Żółto-szary pokój dziecięcy KROK PO KROKU

2015-12-10 15:23

Zaplanowanie pokoju dla dziecka nie jest sprawą prostą. Własny, zindywidualizowany projekt pokoju dla dziecka to coś, o czym wielu marzy, ale nie każdy ma czas, bądź odwagę, aby go zrealizować. Łatwo wpaść w pułapkę nieprzemyślanych zakupów i wypełnić mieszkanie nadmiarem niepasujących do siebie akcesoriów, dlatego kluczem do sukcesu jest przygotowanie planu.

Podczas urządzania pierwszego pokoju dla niemowlaka łatwo popaść w chaos i przesadę. Dlatego warto odpowiednio wcześniej zaplanować kolory, wzory i niezbędne meble w pokoju dziecka. Pomocny w planowaniu może być wcześniej przygotowany modeboard, czyli samodzielnie stworzona tablica inspiracji.

Czytaj też: Fotel w stylu vintage

Planujemy pokój niemowlaka: kolory, wzory i moodboard

Kiedy wybór kolorystyki zostaje podjęty, kolejnym ważnym elementem planowania pokoju niemowlaka są wzory. W projekcie żółto-szarego pokoju dziecka postanowiono ograniczyć je do jednego, ale wyrazistego motywu - zygzaka, wykorzystując jako tekstylia towarzyszące tkaniny gładkie. Żadne wnętrze nie jest kompletne bez dodatków- te w projekcie pokoju niemowlaka dobrano tak, aby dominował wśród nich motyw sówki. W pokoju niemowlaka nie mogło także zabraknąć elementów personalizacji. Znalazły się w nim więc takie detale jak inicjał imienia, pojawiający się na ścianie oraz wyszyty na poduszce w żółty zygzak, a także imię lokatora pokoju dziecka - Mikołaj, widniejące na żółtych girlandach, również we wzór zygzaka. W zebraniu wszystkich pomysłów w całość i sprawdzeniu, czy w ten sposób uda się osiągnąć pożądany efekt, pomógł wcześniej przygotowany moodboard.

Czytaj też: Literki z materiału ZRÓB TO SAM >>>

Planujemy pokój niemowlaka: KROK PO KROKU

Pierwszym etapem realizacji projektu pokoju niemowlaka był zakup farby. Oryginalnie biały pokój pomalowano na dwa odcienie szarości. Następny krok stanowił wybór mebli. Najważniejszym meblem, który nadaje charakteru całemu pokojowi dziecka jest bez wątpienia łóżeczko (Pinio "Moon"). Wypatrzone w magazynie wnętrzarskim szczęśliwie spełniło tak wizualne jak i funkcjonalne oczekiwania młodych rodziców. Oprócz oryginalnego łóżeczka wykorzystane zostały klasyczna, biała komoda z wysuwanymi szufladami i prosty biały przewijak, a także szary fotel, idealny do karmienia, bądź czytania dziecku bajek, ustawionych w wygodnej odległości na naściennych półkach. Następny etap to tekstylia. Część z nich, np. zasłonki, zostały uszyte samodzielnie przez projektantkę. Inne pochodzą z pracowni rękodzieła wyszukanych w Internecie. Tak powstał szaro-żółty pokoik dla małego Mikołaja - przemyślany, wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju.

Czytaj też: Pokój dziecka INSPIRACJE >>>

Czytaj też: Druga metamorfoza pokoju dla chłopca >>>