DIY - pomysł na dekorację ściany w pokoju dziecka. Kolorowe balony miękkie jak poduszki

2023-07-24 12:30

Razi cię pusta biała ściana za łóżkiem w pokoju dziecka? Mamy na to radę. Zamiast kupować gotową dekorację, zrób ją własnoręcznie – dopasowując do kolorystyki i wielkości wnętrza. Proponujemy baloniki jak poduszeczki, kolorowa dekoracja na ścianę do pokoju dziecka.

Spis treści

  1. Potrzebne będą
  2. Krok 1
  3. Krok 2
  4. Krok 3
  5. Krok 4

Potrzebne będą

Karton o wym. 20x30 cm, długopis, nożyczki, tkaniny o wym. ok. 50x50 cm w kilku pastelowych kolorach, nici, maszyna do szycia, wata lub wypełnienie poduszki, jutowy sznurek.

ZTS Baloniki
Autor: Mariusz Bykowski

Krok 1

Na kartonie narysuj zaokrągloną „kieszeń” o wys. 30 cm i szer. 20 cm. Wytnij szablon. Potem przyłóż go do tkaniny, odrysuj. Już? W takim razie powtórz tę czynność, potrzebujesz dwóch „kieszeni”. Wytnij je, złóż, zepnij szpilkami.

Krok 2

Podstawę każdej kieszeni wywiń i przeszyj na maszynie. Następnie zszyj ze sobą dolną „kieszeń” z górną (oprócz podstawy, ją pozostaw otwartą). Przełóż materiał na drugą stronę i powtórz szycie pół centymetra dalej od krawędzi.

Pomysłów na dekorację ścian jest mnóstwo. Zobacz, co wymyśliła mama małej Tosi. Też jest pastelowo

Krok 3

Dzięki podwójnemu przeszyciu zyskasz efektowny rant materiału, a tym samym balonika (jak na zdj. wyżej). Jeśli tkanina jest pognieciona, przeprasuj ją. Następnie włóż do środka „kieszeni” wypełnienie ze starej poduszki lub watę.

Krok 4

Solidnie napompuj balonik watą (niewystarczająco napełniony będzie wyglądał smętnie). Zwiąż go na dole jutowym sznurkiem, jeden koniec sznurka pozostaw długi (na 1-2 m). W ten sam sposób wykonaj pozostałe balony.

DIY - baloniki na ścianę. Kolorowa dekoracja do pokoju dziecka
Autor: Pomysł i wykonanie: Agnieszka Malec, zdjęcia Mariusz Bykowski

W pokoju małego chłopca na ścianie rządzą pasy i kolor niebieski. Jest pięknie!