Łóżko do pokoju dziecięcego: jakie łóżko wybrać?

2018-08-10 15:48

Nie wiesz, jakie łóżko do pokoju dziecięcego wybrać, by było estetyczne, a zarazem praktyczne? Sprawdź nasze inspiracje! Pokoje dziecięce i młodzieżowe są pomieszczeniami przeznaczonymi do wielu różnych czynności – do zabawy, do nauki, do spania i odpoczynku – w zależności od pory i potrzeb dziecka. Ze względu na to, urządzając pokój dla dziecka, warto wybrać meble, które połączą w sobie wiele różnych funkcji. Wbrew pozorom, łóżko nie jest tu wyjątkiem!

Spis treści

  1. Praktyczne łóżko do pokoju dziecięcego
  2. Łóżko piętrowe dla dzieci
  3. Łóżka do pokoju dziecięcego wielofunkcyjne
  4. Jakie łóżko do pokoju dziecięcego? GALERIE ZDJĘĆ

Podczas urządzania pokoju młodzieżowego lub dziecięcego warto zainwestować w łóżko, które będzie spełniało więcej niż jedną funkcję. Mebel ten może służyć zarówno do spania, jak i zabawy, a nawet do przechowywania różnych przedmiotów.

Praktyczne łóżko do pokoju dziecięcego

Dzieci są z natury miłośnikami zbieractwa – gromadzą wokół siebie mnóstwo zabawek, gadżetów i innych, często niepotrzebnych przedmiotów. Dlatego też podczas urządzania pokoju dziecięcego szczególną uwagę należy zwrócić na stworzenie przemyślanego, funkcjonalnego systemu przechowywania. Zdarza się jednak, że pokój dla dziecka nie dysponuje zbyt imponującym metrażem, więc nie jest w stanie pomieścić wystarczającej ilości szafek, półek i regałów. Co wtedy? Zdecyduj się na łóżko dla dziecka wyposażone w szufladę lub szuflady, które będzie pełniło zarówno funkcję posłania, jak i praktycznego schowka na pościel, zabawki czy inne drobiazgi. Pojedyncza duża szuflada wysuwana z łóżka może także służyć za posłanie dla koleżanki lub kolegi, odwiedzających twoją pociechę.

..  Meble do pokoju dziecięcego – przewodnik zakupowy >>>

Łóżko piętrowe dla dzieci

Doskonałym rozwiązaniem jest również łóżko piętrowe, pod którym umieszczone są szafki i regały – to podwójna oszczędność przestrzeni! Pod tego typu łóżkiem możesz zaaranżować też kącik do nauki, wstawiając tam biurko z wszelkimi potrzebnymi przyborami i krzesłem. Oczywiście piętrowe łóżko do pokoju dziecięcego przyda się też dla rodzeństwa. Ewentualnie możemy wybrać łóżko podwójne - czyli dwupoziomowe, ale nie tak wysokie jak piętrowe.

..  Pokój dla ucznia krok po kroku – poradnik >>>

Łóżka do pokoju dziecięcego wielofunkcyjne

Z kolei jeśli nie narzekasz na brak miejsc służących do przechowywania zabawek swojego dziecka, ale nie jesteś w stanie stworzyć dla niego w pokoju odpowiedniej przestrzeni do zabawy, postaw na łóżko, które samo w sobie będzie taką przestrzenią. Idealnym wyjściem są łóżka zaopatrzone w zjeżdżalnie lub udekorowane imitacją samochodu. Także w takim wypadku łóżka piętrowe zdają egzamin – można dokupić do nich specjalne materiałowe płachty do powieszenia, zaopatrzone w otwory służące za drzwi i okna, które tworzą swego rodzaju fort pod łóżkiem. Dodatkowo na górnej części płacht naszyte są materiałowe kieszenie, w których można przechowywać zabawki.

Jakie łóżko do pokoju dziecięcego? GALERIE ZDJĘĆ

Zastanawiasz się, jakie łóżka dla dzieci są najlepsze? Zajrzyj do naszych galerii zdjęć z gotowymi pomysłami. Pokazujemy ciekawe łóżka zarówno dla małych dzieci, jak i większych oraz nastolatków.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE