Jak urządzić przytulny pokój dla dziewczynki? Mama małej Poli wszystkie dekoracje zrobiła sama

2023-09-28 11:09

Narodziny córki były dla Oli okazją, żeby zacząć w pełni wykorzystywać zdolności manualne. Ale nie tylko dla niej. W pokoju dwuletniej Poli trudno znaleźć dekorację, która nie została wykonana rękami bliskich. Zobacz, jak można urządzić pokój dla dziewczynki.

Nowy pokój Poli

Kiedy Ola, mieszkająca w Krakowie projektantka wnętrz, została mamą, zmieniło się zarówno jej życie prywatne, jak i zawodowe. Nie tylko dlatego, że pracownia przekształciła się w pokój córeczki. W dziecięcym świecie poczuła się jeszcze lepiej niż w „dorosłych” wnętrzach.

Zamiłowanie do DIY

Mogła nareszcie realizować drobne projekty typu DIY. – Od zawsze miałam zacięcie do robótek. Szyłam, wycinałam, malowałam, pracowałam w drewnie – wymienia kreatywna mama. – Mąż boi się zostawić mnie na chwilę samą z młotkiem i gwoździami, bo nie wie, czego się spodziewać po powrocie – dodaje ze śmiechem.

Białe meble do pokoju dziecka

Urządzając pokój dla Poli, postanowiła, że wszystkie ozdoby będą wykonane samodzielnie, a proste białe umeblowanie stanie się dla nich tłem. Ideę podchwyciła uzdolniona manualnie rodzina i przyjaciele. Tato i wujek zainteresowali się drewnem, babcia chwyciła za igłę i nitkę.

Zabawki z PRL-u

– Pomysłów było tyle, że Pola musiałaby mieć kilka pokoi, aby je zmieścić – mówi Ola. Część wyposażenia powstała w ciągu jednego popołudnia lub nawet jednej godziny. Na inne trzeba było poświęcić urlop. Teraz w ich wymyślaniu i tworzeniu uczestniczy też właścicielka pokoju. Odnaleziony w piwnicy i ocalony od zapomnienia drewniany wilk – bohater radzieckiej kreskówki, to wspomnienie dzieciństwa Oli.

Pokój dziecka
Autor: Mariusz Bykowski

Metamorfoza komody

Do „liftingu” prostej komody Malm potrzebne były szare i czarne matowe folie, cyrkiel, nożyczki oraz niezastąpiona babcia, która... zabrała malutką Polę na spacer. Jakiś czas później z różowej taśmy Washi w kilka minut powstał zarys domku. Czarna folia znów się przydała – z komina buchnęła chmurka dymu. Chmurek zaczęło przybywać i ostatecznie jest ich na ścianie aż 150.

Pokój dziecka
Autor: Mariusz Bykowski
DIY: kuchnia dla dziecka
Aleksandra Bobrowicz-Nadolny, olanadolny.pl
Aleksandra Bobrowicz-Nadolny, olanadolny.pl

Projekty typu Zrób To Sam pozwalają połączyć wyobraźnię z materiałami, które mamy pod ręką. Koszt takich prac jest minimalny, radość większa niż z przemiotów kupionych w sklepie. Możliwość rozwijania w dziecku kreatywności i wyobraźni – bezcenna. Do wykonania kuchenki wykorzystałam uchronioną przed wyrzuceniem starą pufę, z której zdjęłam pokrowiec. Pudło i nogi pomalowałam, z szarej folii zrobiłam szybę piekarnika. Pokrętła do palników to drewniane elementy balustrady (Castorama), zaś uchwyt jest rączką do mebli (IKEA). Palniki powstały z uszczelek do rur, a zlew z... kociej miski. Kawałek miedzianej rurki zamienił się w kran. Do dekoracji wykorzystałam też farby akrylowe, pisak i kolorowe papiery.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE