Jak urządzić pokój gracza? Co powinno się w nim znaleźć? Wybieramy meble i sprzęty

2022-07-01 10:03

Pokój gamingowy powinien być miejscem, w którym gracz czuje się swobodnie, bezpiecznie i bez obaw może oddawać się wielogodzinnym potyczkom na konsoli czy komputerze. Wystrój pokoju gracza zależy od wielu czynników, dlatego powinien być dostosowany do indywidualnego gustu i potrzeb miłośnika gier. Jak urządzić pokój dla gracza? Jakie sprzęty powinny znaleźć się w pokoju gamingowym? Podpowiadamy.

Pokój dla gracza
Autor: gorodenkoff/GettyImages W pokoju gracza liczy się nie tylko sprzęt, ale również meble, oświetlenie i detale

Spis treści

  1. Jak urządzić pokój gracza? Wystrój ma znaczenie
  2. Pokój gamingowy – co powinno się w nim znaleźć?
  3. Urządzamy pokój dziecka i nastolatka. O czym należy pamiętać?

Jak urządzić pokój gracza? Wystrój ma znaczenie

Nierzadko pokój gamingowy pełni również funkcję sypialni nastolatka i miejsca, w którym odrabia lekcje i się uczy, dlatego dobrym pomysłem, będzie wydzielenie strefy w pokoju, która przeznaczona będzie tylko i wyłącznie na komputerowe potyczki. Wystrój pokoju gracza najlepiej dostosować do charakteru i rodzaju gier, w jakie najczęściej gra nastolatek. Aranżując ściany, unikajmy bardzo jaskrawych kolorów, ponieważ mogą one rozpraszać gracza, wybierzmy raczej stonowane barwy, błękity, beże, szarości i uzupełnijmy je dodatkami w intensywnych kolorach (np. czerwonym fotelem lub neonową lampką).

Pamiętajmy, by nie ustawiać biurka z komputerem w bezpośrednim sąsiedztwie okna lub tyłem do niego, ponieważ odbijające się światło może przeszkadzać w grze. Pokój gracza powinien być wyposażony w grube zasłony lub rolety, które zapewnią komfort i optymalne oświetlenie podczas sesji gamingowej. Ponieważ gracze nie potrzebują ostrych źródeł światła, biurka z LED-owym oświetleniem lub wolno stojące LED-owe lampki na biurku powinny wystarczyć.

Miłośnik gier na pewno ucieszy się, gdy na ścianach zawisną plakaty lub grafiki z jego ulubionymi postaciami. Dobrym pomysłem może być naklejenie na ścianę fototapety lub naklejki z bohaterami gier. Charakter pokoju gamingowego możemy podkreślić również przez wyeksponowanie na półkach i w gablotach kolekcji gier, retro konsoli lub kolekcjonerskich figurek postaci z gier. Gadżety takie jak kubki z motywami gier, neonowe lampki i ozdoby, budziki w kształcie postaci z gier uświetnią pokój każdego gracza. Ale wystrój to nie wszystko. Co jeszcze powinno znaleźć się w pokoju gracza? Jakie sprzęty są niezbędne do gry i jak wybrać najlepsze?

Pokój gamingowy – co powinno się w nim znaleźć?

Pokój gamingowy będzie niekompletny bez kilku istotnych elementów. Każdy szanujący się gracz wie, że dobre biurko i fotel są na wagę złota. Jak powinno wyglądać biurko dla gracza? Biurko dla gracza musi być dostosowane do jego wzrostu, dlatego dobrą opcją są biurka z regulowaną wysokością. Niektóre modele mają również regulowane nachylenie blatu, co również może przydać się podczas wirtualnych potyczek. Biurko dla gracza nie może być zbyt wąskie i płytkie, ponieważ nierzadko musi pomieścić nie tylko komputer stacjonarny, ale również obszerną klawiaturę, myszkę i 2, a nawet 3 monitory. Oprócz biurka w rozmiarze zapewniającym swobodę ruchów każdy gracz powinien uporać się z kablami tak, by nie przeszkadzały w grze. Kable nie mogą plątać się pod nogami ani biec przez całą długość biurka, dlatego warto zaopatrzyć się w specjalny organizer lub maskownicę dla kabli.

Fotel gamingowy to kolejny element wyposażenia pokoju gracza, którego nie sposób pominąć. Dobrej jakości fotel zapewnia komfort podczas wielogodzinnej gry i nie obciąża kręgosłupa. Wygodny i wytrzymały fotel dla gracza powinien mieć solidne, wyprofilowane oparcie i miękkie podłokietniki. Większość modeli stworzonych z myślą o graczach wyposażonych jest w wielopoziomowy system regulacji, by zapewnić maksymalny komfort i bezpieczeństwo podczas grania.

W pokoju gracza sercem i centrum wszechświata jest komputer. Komputery dla graczy różnią się wyglądem i budową od zwykłych maszyn, z których korzystamy w domach i biurach. Komputery dla graczy często mają przezroczyste obudowy i podświetlane są LED-owymi światełkami, sprawiając wrażenie futurystycznych maszyn wyjętych z filmów sci-fi. Gracz doskonale zdaje sobie sprawę, jak istotnym elementem jest monitor (lub telewizor). Czasami miłośnicy gier mają w swoich pokojach dwa, a nawet trzy monitory ustawione obok siebie. Dobrej jakości monitor dla gracza musi być przystosowany do wielogodzinnych rozgrywek i nie męczyć oczu. Powinien być również ustawiony na wysokości wzroku gracza.

Dla każdego miłośnika gier wybór klawiatury i myszki jest równie ważny, co wybór biurka i fotela. Klawiatura dla gracza różni się od zwykłej klawiatury – przede wszystkim jest większa i szersza, co pozwala łatwiej operować przyciskami. Klawiatura dla gracza podświetlona jest LED-owo, dzięki czemu nawet w półmroku gracz nie ma problemu ze znalezieniem odpowiednich klawiszy. Wybierając klawiaturę dla gracza dobrze zdecydować się na mechaniczną, ponieważ jest solidniejsza i ma szybszy czas reakcji niż tradycyjne modele. Z kolei myszka gamingowa wyposażona jest w precyzyjny sensor, co ułatwia sterowaniem postaciami w grze. Myszka dla gracza zazwyczaj jest większa niż model tradycyjny, może mieć również dodatkowe przyciski. Nie powinna natomiast być ciężka, nieporęczna i się zacinać. Dlatego przed zakupem warto ją przetestować.

Pokój gamingowy to świątynia każdego miłośnika gier, dlatego warto zadbać również o odpowiednie nagłośnienie. Wolno stojące głośniki mogą dać ciekawy efekt, zwłaszcza gdy rozstawimy je w różnych częściach pokoju. Niektórzy gracze wolą jednak słuchawki gamingowe. Trudno się dziwić, słuchawki są wygodne, zapewniają skoncentrowany dźwięk i intensyfikują doznania podczas gry. Są również praktyczniejsze – dźwięki są słyszalne tylko dla graczy i nie przeszkadzają pozostałym domownikom. Ponadto, słuchawki dla graczy często wyposażone są w mikrofony, które ułatwiają komunikację z innymi graczami.

Urządzamy pokój dziecka i nastolatka. O czym należy pamiętać?

Na co powinniśmy zwrócić uwagę urządzając pokój dla n
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE