Nasz subiektywny prezentownik na Dzień Dziecka

2020-06-11 7:55
Pszczoła i niedżwiedż
Autor: Materiały prasowe, Pszczoła i Niedźwiedź Sorter na kredki, flamastry, itp. RYBA - pomysłowo wykonany i świetnie pasujący do dziecięcych pokoi

W zasadzie moglibyśmy pisać tu o wielu markach i produktach, które znamy, pokochaliśmy zawodowo, jak i prywatnie. Niemniej trzeba skupić się na nielicznych – oto nasz wybór dla najmłodszych i troszkę starszych dzieci. I wcale nie musi to być tylko okazja jaką jest Dzień Dziecka!

Naklejki na ścianę od Dekornika

Historia Dekornika zaczęła się w Paryżu. Kasia i Maciek właśnie tam oczarowani dekoracjami w malutkich butikach Montmartre’u wpadli na pomysł stworzenia własnej marki. Od 2009 roku działa Dekornik – Kasia projektuje wzory, a Maciek czuwa nad stroną produkcyjną. Dekornik jest uznany na polskim rynku, projekty ukazują się w prestiżowych miesięcznikach. Potem do ekipy dołącza Paulina i razem z Kasią stawiają na dekorowanie pokoików dziecięcych. Powstają cudne tapety i naklejki na ścianę - i te mogą się ciekawym prezentem!

Pszczoła i niedźwiedź: przybornik Jeż

Kto pamięta plastikowego jeża na kredki – ręka w górę! Ojciec i córka, założyciele marki Pszczoła i Niedźwiedź, zainspirowali się tym popularnym kiedyś motywem i stworzyli swoją wersję – drewnianą i ekologiczną. Tak powstały Jeż i Wieloryb, a potem Dinozaur, Ryba, Kot i wiele innych. Drewniane przyborniki skradły nasze serca. Są wykonywane ręcznie na zamówienie, marka korzysta z drewna z drugiego obiegu, potrafi docenić słoje i sęki oraz wszelkie „niedoskonałości” materiału, dzięki którym każdy kawałek drewna pisze swoją historię. Oprócz przyborników duet tworzy meble ze sklejki drewnianej czy personalizowane półki i wieszaki ścienne.

Plac zabaw JUUPI

- Dla nas najważniejsze jest, aby dzieci dorastały w bezpiecznym otoczeniu, spędzając dużo czasu z osobami, które je kochają. Dlatego też powstała marka JUUPI. - tłumaczą założyciele marki Alicja i Albert.

Domowy plac zabaw składa się z różnych elementów: bujaka, drabinki, ścianki wspinaczkowej, zjeżdżalni, itp. Każdy z elementów można kupić osobno. Dla nas rewelacja!

La Millou i Femi Stories – udana współpraca

Kooperacja dwóch marek, które stworzyły wspólną letnia kolekcję „Stay Wild Moon Child”. Zarówno fanki jednej czy drugiej marki znajdą coś dla dzieci i dla siebie: sukienki, bluzy czy dresy po koce piknikowe i torby.

- Już od dawna myślałyśmy o zrobieniu wspólnej kolekcji z marką, która tak, jak i my tworzy autorskie printy, jest marką polską, odważną i kreatywną. -  tłumaczy mówi Anita Nawarkiewicz – współzałożycielka i projektantka marki Femi Stories. - Już w trakcie pierwszego spotkania z teamem La Millou wiedziałyśmy, że stworzymy razem kolekcję – czułyśmy tę samą energię, ekscytację i miałyśmy podobną wizję. 

- Femi Stories to marka, którą kochamy i obserwujemy od lat. - mówi Izabela Lewandowska, współwłaścicielka marki La Millou. -  Nawet na długo przed pomysłem o wspólnej kolekcji czułyśmy, że dziewczyny z Femi mają podobny feeling do

Gra Chińczyk kolibelek
Autor: Materiały prasowe, kolibelek.pl Znana wszystkim gra w Chińczyka w drewnianej i designerskiej oprawie

Drewniana gra w Chińczyka

Znana i lubiana gra Chińczyk w ekskluzywnej drewnianej wersji od Kids Concept Edvin. Pionki są w kształcie zwierzątek. Pięknie wykonana na pewno posłuży kilku pokoleniom. Znaleźliśmy ją w sklepie kolibelek.pl

D.E.S.I.G.N. od Dwóch Sióstr

D.E.S.I.G.N.to kontynuacja przebojowego „D.O.M.K.U.”  - obydwie książki wydane przez Wydawnictwo Dwie Siostry. Nowatorska książka, z tekstem Ewy Solarz i ilustracjami małżeństwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich, o najbardziej wszechobecnej i najbardziej niedocenianej ze sztuk – designie. Na rynku wydawniczym od jakiegoś czasu, ale jeżeli chcemy zapoznać z tą tematyką nasze pociechy – naprawdę warto!

Historia wzornictwa w pigułce: pasjonujący przegląd 69 najciekawszych domowych przedmiotów z ostatnich 150 lat – od tych klasycznych po najbardziej zwariowane: łóżko w kształcie ringu bokserskiego, pobazgrany żyrandol czy lustro kościotrup. Większość z nich to ikony designu zaprojektowane przez najwybitniejszych projektantów – od Le Corbusiera po Philippe'a Starcka.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE