Pokój Mai i Neli to małe królestwo w stylu vintage. Urządziła go mama dziewczynek

2022-09-02 14:06

Maja nie mogła się doczekać dnia, gdy Nela w końcu zacznie dzielić z nią pokój. Przecież mama tak pięknie go urządziła! Przygotowała córkom „prywatne kąciki” do spania i przechowywania, stworzyła dużo miejsca do wspólnej zabawy. Wybrane przez nią akcesoria w stylu vintage, ręcznie wykonane, z naturalnych materiałów – pobudzają zmysł estetyczny i wyobraźnię dziewczynek.

Pokój dziecka
Autor: Mariusz Bykowski MAJA I NELA Rezolutna 6-latka uwielbia taniec i akrobatykę. Często rozkłada w pokoju matę, zaprasza całą rodzinę na pokazy gimnastyczne. Wieczorami niecierpliwie czeka na powrót taty z pracy, by razem z nim iść do domowej siłowni, asystować mu w ćwiczeniach. 2-letnia Nela naśladuje siostrę prawie w każdej czynności. Lubi, gdy Maja spędza z nią czas, wtedy uśmiech nie znika jej z buzi. Jest też małym molem książkowym. Może godzinami przeglądać obrazkowe przygody Pucia.

Maja do niedawna miała pokój wyłącznie dla siebie. – Co i rusz pytała nas, kiedy dołączy do niej Nela, która nocowała wówczas w naszej sypialni – mówi mama Magda. Gdy młodsza córka skończyła dwa latka, rodzice pomyśleli, że nadszedł odpowiedni moment na zmiany.

Magda stopniowo przystosowała pokój Mai na przyjęcie nowej lokatorki, stworzyła kącik dla malucha, zmieniła też nieco królestwo starszej siostry. Chciała, by elementy były spójne, nawiązujące do siebie, ale też nie takie same. Ożywiła białe ściany kwiecistymi naklejkami i tapetą (Boråstapeter). Dodała kilka mebli.

– Najbardziej dumna jestem ze znalezionych na olx.pl starych komód. Odnowiłam je, przemalowałam na biało, tchnęłam w nie nowe życie – opowiada. – Bo lubię łączyć nowoczesne sprzęty z elementami vintage, wplatać do pokoju dzieci rzeczy z second handu, te z pewną historią i te robione ręcznie. Myślę, że w ten sposób uczę córki doceniania wyjątkowości przedmiotów, które przez innych byłyby niezauważane – wyjaśnia.

TU ŚPI NELA

Ratanowe łóżeczko przywędrowało wraz ze swoją właścicielką z pokoju rodziców. Mama dodała mu tylko pościel i dekoracje pasujące do tapety.

pokój dziecka
Autor: Mariusz Bykowski Łóżko – LiLu; poduszki – Bobole; królik – sklep.majuszka.pl; tapeta – tapetujemy.pl

Z MYŚLĄ O NAJMNIEJSZYCH

Tutaj również lalki, gąski czy myszki mają prawo do wypoczynku i zabawy. Gwarantują im to specjalne minimeble oraz dodatki.

Pokój dziecka
Autor: Mariusz Bykowski Łóżeczko – LiLu; pachnąca wanilią lalka, gąska przytulanka – sklep.majuszka.pl; koszyk na kółkach – Cocoshki

NA STRAŻY PORZĄDKU

– Zabawki Neli udało się pomieścić w koszach, przez co łatwiej teraz ogarniać dziecięcy artystyczny chaos – śmieje się Magda.

Pokój dziecka
Autor: Mariusz Bykowski Metalowy kosz – Magia Północy; wiklinowy kufer – LiLu; poduszka balon – Malomi; konik – TK Maxx; personalizowany plakat – sklep.majuszka.pl

WSZYSTKIE SKARBY MAI

Starsza siostra ma komodę tylko dla siebie. Trzyma w niej zabawki, gry, książki, przybory do rysowania, ulubioną „biżuterię” i ozdoby do włosów.

Pokój dziecka
Autor: Mariusz Bykowski Opaska korona, różdżki – Bobole; lalka – Blue Pompon Studio; grafika – Miss Lemonade; wózek – sklep.majuszka.pl

ZACZAROWANY OGRÓD

Ścianę przy łóżku Mai zdobią naklejki Peony (Rocky Mountain). Mama nakleiła je tak, by wydawało się, że wyglądają zza baldachimu.

Pokój dziecka
Autor: Mariusz Bykowski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE