Iza urządziła pokój córki w stylu vintage i powiesiła w nim własnoręcznie wykonany łapacz snów. Zdjęcie wnętrz podbiło internet

2022-09-29 10:18

Przy okazji urządzania pokoju dla córki Iza zrobiła dla niej dekorację – łapacz snów. Powiesiła go nad łóżkiem Róży, pstryknęła zdjęcie i zamieściła je w internecie. Ozdoba wzbudziła ogromne zainteresowanie i… zmieniła bieg wydarzeń.

Pokój dziecka
Autor: Mariusz Bykowski RÓŻA Jest trochę nieśmiała i, choć tego nie widać w naszej sesji, nie przepada za pozowaniem do zdjęć. Uwielbia za to rysować. Gdy wpadną jej w ręce kredki, na długo znika w krainie fantazyjnych linii, kształtów, postaci i stworków. Chętnie asystuje też mamie w poszukiwaniach internetowych inspiracji, lekcji DIY. Podpatrując, jak mama szyje i tworzy, realizuje własne pomysły. Wieczorem nie zasnęłaby, gdyby rodzice nie poczytali jej wybranej książki.

Iza – zachęcona powodzeniem łapacza – zrobiła kilka następnych egzemplarzy. Wszystkie od razu się sprzedały, więc pomyślała o założeniu sklepu internetowego z rzeczami, które sama stworzy i uszyje do pokoi dzieci. Nigdy nie zajmowała się tym zawodowo, wiedziała tylko, że ma do tego dryg, trochę wcześniej szyła dla siebie i najbliższych.

Szczęśliwie się złożyło, że mogła też liczyć na podpowiedź teściowej, profesjonalnej krawcowej. To właśnie od niej dostała maszynę do szycia, tak się przy niej twórczo rozkręciła, że po skończeniu urlopu wychowawczego postanowiła nie wracać już do swojej poprzedniej pracy. Pokój Róży w naturalny sposób stał się więc polem eksperymentalnym dla nowej pasji gospodyni.

Poduchy, narzuty, baldachimy – wszystkie projekty znalazły się na jej stronie magiaksiazki.com.pl, przechodząc najpierw ostry sprawdzian u córki. Dziś Iza szyje na maszynie przemysłowej, bo zamówień spływa sporo. Włączyła także do współpracy tatę, który robi śliczne drewniane półki, wieszaki oraz skandynawskie łóżeczka dla lalek.

Oczywiście pierwowzory zostały wyeksponowane w pokoju Róży. Na półkach świetnie prezentują się książki i małe zabawki. Meble pochodzą z różnych czasów i stylów – od PRL-u do współczesności, stanowią jednak zgraną grupę, która podkreśla wyjątkowy charakter przestrzeni małej lokatorki.

TWÓRCZO POMIESZANE

Gospodyni lubi vintage’owe akcenty, pojawiają się one w całym mieszkaniu. Komodę z lat 60., długą z lekko wygiętymi nóżkami, upolowała na OLX. Zmieniła tylko jej uchwyty (te są ze sklepu regalka.pl). Rozsuwane łóżko, które można dopasować do wzrostu dziecka, to „archiwalny” model IKEA (też z OLX). Wisi nad nim pierwszy baldachim autorstwa Izy.

pokój dziecka
Autor: Mariusz Bykowski

LICZY SIĘ UMIAR

Biała ściana została udekorowana naklejkami gwiazdkami (nietylkona.pl). Ładnie z nimi współgrają ilustracje w złotych ramkach (mysiogonek.pl) i lusterka w kształcie słońc (H&M Home).

Pokój dziecka
Autor: Mariusz Bykowski

SZYBKIE PRZERÓBKI

Nieco już wysłużony sosnowy komplet z IKEA zyskał romantyczny wygląd. Wystarczyło nakleić na siedziska krzeseł i blat stołu okładzinę meblową w różyczki.

Pokój dziecka
Autor: Mariusz Bykowski
Postawmy na indywidualizm
Izabela Sierżęga magiaksiazki.com.pl e-mail: iza.bela19@wp.pl tel.: 694 518 671
Izabela Sierżęga, magiaksiazki.com.pl

Często, gdy przystępujemy do urządzania pokoju dla najmłodszych, powielamy gotowe rozwiązania podpatrzone w pismach wnętrzarskich, na blogach. Tworzymy kalki zgodne z trendami, ale niekoniecznie dopasowane do naszych potrzeb, wrażliwości, gustu. Namawiałabym do wyborów kolorów, mebli, detali, które może nie należą do najgorętszych hitów, ale są spójne z naszą naturą. To one nadadzą wnętrzu charakter, klimat, w którym na pewno nasze dziecko i my będziemy się czuć dobrze. Trzymajmy przy tym wybory w ryzach, bo w pokoju malca liczba kolorowych rzeczy stale się powiększa. O chaos więc nietrudno. W aranżacji najlepiej zaplanować neutralną bazę, np. białą, i dobrać do niej dwie, trzy barwy, które ożywią całość. Podobnie ryzykowne okazuje się zastosowanie wielu wzorów. Potraktujmy je raczej jako efektowne akcenty.

W TROSCE O PORZĄDEK

Większy regał został zrobiony na zamówienie, mniejszy kupiono w IKEA. Minikomódki są z Biedronki. Dzięki nim Róża nie ma kłopotu z odkładaniem rzeczy na swoje miejsce. Bardzo o to dba.

Pokój dziecka
Autor: Mariusz Bykowski

DO POKAZANIA

W półkach domkach (z Pepco) Iza wykleiła tylne ścianki okładziną meblową z motywem łączki, którą łatwo wymienić. Na jej tle uroczo wyglądają dekoracyjne drobiazgi.

pokój dziecka
Autor: Mariusz Bykowski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE