Pastelowe wnętrza: błękit w pokoju dziecka! Wywiad z blogerką wnętrzarską!

2016-02-11 21:03 Opracowanie: Redakcja

Trendy 2016 w aranżacji pokoju dla dziecka? Pastelowe wnętrza! Pastelowe błękity Serenity, wybrane przez trendotwórczy Instytut Pantone'a kolorem roku 2016, goszczą również w modnych pokojach dziecięcych. Sprawdźcie czym inpirowała się urządzając pokój synka autorka bloga wnętrzarskiego spodkocyka.pl Agnieszka Kudela. Wywiad z blogerką koniecznie do przeczytania!

Projektując wnętrze dla dziecka warto pomyśleć o motywie przewodnim, który powtarzać się będzie na różnych elementach wystroju. Dzięki takiemu zabiegowi osiągniemy wrażenie spójności i nieprzypadkowości. Wdzięczne motywy pastelowych kropel, chmurek czy gwiazdek mogą stać się jednym z nich. Zobczcie jaki wzór i dlaczego wybrała autorka bloga spodkocyka.pl - Agnieszka Kudela, podczas aranżacji pokoju dla synka. Zobaczcie wywiad z blogerką, która dzieli się swoim podejściem do urządzania pokoju dziecięcego.

Trendy 2016: wywiad z blogerką!

Czy projektowanie wnętrz to coś, z czym wiąże się Pani wykształcenie i zawód, czy wyłącznie hobby?

Agnieszka Kudela: Na co dzień zajmuję się organizacją ślubów oraz pisaniem bloga, ale szeroko pojęte dbanie o dom jest od zawsze w kręgu moich zainteresowań.

Lubi Pani wprowadzać zmiany we wnętrzach swojego domu. Co Panią inspiruje i sprawia, że dochodzi Pani do wniosku, że to już moment na zmianę?

AK: Pamiętam, że już jako dziecko czekałam tylko na to, aby rodzice poszli spać i zamiast spać do rana szalałam przesuwając meble po całym pokoju, tworząc dekoracje, szyjąć dodatki. W moich wnętrzach muszę czuć się komfortowo. Jeśli przestaję, zaraz szukam sposobu, jak ten komfort przywrócić. A przyczyn jest wiele, jak choćby zmęczenie danymi kolorami, nuda czy potrzeba nowej funkcjonalności.

Pokój Pani synka, Mikołaja, widzieliśmy już w dwóch odsłonach: z motywem przewodnim w postaci żółtego chevronu oraz w dziecięcej aranżacji z motywem kropli i chmurek. Jak ważny jest deseń w stonowanym wnętrzu?

AK: W związku z tym, że uwielbiam zmiany, zarówno w urządzaniu wnętrz czy stroju kieruję się zasadą łączenia stonowanej bazy oraz wyrazistych dodatków. Dzięki temu zmieniając niewiele możemy osiągnąć naprawdę fajną metamorfozę.

Czy projektując pokój dziecięcy kieruje się Pani obowiązującymi trendami?

AK: Projektując pokój dziecięcy kieruję się przede wszystkim sercem, kolorem, a jeśli to wszystko ma odzwierciedlenie w aktualnych trendach to bardzo fajnie.

W pokoju Mikołaja zwraca uwagę uniwersalność wnętrza: żółto-miętowo-brzoskwiniowe krople i chmurki to wzór odpowiedni zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Czy to celowy zabieg?

AK: Tak, jeśli chodzi o dzieci i wnętrza czy zabawki nie uznaję podziału na „dziewczęce” i „chłopięce”. Nie dyskryminuję ani wzorów, ani kolorów ani zabawek tylko dlatego, że wiele osób uważa, że róż, lalki i wózki są dla dziewczynek, a niebieski, samochody i tory wyścigowe dla chłopców. Dziecku proponuję różnorodność, aby samo mogło zdecydować jakimi kolorami, wzorami lubi się otaczać i bawić, aby było w tym szczęśliwe.

Jakie elementy wyposażenia pokoju dziecięcego ceni pani najbarziej i dlaczego?

AK: Jakość i przyjemna kolorystyka w tekstyliach do pokoju dziecięcego jest dla mnie bardzo ważna. Tekstylia wykonane z bawełny produkowanej w Polsce a nie w np. w Chinach też nie jest dla mnie bez znaczenia. Szczególnie uwielbiam pościel, która ma na stałe wszyte wypełnienie, świetnie się pierze i praktycznie nie wymaga prasowania, co jest bardzo wygodne.

Czytaj też: Żółto-szary pokój dziecięcy KROK PO KROKU >>>