Jak urządzić pokój 7-latka? Ile kosztują meble do pokoju dziecka? ARANŻACJE

2024-04-24 15:25

Pokój dla dziecka, które wkrótce stanie się nastolatkiem pełni wiele funkcji. Jest miejscem do nauki i odpoczynku, ale też przestrzenią do zabawy. Jakie wybrać meble i dodatki do pokoju 7-latka? Ile zapłacimy za komplet mebli? Zobacz piękne aranżacje i pomysły na pokój dziecka.

Spis treści

 1. Nowoczesne biurka dla dzieci
 2. Jaki blat powinien być duży?
 3. Półki, regały, szafa - jakie meble do pokoju nastolatka? Ile to kosztuje?
 4. Kolory do pokoju dziecka
 5. Z jakimi kolorami zestawić szary?

Nowoczesne biurka dla dzieci

Miejsce do nauki jest niezwykle ważne w pokoju dziecka czy nastolatka. Jeśli pokój jest niewielki, ale wysoki - stwórzmy przestrzeń do nauki pod łóżkiem piętrowym lub antresolą. Wystarczy zrezygnować z przestrzeni do spania, która znajduje się niżej, aby umieścić tam biurko.

Poza tym pamiętaj, że powinno być to miejsce, w którym będzie dużo światła dziennego. Jednocześnie warto zaopatrzyć okno w rolety bądź zasłony, aby promienie słoneczne nie oświetlały podczas nauki.

Jaki blat powinien być duży?

Uniwersalna szerokość to 120 cm i 60 cm głębokości. Taki wymiar pozwoli nam pomieścić nie tylko książki, ale też laptopa.

Blat może być wykonany z drewna lub z płyty laminowanej. Dobrze, aby był trwały, wówczas posłuży dłużej i dłużej będzie wyglądał dobrze. Szklany blat nie jest dobrym rozwiązaniem, chyba że położymy na niego specjalną podkładkę. Szkło szczególnie w zimowej porze będzie chłodne, a przez to nieprzyjemne do użytkowania.

Półki, regały, szafa - jakie meble do pokoju nastolatka? Ile to kosztuje?

Zarówno w pokoju dziecka, jak i nastolatka znajdziemy dużo przedmiotów. W końcu to miejsce do przechowywania, zabawy, wypoczynku i nauki. Aby pomieścić te wszystkie rzeczy warto zadbać o dużą ilość półek i szuflad.

Do wyboru mamy gotowe meble dostępne na rynku lub meble do zabudowy. Ta druga opcja ma tę zaletę, że możemy rozmiar mebli, ich wygląd oraz funkcjonalność, dopasować maksymalnie do swoich potrzeb.

Jakie są ceny?

 • drewniane biurko - od 400 do 2000 zł;
 • regał - od 200 do 2000 zł;
 • łóżko - od 500 do 3000 zł;
 • szafa - od 700 do 3000 zł.

Ceny są za meble są naprawdę zróżnicowane. W sklepach sieciowych znajdziemy meble za kilkaset złotych i droższe. W przypadku tych bardziej designerskich - kilka tysięcy. Możemy też skorzystać z usług stolarza, mamy wówczas pewność, że meble będą takie jak chcemy.

Kolory do pokoju dziecka

Pokój dla dziecka, które niedługo wejdzie w życie nastoletnie urządzony w neutralnych barwach - będzie stanowił świetną bazę do dalszego urządzania. Polecamy jasne kolory:

 • szarości,
 • beże,
 • biele,
 • jasne zielenie
 • czy błękity.

Dla urozmaicenia możemy pomalować jedną ścianę czarną farbą tablicową. Dziecko będzie mogło zapisywać na niej wszystkie ważne informacje lub po prostu rysować.

Z jakimi kolorami zestawić szary?

Szary na przestrzeni lat stał się niezwykle popularne. Bardzo dobrze kontrastuje z intensywnym barwami - żółtym, fioletem czy pomarańczowym. Z kolei subtelnie będzie komponował się z pastelami, czyli kolorami, które zostały rozjaśnione bielą. Błękit, zieleń, róż czy fiolet w zestawieniu z szarością prezentuje się niezwykle delikatnie.

Pokój dziecka możemy wzbogacić też tematyczną tapetą. W sklepach dostępne są różne wzory - mogą przedstawiać coś abstrakcyjnego, postacie z bajek, zwierzęta lub po prostu to, co zdecyduje nasze dziecko. Dobrze, aby uczestniczyło w procesie urządzania pokoju.

CZYTAJ TAKŻE:

Pokój dziecięcy jak z bajki! Modne aranżacje w pięknej szarości