrazu. Część telewizyjna w pokoju dla chłopców została wyznaczona za pomocą białej ściany, na tle której idealnie odcina się czarna zabudowa. Dopełnieniem aranżacji tej części wnętrza są dwie pufy typu sako imitujące piłkę do gry. Po przeciwnej stronie wnętrza, zaprojektowano strefę do nauki z dwoma biurkami oraz minimalistycznymi półkami na książki. Przestrzeń pomiędzy biurkiem a zabudową została pokryta farbą magnetyczną. Idealnym domknięciem projektu wnętrza jest pomysłowe oświetlenie, w roli którego występują proste halogeny oraz oryginale lampy sufitowe, które przywodzą na myśl kolorowe balony wypełnione helem.

Kontakt z pracownią:

ALE DESIGN
www.aledesign.com.pl

inż. arch. Grzegorz Grzywacz
telefon : +48 794 645 504
e-mail: grzywaczgrzegorz@o2.pl

inż arch. Magdalena Mazur

Zobacz projekt kawalerki w kropki projektu ALE DESIGN Grzegorz Grzywacz