Iza sama urządziła pokój córki w stylu vintage. Zdjęcie z własnoręcznie wykonanym łapaczem snów podbiło internet

2023-09-06 15:02

Przy okazji urządzania pokoju dla córki Iza zrobiła dla niej dekorację – łapacz snów. Powiesiła go nad łóżkiem Róży, pstryknęła zdjęcie i zamieściła je w internecie. Ozdoba wzbudziła ogromne zainteresowanie i… zmieniła bieg wydarzeń.

Spis treści

  1. Zrób to sama, nowy pomysł na życie
  2. Dekoracje do pokoju dziecka DIY
  3. Meble z PRL-u
  4. Znasz te przedmioty z czasów PRL? Rozwiąż QUIZ

Zrób to sama, nowy pomysł na życie

Iza – zachęcona powodzeniem łapacza – zrobiła kilka następnych egzemplarzy. Wszystkie od razu się sprzedały, więc pomyślała o założeniu sklepu internetowego z rzeczami, które sama stworzy i uszyje do pokoi dzieci. Nigdy nie zajmowała się tym zawodowo, wiedziała tylko, że ma do tego dryg, trochę wcześniej szyła dla siebie i najbliższych.

Szczęśliwie się złożyło, że mogła też liczyć na podpowiedź teściowej, profesjonalnej krawcowej. To właśnie od niej dostała maszynę do szycia, tak się przy niej twórczo rozkręciła, że po skończeniu urlopu wychowawczego postanowiła nie wracać już do swojej poprzedniej pracy. Pokój Róży w naturalny sposób stał się więc polem eksperymentalnym dla nowej pasji gospodyni.

Zobacz też inny pokój dziecka urządzony w stylu vintage. Maja i Nela aż pisnęły z zachwytu na widok nowego pokoju

Dekoracje do pokoju dziecka DIY

Poduchy, narzuty, baldachimy – wszystkie projekty znalazły się na jej stronie magiaksiazki.com.pl, przechodząc najpierw ostry sprawdzian u córki. Dziś Iza szyje na maszynie przemysłowej, bo zamówień spływa sporo. Włączyła także do współpracy tatę, który robi śliczne drewniane półki, wieszaki oraz skandynawskie łóżeczka dla lalek.

Meble z PRL-u

Oczywiście pierwowzory zostały wyeksponowane w pokoju Róży. Na półkach świetnie prezentują się książki i małe zabawki. Meble pochodzą z różnych czasów i stylów – od PRL-u do współczesności, stanowią jednak zgraną grupę, która podkreśla wyjątkowy charakter przestrzeni małej lokatorki.

Pokój dziecka
Autor: Mariusz Bykowski
Postawmy na indywidualizm
Izabela Sierżęga magiaksiazki.com.pl e-mail: iza.bela19@wp.pl tel.: 694 518 671
Izabela Sierżęga, magiaksiazki.com.pl

Często, gdy przystępujemy do urządzania pokoju dla najmłodszych, powielamy gotowe rozwiązania podpatrzone w pismach wnętrzarskich, na blogach. Tworzymy kalki zgodne z trendami, ale niekoniecznie dopasowane do naszych potrzeb, wrażliwości, gustu. Namawiałabym do wyborów kolorów, mebli, detali, które może nie należą do najgorętszych hitów, ale są spójne z naszą naturą. To one nadadzą wnętrzu charakter, klimat, w którym na pewno nasze dziecko i my będziemy się czuć dobrze. Trzymajmy przy tym wybory w ryzach, bo w pokoju malca liczba kolorowych rzeczy stale się powiększa. O chaos więc nietrudno. W aranżacji najlepiej zaplanować neutralną bazę, np. białą, i dobrać do niej dwie, trzy barwy, które ożywią całość. Podobnie ryzykowne okazuje się zastosowanie wielu wzorów. Potraktujmy je raczej jako efektowne akcenty.

Przeczytaj też: Pokój dla dziewczynki w pastelowych kolorach. Pełno tu uroczych i stylowych dodatków

Znasz te przedmioty z czasów PRL? Rozwiąż QUIZ

Znasz te przedmioty z czasów PRL? QUIZ

Pytanie 1 z 11
Co jest na zdjęciu?
Znasz te przedmioty z czasów PRL? Sprawdź się w QUIZIE