Na 5 metrach Aneta stworzyła idealny pokój dziecięcy. Tu rządzą zwierzęta, resoraki i farba tablicowa

2024-06-24 11:45

Ten niewielki pokój w bloku w Mysłowicach należy do trzyletniego Kuby – właściciela imponującej kolekcji książek i zwierzaków. Znalezienie miejsca na zbiory oraz na zwariowane chłopięce zabawy było nie lada wyzwaniem.

Spis treści

  1. Motywy zwierzęce
  2. Dekoracje DIY
  3. Szuflady na resoraki, półki od dziadka
  4. Farba tablicowa, naklejki
  5. Mini galeria
  6. Pokój trzylatka pełen zwierzaków. Zdjęcia
  7. Jak urządzić przytulny pokój dla dziewczynki? Mama małej Poli wszystkie dekoracje zrobiła sama

Motywy zwierzęce

Urządzając pokój dla Kuby, chciałam uniknąć typowych bajkowych akcentów – mówi mama chłopca. Zamiast nich wnętrze zdobią motywy zwierzęce. – Nic dziwnego, w końcu jestem zootechnikiem i miłośniczką zwierząt – śmieje się Aneta, która zajmuje się również, wraz z mężem, fotografią dziecięcą i ślubną. Pierwszy lisek pojawił się, kiedy Kuba miał kilka miesięcy. Stopniowo dołączały do niego kolejne zwierzaki, od mieszkających w lasach po egzotyczne.

Dekoracje DIY

Pomysłów na dekoracje Aneta poszukiwała także na zagranicznych blogach i Pintereście. Jedną ze ścian pomalowała w całości farbą tablicową, natomiast kolor tej naprzeciwko łóżka od czasu do czasu zmienia: była już szara i biała, teraz jest błękitna. Przy niej powstało miejsce do nauki i zabawy dla chłopca, ale zamiast biurka Aneta umocowała półkę z szufladami z IKEA. – Tuż przy wejściu do wąskiego i mającego zaledwie 5 metrów kwadratowych pokoju sprawdza się lepiej niż stolik, bo zajmuje mniej miejsca – mówi.

Szuflady na resoraki, półki od dziadka

Dla Kuby najważniejsze w tym meblu są szuflady, w których przechowuje resoraki. Półki eksponujące najpiękniejsze książki wykonał dla wnuczka dziadek. Najbardziej charakterystycznym elementem wyposażenia jest łóżko z litej sosny. Zostało zrobione według projektu Anety przez zaprzyjaźnionych górali, którzy od siebie dodali dekoracyjne wcięcia na wezgłowiach.

Półki w pokoju dziecka, farba tablicowa
Autor: Mariusz Bykowski, stylizacja: Karolina Klepacka

Farba tablicowa, naklejki

Żeby zapewnić chłopcu miejsce do zabaw na podłodze, Aneta kupiła do jego pokoju wyłącznie płytkie meble (oprócz łóżka, wszystkie pochodzą z IKEA). Zabawy, które wymagają większej przestrzeni, odbywają się w przedpokoju i salonie. Tablicowa ściana nosi ślady częstego użytkowania. Kuba z pasją zdobi ją swoimi rysunkami.

Przy półce z zabawkami szyję pręży żyrafa, a obok łóżka czuwa lis. Realistyczne naklejki pochodzą z firmy Dekornik. Pościel w sowy została kupiona w H&M Home, a filcowy lisek w Tulaj Tulaj.

Dekoracja ściany w pokoju dziecka
Autor: Mariusz Bykowski

Mini galeria

Nad półką-biurkiem wisi galeria zdjęć Kuby od czasów niemowlęctwa. Dla Anety, wielkiej pasjonatki fotografii, syn jest najważniejszym modelem. Liczydło pochodzi z targu staroci, tekturowy stołek ze sklepu internetowego dutchhouse.pl.

Pokój trzylatka pełen zwierzaków. Zdjęcia

Jak urządzić przytulny pokój dla dziewczynki? Mama małej Poli wszystkie dekoracje zrobiła sama

Jak pomalować pokój dziecka farbą tablicową?
Nasi Partnerzy polecają