Nowoczesne pokoje młodzieżowe: biało-szare wnętrza z pomysłowymi dodatkami

2017-02-22 17:10 Redakcja

Nowoczesne pokoje młodzieżowe to miks różnych stylów, który tworzy w pełni zindywidualizowaną całość. Dlatego nastolatek zyskuje dobre miejsce zarówno do nauki, jak i do rozrywki oraz twórczych aktywności. Biało-szare wnętrza stanowią doskonałą bazę, którą można uzupełniać pomysłowymi dodatkami. Sprawdź, jak to robić na przykładzie efektownego projektu.

W mieszkaniu w Lublinie urządzono dwa nowoczesne pokoje młodzieżowe. W jednym zamieszkał 20-letni syn właścicielki, drugi zaś należy do 18-letniej córki. W obydwu pomieszczeniach postawiono na neutralną bazę kolorystyczną, czyli biel oraz szarość.

Nowoczesny pokój młodzieżowy dla nastolatki

Aranżacja pokoju młodzieżowego znacznie odbiega od wystroju pokoju dla dziecka. O wiele śmielej można wprowadzać do niej nowoczesne akcenty – w „dorosłym” stylu, ale potraktowane z młodzieżową fantazją. Doskonale sprawdza się neutralna baza kolorystyczna, czyli przede wszystkim biel oraz szarość.

W pokoju nastolatki ściany pomalowano na biało. Świetnie komponuje się z nimi jasna, szarobeżowa podłoga. Ale to ciekawe meble i dodatki nadają wnętrzu charakter. Dzięki czarnym grochom namalowanym na białej ścianie pokój zyskał dziewczęcy charakter. Wśród dodatków i dekoracji warto zwrócić uwagę na łapacz snów, dywan z bawełnianego sznurka robiony szydełkiem (dzieło właścicielki mieszkania) czy makramę w roli kwietnika, zawieszoną na karniszu.

Zobacz też: Pufy sako - worki do siedzenia dla dużych i małych >>>

Jednym z najciekawszych elementów wyposażenia jest stylowa konsolka na skośnych nóżkach. Na niej zaś stoi okazała klatka (wygrzebana na pchlim targu), w której mieszkają dwie urocze szynszyle.

Nowoczesny pokój młodzieżowy
Autor: Marcin Grabowiecki Pomysłowa aranżacja pokoju dla nastolatka

Nowoczesny pokój młodzieżowy dla nastolatka

W pokoju dla nastolatka widać więcej nawiązań do stylu industrialnego. Duże, szerokie biurko przydaje się podczas nauki i pracy (syn właścicielki jest informatykiem). Drewniany blat o ciepłej barwie tworzy wyrazisty duet z metalową ramą biurka.

W nowoczesnym pokoju młodzieżowym jest wiele przedmiotów użytych w nieoczywisty sposób. Na przykład wspomniany blat biurka wykonano z desek elewacyjnych kupionych w markecie budowlanym. Do tego dochodzą pomysłowe akcesoria:

  • półka nad biurkiem wykonana z kawałka deski i skórzanych pasków do spodni;
  • lampa sufitowa, której trzy klosze powstały z puszek;
  • przybornik na biurku, który przywędrował z warsztatu – to stojak na śrubokręty.

Zobacz też: Pokój dziecięcy i młodzieżowy - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Obecność stylu industrialnego została dobrze zaznaczona. Warto chociażby zwrócić uwagę na taboret na kółkach z soczyście kolorowym siedziskiem, a także litery, napisy czy stemple, kojarzące się z oznaczeniami przemysłowymi. Kolejny ciekawy pomysł w pokoju młodzieżowym to zastąpienie komody dwiema wiekowymi walizkami.

Pokój nastolatka jest jasny, dynamiczny (dzięki kontrastom bieli i czerni oraz ciemnej szarości), urządzony z pomysłem oraz stworzony do nauki i kreatywnej rozrywki.

Smyki Design polecamy

Autor: smyki.pl

Gotowe projekty pokoi dla dzieci

 

Chcesz, aby Twoje dziecko miało cudowny pokój? Wyczaruj go razem z nami! Wraz z architektami stworzyliśmy kolekcję gotowych projektów pokoi dla dziewczynek i chłopców w różnym wieku: uczniów, przedszkolaków i niemowląt. Każdy pokój ma własny styl i charakter. Szczegółowo opracowana aranżacja zawiera listę produktów, linki do sklepów i szczegółowe rysunki. Dzięki temu urządzanie jest bardzo łatwe i szybkie, nawet dla osób, które robią to pierwszy raz.

 

Zobacz projekty >>

Nowoczesne pokoje młodzieżowe - inspiracje w GALERIACH ZDJĘĆ

Gdy dziecko powoli dorasta, warto nieco przearanżować jego pokój. Polecamy nowoczesne pokoje młodzieżowe w różnych stylach.