Maja i Nela aż pisnęły z zachwytu na widok nowego pokoju. To królestwo stylu vintage zaprojektowała i urządziła mama dziewczynek!

2023-07-26 14:55

Maja nie mogła się doczekać dnia, gdy Nela zacznie dzielić z nią pokój. Mama przygotowała córkom kąciki do spania i przechowywania, stworzyła dużo miejsca do zabawy. Jest tu wszystko, o czym marzą małe dziewczynki: białe stylowe meble, tapeta w kwiaty, baldachim nad łóżkiem i pastelowe kolory. Pokój dla rodzeństwa urządzony w stylu vintage jest bardzo dziewczęcy.

Spis treści

  1. Pokój dla dwóch sióstr
  2. Przedmioty z duszą

Maja do niedawna miała pokój wyłącznie dla siebie. – Co i rusz pytała nas, kiedy dołączy do niej Nela, która nocowała wówczas w naszej sypialni – mówi mama Magda. Gdy młodsza córka skończyła dwa latka, rodzice pomyśleli, że nadszedł odpowiedni moment na zmiany. Dziewczynki są zachwycone swoim nowym wspólnym pokojem.

Pokój dla dwóch sióstr

Magda stopniowo przystosowała pokój Mai na przyjęcie nowej lokatorki, stworzyła kącik dla malucha, zmieniła też nieco królestwo starszej siostry. Chciała, by elementy były spójne, nawiązujące do siebie, ale też nie takie same. Ożywiła białe ściany kwiecistymi naklejkami i tapetą (Boråstapeter). Dodała kilka mebli.

Jeżeli tak jak mama Mai i Neli lubisz własnoręcznie wykonane dekoracje, mamy dla ciebie propozycję - miękkie pastelowe balony na ścianę pokoju dziecka

Przedmioty z duszą

– Najbardziej dumna jestem ze znalezionych na olx.pl starych komód. Odnowiłam je, przemalowałam na biało, tchnęłam w nie nowe życie – opowiada. – Bo lubię łączyć nowoczesne sprzęty z elementami vintage, wplatać do pokoju dzieci rzeczy z second handu, te z pewną historią i te robione ręcznie. Myślę, że w ten sposób uczę córki doceniania wyjątkowości przedmiotów, które przez innych byłyby niezauważane – wyjaśnia.

Pokój dziecka
Autor: Mariusz Bykowski Metalowy kosz – Magia Północy; wiklinowy kufer – LiLu; poduszka balon – Malomi; konik – TK Maxx; personalizowany plakat – sklep.majuszka.pl

Pokój Tosi też przeszedł dużą zmianę. I to także jest dzieło mamy dziewczynki

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE