Fototapety i tapety dziecięce - jaka fototapeta do pokoju dziecięcego?

2017-08-22 12:44 Redakcja

Jak wybierać tapety dziecięce, aby ożywić wnętrze? Wystarczy fototapeta z bajkowym motywem lub rolka kolorowej tapety dla dzieci na jednej ze ścian. Twoje dziecko będzie zachwycone! Zobacz nasze PROPOZYCJE na dekoracje ścian w pokoju dziecka.

Fototapety i tapety dziecięce

Motyw fototapety do pokoju dziecięcego lub wzór tapety dziecięciej dobierz razem z dzieckiem, dopasowując wszystko do jego wieku i zainteresowań. Pamietaj, że maluchy lubią intensywne kolory, jeśli więc zdecydujesz się na takie, zadbaj o to, by meble w pokoju dziecięcym były w spokojniejszych barwach. Aranżacja pokoju dziecięcego nie może być męcząca. Trzeba zadbać o spójny wystrój. Pokój dziecięcy i tak jest kolorowy, bo znajduje się w nim dużo zabawek.

Ale dzieci lubią kolory. Wybór farby do malowania ścian jest najczęstszym problemem, dzieci chcą mocne kolory ścian, my raczej próbujemy przewalczyć stonowane. Jeśli chcecie postawić na dekoracje ścian w pokoju dziecięcym, pomyślcie o wyborze fototapety lub tapety. Wzór może być inensywny, pod warunkiem że tapeta dziecięca będzie zdobić wybraną jedną ścianę lub jej fragment. Wszystkich ścian nie polecamy pokrywać tapetą, ponieważ taka aranżacja pokoju dziecięcego może być zbyt męcząca.

 

Sprawdź też:

Jak urządzić pokój dziecięcy w zgodzie z zainteresowaniami dziecka? >>>

Pokój dziecka w zdecydowanych barwach >>>

Pomysły na ściany w pokoju dziecka: tapety, naklejki, kolory ścian >>>

Fototapety i tapety w pokoju dziecięcym mają tę zaletę, że pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, lecz także ochronną - doskonale zabezpieczają ściany przed brudzeniem się (nie trzeba nikogo przekonywać, że w pokoju dziecięcym ma to istotne znaczenie). Fototapety i winylowe tapety dla dzieci można zmywać wilgotną gąbką albo ściereczką. Warto więc taką dekorację wykorzystać na ścianie nad łóżkiem - dziecko będzie mogło się swobodnie o nią opierać (nie przyprawiając rodziców o stres wizją ciągłego malowania) albo w równie narażonym na zabrudzenie kąciku do zabawy.

Tapety dziecięce w aranżacji - porady

Fototapeta lub tapeta dla dzieci może zajmować przestrzeń całej ściany – od podłogi do sufitu. Podpowiadamy także tańsze, a równie efektowne rozwiązanie do pokoju dziecięcego (teraz zresztą bardzo modne) - jeden bryt tapety naklejony na fragmencie ściany pionowo bądź w poziomie – podobnie jak boazeria. Wtedy można krawędź tapety dla dzieci wykończyć ozdobną listwą z tworzywa sztucznego (kupisz taką w każdym supermarkecie budowlanym) czy bordiurą - dekoracyjnym wąskim pasem tapety. Jeśli zostaną ci resztki tapety, można nimi okleić np. drzwi szafki lub szuflady komody albo zrobić z resztek okładki zeszytów.

Jak urządzić pokój dziecka? GALERIE ZDJĘĆ

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021