Kiedy kupić dziecku pierwsze biurko? Jakie powinno mieć wymiary i jaką wysokość?

2023-09-04 13:55

Dzieci szybko rosną i ani się obejrzymy, gdy przychodzi ten moment, by zorganizować im miejsce do nauki, w którym stanie pierwsze biurko. Biurko dla dzieci to obok łóżka czy miejsc do przechowywania jedno z najważniejszych sprzętów w ich pokoju. Dowiedz się, kiedy kupić dziecku pierwsze biurko i zobacz najpiękniejsze modele

Spis treści

  1. Kiedy kupić dziecku pierwsze biurko? Biurka dla 6-latka i biurko dla pierwszoklasisty
  2. Jakie pierwsze biurko dla dziecka?
  3. Jakie powinno mieć wymiary biurko dla dziecka?
  4. Jak dobrać biurko do wzrostu dziecka?
  5. Jaka wysokość biurka dla 7-latka?

Kiedy kupić dziecku pierwsze biurko? Biurka dla 6-latka i biurko dla pierwszoklasisty

Kiedy kupić dziecku pierwsze biurko? Zazwyczaj pierwsze biurko dla dziecka kupuje się, gdy idzie do zerówki lub pierwszej klasy, czyli w wieku 6 - 7 lat. Nowe i regularne obowiązki spowodują, że będzie potrzebować miejsca do pracy. 

Jakie pierwsze biurko dla dziecka?

Biurko dla dziecka musi być funkcjonalne! Skoro to będzie miejsce, przy którym po szkole twoja pociecha będzie malować, rysować, odrabiać lekcje, ale też rozwijać swoje pasje i umiejętności, musi być wygodne. To znaczy, że musi być odpowiedniej wielkości, zarówno jeśli chodzi o rozmiar blatu, jak i jego wysokość. 

Jakie pierwsze biurko dla dziecka? Biurko dla pierwszoklasisty lub biurko dla 6-latka powinno mieć dużo miejsca do przechowywania. Najlepiej, aby udało się w nim zmieścić wszystkie szkolne podręczniki, zeszyty i inne przybory szkolne. 

Biurko dla ucznia
Autor: Materiały prasowe/e-meblowy.pl

Oprócz tego najlepiej, aby biurko dla dziecka było wykonane z trwałych materiałów, które łatwo wyczyścić. Chociaż to drewno jest najpopularniejszym wyborem, laminat lub plastik może okazać się łatwiejszy do czyszczenia. Jeśli mimo tego stawiasz na drewniane biurko, zabezpiecz blat za pomocą łatwej do utrzymania w czystości podkładki.

Idealnie, gdyby biurko dla dzieci można było również spersonalizować i dostosować do potrzeb konkretnego dziecka. 

Jakie powinno mieć wymiary biurko dla dziecka?

Każde dziecko jest nieco inne, ale przyjmuje się, że biurko dla pierwszoklasisty lub biurko dla 6-latka powinno mieć przynajmniej metr szerokości. To pozwoli swobodnie rozłożyć mu obok siebie wszystkie potrzebne do nauki materiały. 

Jeśli chodzi natomiast o głębokość, to nie powinna być ona mniejsza niż 50 cm. Idealnie, gdyby miała około 70 cm, wówczas dziecko będzie miało komfort przestrzeni. 

Jak dobrać biurko do wzrostu dziecka?

Jak dopasować biurko do wzrostu dziecka? Ponieważ dzieci szybko rosną, najlepiej kupić biurko, którego wysokość można regulować. W połączeniu z krzesłem również o regulowanej wysokości stworzysz idealne, ale i ergonomiczne miejsce do nauki dla twojej pociechy. 

Dobrym wyborem jest zakup podwieszanego biurka dla dzieci. Wystarczy zamontować je na odpowiedniej wysokości, a po czasie przewieszać wyżej, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jaka wysokość biurka dla 7-latka?

Jak już wspomniano, najlepsze będzie biurko dla dzieci o regulowanej wysokości. Jeśli chcesz kupić jednak zwykłe biurko dla dziecka i za jakiś czas zmienić je na większe, wybierz model o wysokości 55 - 60 cm. 

Zanim kupisz biurko dla dziecka przez internet, oglądnij je w sklepie. Pozwól dziecku siąść przy nim i sprawdź, czy nie jest ani za niskie, ani za wysokie. Na ogół przyjmuje się, że wysokość biurka jest odpowiednia, jeśli łokcie siedzącego przy nim dziecka są na wysokości blatu, a kolana są ułożone pod kątem prostym w stosunku do bioder. 

Przeczytaj również:

Jak urządzić pokój dla pierwszoklasisty? Tania i szybka metamorfoza. Zobacz zdjęcia!